برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 5 بهمن 1398   برابر با  :    25/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/29  قمری
(1397/11/1) عضو شورای شهر شیراز:
تخلف برخی مهندسان شاغل در شهرداری شیراز
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد که حدود 300 مهندس شاغل در شهرداری و شورای شیراز، براساس قانون، مرتکب تخلف به واسطه تودیع نکردن پروانه اشتغال نظام مهندسی شده اند.

مطبوعات فارس/ احمد تنوری، گفت: طی سال‌های گذشته بحث مهمی بین فعالان مدنی و سیاسی در خصوص تعارض منافع در دستگاه های اجرایی و حاکمیتی وجود داشت؛ البته قوانین بازدارنده ای نیز در مجلس شورای اسلامی، دولت و حتی مجلس شورای ملی قبل از انقلاب مصوب شده بود اما احساس می شد این قوانین به شیوه مناسب اجرایی نشده است.

او با بیان اینکه از زمان آغاز فعالیت شورای پنجم شهر شیراز یکی از مسائل مورد پیگیری در موضوع درخواستهای مردمی، عدم تودیع پروانه اشتغال نظام مهندسی توسط برخی کارمندان و مدیران شهرداری و شورا بود، گفت: این موضوع اعتراضات طیف گسترده ای از فارغ التحصیلان رشته های مختلف از جمله رشته های مهندسی را به دنبال داشت.

تنوری گفت: اعتراض این بود که چرا عده ای از مهندسان که رابطه استخدامی با شهرداری یا شورای اسلامی شهر شیراز و همینطور سازمان ها و مناطق تابعه دارند، همزمان دارای پروانه اشتغال هستند و پروانه اشتغال خود را تودیع نکرده اند؟

او اضافه کرد: این موضوع همه اعضای سازمان‌های نظام مهندسی اعم از ساختمان، کشاورزی، معدن و .... اعضای کانون وکلای دادگستری و مرکز حقوقی مشاوران دادگستری نیز می‌شود.

تنوری گفت: در این مورد بخصوص همزمان با بحث راجع به طرح مبارزه با تعارض منافع در شهرداری در کمیسیون ها و هم در صحن شورا مقرر شد که اجرای قوانین و دستورالعمل های ملاک عمل کنونی به شهرداری یادآوری شود؛ همان زمان نامه‌ای تهیه و از شهرداری درخواست شد که لیست کارمندانی که دارای مدارک تحصیلی ای هستند که امکان عضویت در نظام مهندسی دارند تا در شورا بررسی شود و  از سازمان نظام مهندسی استعلام شود که آیا این افراد دارای پروانه نظام مهندسی هستند یا خیر؟ 

وی اضافه کرد: در این راستا معاون محترم برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری کار را آسان کردند و در تاریخ بیست و دوم دیماه طی نامه ای لیستی را برای من ارسال کردند که حاوی نام بیش از سیصد نفر از کارمندان شهرداری و شورای اسلامی هستند که اینها دارای پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسی هستند و میبایست پروانه هایشان را تاکنون تودیع کرده باشند .

تنوری گفت: چون در دستورالعمل اجرایی منع پذیرش همزمان اموری که زمینه و موجبات نمایندگی یا قبول منافع متعارض را فراهم می آورد به صراحت بیان می کند و یادآور می شود که به استناد ماده 123 آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 1375 و نیز نظر به بند 5 ماده 2 مکرر آئین نامه مذکور اصلاحیه سال 94 این آئین نامه عینا می گوید کلیه اشخاص در ارائه خدمات مهندسی ساختمان باید از تکفل همزمان اموری که زمینه و موجبات نمایندگی یا قبول منافع متعارض را فراهم می کند اجتناب کنند . 

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز یادآور شد که براساس قانون تمام دارندگان پروانه اشتغال به کار در هر رشته اعم از اصلی یا مرتبط و در هر پایه، اگر همزمان تحت هر عنوان در دستگاه ها و نهاد های مشخص شده در جدول که شهرداری را هم شامل می شود، استخدام باشند، تا زمان برقراری رابطه استخدامی نمی توانند از پروانه اشتغال خود در حوزه مهندسی استفاده کنند.

تنوری با تصریح اینکه این قانون از ابتدای فروردین امسال، لازم الاجرا بوده است، گفت: اشخاص مشمول این دستورالعمل باید حداکثر تا تاریخ یکم فروردین امسال نسبت به تودیع پروانه اشتغال به کار خود به سازمان نظام مهندسی یا کاردانی ساختمان استان محل عضویت خود اقدام کنند.

او اضافه کرد: این قانون البته استثنایی برای عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی یا سازمان نظام کاردانی ساختمان قائل شده است، به طوریکه این افراد تا پایان تصدی می توانند تصدی خود را ادامه دهند.

تنوری با تصریح اینکه رعایت نشدن مفاد این دستورالعمل، تخلف انتظامی محسوب و در مرجع رسیدگی به تخلفات انتظامی مهندسان رسیدگی می شو، گفت:  . حال اگر بخواهیم این لیست اسامی را نگاه کنیم تمام قسمت های شهرداری را شامل می شود و حتی بعضی از کارمندانی که بعد از صدور این دستورالعمل به استخدام شهرداری درآمده اند اسمشان در این لیست است.

او تاکید کرد: تمام این افراد حتما باید سازمان نظام مهندسی و شهرداری در این خصوص جوابگو باشند و هم اداره کل بازرسی شهرداری این مسئله را به دقت مورد توجه قرار بدهند و سازمان نظام مهندسی هم از این بابت که اگر تخلف انتظامی انجام شده به این تخلف رسیدگی کند.

تنوری گفت: انتظاری که جامعه فارغ التحصیلان مهندسی از شورای اسلامی دوره پنجم دارند و قبلا هم در ایام انتخابات از ما داشتند این بوده که به این تعارض منافع پایان داده شود؛ این از مشکلاتی محسوب می شود که امکان اشتغال طیف گسترده ای از فارغ التحصیلان رشته‌های مهندسی را تهدید می کند.

او گفت: این گروه از فارغ التحصیلان بر این عقیده هستند که حضور این تعداد از افراد دارای پروانه اشتغال نظام مهندسی در دستگاه های اجرایی بخصوص شهرداری یک مانع است برای اشتغال و حتی بازاریابی حرفه های مختلف نظام مهندسی .

تنوری در عین حال تاکید کرد که این دستورالعمل علاوه بر شهرداری ها، مجموعه وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، وزارت نیرو، وزارت نفت، بنیاد مسکن، شوراهای شهر و روستا، سازمان ثبت اسناد و املاک و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی را شامل می شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیارز گفت: این دستورالعمل را وزیر سابق مسکن و شهرسازی ابلاغ کردند که مستند به قوانین هم هست و اجرای آن را خواسته و این تا زمانی که این قانون مصوب 1375 تغییر نکند یا آئین نامه اجرایی مصوب هیئت دولت تغییر نکند این ممنوعیت پا برجاست و به جای خودش باقیست و حتما این قانون باید در راستای ایجاد فرصت های شغلی بیشتر برای این گروه از فارغ التحصیلان حرف مهندسی و رشته های مهندسی که رابطه استخدامی با دستگاه های اجرایی ندارند اعمال بشود که فرصت های اشتغال برای این گروه محیا بشود . 

تنوری خاطرنشان کرد: منتظریم تا ببینیم که سازمان نظام مهندسی، شهرداری، اداره کل بازرسی و همینطور اداره بازرسی کل کشور در استان فارس که بخشی از قوه قضائیه است در این ارتباط چه اقداماتی خواهند کرد و اینکه ارزیابی مقامات عالیه کشور عملکرد مدیران حوزه های نظارتی را در استان فارس در آینده چگونه است.

این عضو شورای اسلامی شیراز گفت: به هر حال این آغاز راه مبارزه با اینگونه تعارض منافع ها است و حتما به زودی در ارتباط با وکلا هم این اتفاق خواهد افتاد یعنی لیست وکلای شاغل هم باید گرفته شود البته هنوز هیچ اطلاعی ندارم ولی اگر هست قطعا همانجا هم می تواند تخلف باشد،همینطور مهندسین کشاورزی در حوزه سیما منظر فضای سبز و پارک ها ...

تنوری در پاسخ به این سئوال که بیشترین تعداد شاغلین دارای پروانه نظام مهندسی در این لیست مربوط به کدام حوزه های شهرداری است؟ گفت: بیشترین این افراد در حوزه معاونت فنی و عمرانی مجموعا ۷۵ نفر و در حوزه معاونت معماری و شهرسازی ۳۷ نفر و در مجموع شاغلین در شهرداری های مناطق هم ۱۱۰ نفر است.

او ادامه داد: تقریبا در اکثر سازمان ها و مناطق شهرداری افرادی دارای پروانه اشتغال نظام مهندسی حضور دارند که حراست و بازرسی هر منطقه باید به این موضوع توجه داشته باشند و هر چه زودتر این افراد پروانه های اشتغال خود را تودیع کنند،تخلف انتظامی سبک تری شاملشان خواهد شد چون بعد از این اخطار و اعلام عمومی ممکن است مجازات های سنگین تر انتظامی شاملشان بشود . 

تنوری تصریح کرد: باید از طریق اداره کل بازرسی اعلام بشود که از طریق بازرسی مناطق و سازمان ها و مدیر منطقه و رئیس سازمان یا رئیس واحد مربوطه اخطار کتبی و قانونی به این دسته از کارمندان داده و خواسته شود که هرچه سریعتر پروانه اشتغال خود را به سازمان نظام مهندسی مربوطه تودیع کنند. 


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

مدیریت سراهای محله‌ در شیراز به سمن‌ها واگذار می‌شود
مخالفت عضو شورای شهر شیراز با تغییر عجولانه کاربری آرامستان دارالاسلام
زمین چمن ویژه بانوان در شیراز ایجاد می شود
دولت افزایش جریمه های رانندگی را ابلاغ کرد
اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات و جرائم چهارشنبه پایان سال در دادسرای شیراز
تخلفات انتخاباتی برخی نامزدهای شورای اسلامی شهر صدرا در دست بررسی است
واحدهای صنفی متخلف که موجبات روزه خواری در ملاءعام را فراهم کنند پلمپ می شوند
آغاز برخورد با آرایشگاه های زنانه متخلف
رئیس اتحادیه آرایشگاه های مردانه: رژ لب، تتو، نوشتن اسامی مقدس روی سر ممنوع
با حکم قضایی با وانت بارهای عرضه کننده میوه و تره بار برخورد می شود
تاکید شهردار شیراز بر بازنگیری در جرائم تخلفات رانندگی
متخلفين با سابقه در پارک ملي بمو به دام افتادند
پلمپ 135 واحد صنفي متخلف در شيراز
طرح ثبت هوشمند تخلفات رانندگي در شيراز اجرا می شود
ترشی فروش متخلف در شیراز، راهی زندان شد
عملیات عمرانی و تفکیک اراضی در فاز 1 شهر صدرا غیرقانونی است
بیش از ۴۰ دوربین ثبت تخلف در شیراز نصب می‌شود
رانندگان متخلف تاکسی به تعزیرات معرفی می شوند
تکلیف پرونده "بورسیه‌ها" مشخص شد
ایجاد عارضه پوستی بر روی صورت، آرایشگر زنانه متخلف را راهی دادگاه کرد
جزئیات یک جریمه جدید ۵۰ هزار تومانی
برخورد با کاربران متخلف جایگزین برخورد با کل شبکه های اجتماعی می شود
محرومیت 4 هزار راننده اتوبوس به خاطر اعتیاد و تخلف
بیشترین تخلفات پزشکی مربوط به متخصصان زنان و زایمان
هفت کشاور متخلف به مراجع قضايي معرفي شدند
هشدار به رانندگان تاکسی برای«کرایه کولر»
6 شکارچی متخلف در خنج دستگیر شدند
محکومیت یک متهم به 540 ساعت خدمات عمومی و زیست محیطی در شیراز
ابلاغ بخشنامه برخورد با تخلف ثبت نام دانش آموزان در مدارس
دوربین های ثبت تخلفات رانندگی در شیراز افزایش می یابد
شهریه مدارس گران شد
تایید پرداخت حقو‌ق‌ نجومی به برخی مدیران دولتی
۱۰ جرم اول کودکان و نوجوانان
وام ازدواج 10 میلیون شد
اطلاعیه بانک تجارت درباره تخلف مالی در بانک
توقیف خودروهای متخلف تا پایان تعطیلات نوروز
هشدار پلیس به متخلفان چهارشنبه سوری
ثبت لحظه‌ای تخلف خودروهای شخصی
بازداشت 165 متخلف انتخاباتی در استان فارس
تعطيلي 4 آموزشگاه متخلف در فارس
فاز اول سامانه هوشمند ثبت تخلفات جاده‌ای بهره برداری شد
پرداخت اقساطی جرائم رانندگی ممکن شد
تخلفات انتخاباتی در فارس به ۱۶ پرونده رسید
دريافت گزارش‌هايي مبني بر تخلف انتخاباتي كاركنان دولت در فارس
تشکیل هفت پرونده تخلف انتخاباتی در فضای مجازی
۱۶۰ دوربین‌ تخلفات رانندگی شیراز را ثبت می‌کند
افزایش نرخ جریمه‌ها/جریمه عبور ازچراغ قرمز ۲۰۰هزار تومان
جعل علامت استاندارد از سوی یک واحد تولیدی در فارس
اولین پرونده تخلف انتخاباتی فارس در شبکه های اجتماعی شکل گرفت
۱۴۰ دوربین ثبت تخلفات در جاده های فارس نصب می شود
پرورش تیلاپیا در کشور قطعا ممنوع است
حکم قضایی برای فرد متخلف درحریم تخت جمشید اجرا شد
وضعیت پرونده معلم تنبیه‌کننده دانش‌آموز شیرازی
راننده‌ها 9 میلیارد و 837 میلیون و 500 هزار ریال اعمال قانون شدند
برخورد قانوني پليس با موتورسيكلت‌سواران متخلف در شيراز
توقیف 500 کیلوگرم فرآورده گوشتی تاریخ گذشته در زرقان شیراز
10ورزشکاردوپینگی ایران محروم شدند
مصوبه جدید دیوان محاسبات برای تخلفات اداری
شناسایی شبکه گسترده قمارآنلاین در کشور
گمرک ایران در مبارزه با تخلفات و قاچاق سوم جهان شد
افزايش 100 درصدي سامانه‌هاي ثبت تخلف در فارس
تخلف ۳۹۷ مدیر نجومی‌بگیر محرز شد
زیرمیزی پزشکان غیرقانونی اعلام شد
افزایش 41 درصدی برخورد پليس با تخلفات جاده‌اي
خودرو هوشمند، تخلفات رانندگی در فارس را ثبت و اعمال قانون می کند
پرونده‌ای به‌اندازه تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه ندیدم
افزایش هفتگی دوربین‌های ثبت تخلف رانندگی در شیراز
افزایش محدودیت برای نوگواهینامه‌ها از ابتدای سال 96
شلاق و انفصال وحبس برای کارمند زن وزارت ورزش
واحدهای صنفی متخلف فارس 738 میلیارد تومان جریمه شدند
پايش تصويري ترافيك شيراز در ايام نوروز/ اجراي اولين پل عابر پياده فضايي در شيراز
سه تن مواد غذایی و آرایشی تاریخ گذشته در شمال غرب شیراز کشف شد
باشگاه استقلال 51 هزار دلار جریمه شد
تردد بدون محدودیت خودروهای پلاک ایران در عراق
جریمه رانندگان متخلف تایلند: کار درکنار اجساد
جریمه تا5برابری لطمه‌زنندگان به محیط‍ زیست
تذکر به 42 داوطلب انتخابات شوراها در شیراز به خاطر تخلف در تبلیغات
انتشار مستندات تخلف در صندوق‌فرهنگیان
تشكيل 10 پرونده تخلف انتخاباتی در فارس
سوء‌استفاده وزیر وارداتچی از پسر روستایی با هدیه ۲.۵میلیون تومانی
مدیران نجومی‌بگیر شناسایی شده‌اند
به ستاد تبلیغاتی رئیسی در شیرازحمله نشده است
پرونده تخلفات انتخاباتی برای ۲ تن از مسئولان اجرایی استان فارس تشکیل شد
۳ فرماندار متخلف در استان فارس شناسایی شدند
۱۳۰ نفر به دلیل تخلفات انتخاباتی بازداشت شدند
سال گذشته 60 باشگاه ورزشي متخلف در فارس پلمب شد
18قبضه سلاح ازمتخلفان زیست محیطی فارس کشف شد
رسیدگی به اتهام ۱۱ مدیر استان فارس در جریان انتخابات
پلمب ۴۱ قصابی متخلف در شیراز
دستگیری یک قصاب با 450 کیلوگرم گوشت الاغ
محکومیت جالب شکارچی متخلف
نحوه پرداخت قسطی جرایم تخلفات رانندگی
پرونده تخلف مديران شهرداري به هيچ عنوان سياسي نيست
همایش ملی بحران آب در شیراز برگزار می شود
جریمه 690 میلیارد ریالی برای تخلف های تعزیراتی فارس در نیمه نخست امسال
افزايش پوشش سامانه‌هاي ثبت تخلف در جاده‌هاي فارس
جداسازی رانندگان پرخطر برای جلوگیری از تخلفات حادثه‌ساز
محكوميت 830 ميليون ريالي شكارچيان متخلف در فارس
افکارعمومی منتظربرخوردمسوولان بامتخلفان مسکن مهر
شروط استخدام معلمان حق‌التدریسی
تخلفات در دستگاه ها را پیامک کنید
پیاده رو و خیابان ملک شخصی نیست،هست
انگشت‌نگاری از والیبالیست‌های نوجوان و جوان برای مبارزه با صغر سن
47 هزار تخلف سرعت غیرمجاز در فارس ثبت شد
صدور حکم معلمی که موی دانش‌آموزان را قیچی کرد
پلمب سه شرکت حمل کالا و مسافر در استان فارس
مسافربران اینترنتی در شیراز مجوز ندارند
تخلف سازمان هواپیمایی و «آسمان» در حادثه تهران-یاسوج طبق بررسی‌های کمیسیون اصل ۹۰
احضار ۸۵۰ نفر در پرونده‌های بزرگ اقتصادی
استقلال 200 میلیون ریال جریمه شد
برخورد قانونی با فروشندگان سیار در شیراز تداوم دارد
صدور 155 میلیارد ریال جریمه در شیراز
رسیدگی به 882 پرونده تخلف در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
دفاترمسافرتی،واحدهای اقامتی و پذیرایی متخلف فارس مجازات شدند
لزوم آسیب شناسی تخلفات ساختمانی در شیراز
تخلفات برخی واحدهای اقتصادی فارس امسال 623 درصد بیشتر شد
فروش چارتری بلیط هواپیما ممنوع شد
ناهمخوانی کرایه سرویس مدارس با مصوبه شورای شیراز
فردوسی آرمان شد، آرمان غیر مجاز
کشف تخلف میلیاردی یک شرکت پخش در فارس
کشف تخلف 374 میلیونی روغن موتور در فارس
تخلف در مورد افزایش حقوق‌های ۲/۵تا ۵ میلیون تومان
پرونده تخلف یک کارخانه قند روی میز تعزیرات فارس
۵۰۰ قلیان در شیراز معدوم شد
بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو
تشکیل پرونده برای 96 متخلف عرضه میوه و شکر در فارس
۵ پرونده تخلف در وزارت بهداشت تحویل مقامات قضایی شد
شیراز، مرودشت و سپیدان در اولویت رسیدگی به تخلفات تصرف اراضی قرار دارند
رستوران و بستنی‌بندی متخلف در فسا بسته شدند
پرونده متخلف کشتار وحوش در فارس روانه دادگاه شد
رفع تصرف ۴٩١ هکتار اراضی ملی در فارس
حکم متفاوت برای متخلفان محیط زیست در ارسنجان فارس
مدیریت سراهای محله‌ در شیراز به سمن‌ها واگذار می‌شود
مخالفت عضو شورای شهر شیراز با تغییر عجولانه کاربری آرامستان دارالاسلام
(220) محمد کریمی مسئول سازمان بسیج مهندسین استان فارس
بزرگداشت روز مهندس در شیراز
ابتکار جوان اهل فارس در راه اندازی مرکز تماس مشاغل کشور
امكانات مقابله با زلزله را بايد متناسب با خطر وقوع تامين كرد/عکس:محمد احمدی
انتخابات کاملاً الکترونیکی برگزار شد
از تابستان امسال اجرای صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان صورت می‌گیرد
خدمات فنی و مهندسی در ساخت‌وسازها اضافه هزینه نیست
دانشکده ایمنی در دانشگاه شیراز شکل گرفت
اصلاح پلاسکوهای شیراز پیش از وقوع فاجعه
شيراز مي‌تواند الگوي مهندسي كشور باشد
اختصاص 230 قطعه زمین رایگان به مددجویان کمیته امداد در سال جاری
هیات مدیره نظام مهندسی نقشی مهم در اعتلای حرفه مهندسی دارند
آزادراه شیراز- اصفهان بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
نخستین یادواره شهدای مهندسی استان فارس در شیراز برگزار می‌شود
هفتم اسفند انتخابات سازمان نظام مهندسی معدن فارس برگزار مي‌شود
آغاز بهره برداری از عملیات گازرسانی به روستاهای داریون
(263) فرج الله رجبی نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی
در صورت ادامه تولید بلوک های پلی استایرن غیر استاندارد؛ مصرف آن در استان ممنوع می شود
ابقای یک ساله اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس
حمايت از پايان نامه هاي مرتبط با صنعت برق
اراضی کشاورزی فارس مجهز به سیستم آبیاری نوین می گردد
نخستین همایش مهندسی حمل‌ و نقل و ترافیک در شيراز
راه اندازی دبیرخانه مرکزی ممیزی متقاضیان برق کشور درشیراز
افتتاح همزمان 176پروژه رفع افت ولتاژدرسطح استان فارس همزمان باهفته دولت
نظارت در امور فضای سبز باشگاههای ورزشی استان فارس اجرا می شود
استقرار نرم افزار جامع آمار در شرکت توزیع نیروی برق استان فارس
مهندسان عمران، فرماندهان دنیای معتمد و مدرن امروز هستند
شیراز پایتخت نظام‌مهندسی کشور است
ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی کاربردی
بازگشت سازندگان ذیصلاح به عرصه ساخت و ساز شهری بعد از 15 ماه
تولید شیشه‌ای که به طور خودکار دودی می‌شود
محقق ایرانی راز استحکام بتن را کشف کرد
اختصاص 413 میلیارد ریال اعتبار به پروژه های آب و خاک فارس
فروش اقساطی 250 هزار مسکن آغاز شد
کشف عمیق ترین حفره جهان دردریای جنوبی چین
تولید اولین حشره تراریخته برای حفظ محیط زیست
فارغ التحصیلان رشته مرمت بناهای تاریخی کد نظام مهندسی می‌گیرند
تحقق بزرگ‌ترین رویداد برق و الکترونیک در شیراز
روش ابداعی دانشمند ایرانی برای تولید کبد
جزئیات طرح سهمیه‌بندی آب بر اساس کد ملی
ممنوعیت شماره گذاری 3 خودرو
کارت ملی هوشمند برای انتخابات ضروری نیست
چسب فلزی جایگزین جوشکاری می شود
احیای بیماران قلبی با نور به جای شوک الکتریکی
تمدید مهلت ثبت نام در کارشناسی حرفه‌ای علمی کاربردی
برداشت غیرمجاز آب از بستر دریاچه سد ملاصدرا متوقف شد
تشخیص دقیق و ارزان سرطان برای اولین بار در ایران ممکن شد
امضای تفاهم نامه میراث فرهنگی و فنی و حرفه ای فارس
مبتکر فارسی به دنبال مجوز سازمان تنظیم مقررات رادیویی کشور
تکمیل ظرفیت در دوره های کارشناسی علمی کاربردی آغاز شد
استقبال انبوه سازان از احداث ساختمان‌های سبز
امکان تولید 100 درصدی محصولات کشاورزی غیرشیمیایی فراهم شد
ساخت هیدروژل برای جلوگیری از خونریزی‌های شدید
جمع آوری بیش از ششصد تن برگ از معابر شیراز و تبدیل آنها به بیوکمپوست
شرایط تعویض پلاک آسیب دیده خودرو
برگزاري آزمون ورود به حرفه مهدسي براي 7700 متقاضي در فارس
تعداد دانشجویان مسموم شیراز به بیش از ۳۰۰ نفر رسید
تولید تی‌شرت هوشمند برای نظارت بر وضعیت تنفسی بیماران
گامی جدید در ثبت خاطرات بر روی سلول‌ها
مجریان ذیصلاح به چرخه ساخت و ساز در شیراز بازگشتند
۳ طرح بزرگ‌ معدنی در فارس افتتاح می شود
پیش‌بینی حوادث سهمگین با کمک ریاضیات
9خودروی داخلی با مصرف بالای «8.5 لیتر» شماره نمی شود
موافقت مجلس با استخدام مهندسین ناظر کشاورزی
نمونه‌های پلاسکو در فارس و شیراز فراوان است
احتمال وقوع سونامی و زلزله با قدرت 8 در سواحل ایران
مهار کانون‌های ریزگرد با باکتری‌های بومی
ابداع روشی برای تشخیص سریع بدافزارهای اندرویدی در کشور
ساخت غیراصولی یک مدرسه در جنت شهر داراب خبرساز شد
زندگی جاودانه با استفاده از هوش مصنوعی و مهندسی ژنتیک ممکن خواهد شد
نیازمند اقناع افکار عمومی در خصوص خدمات مهندسی هستیم
جیره‌بندی آب در فارس محدود می‌شود
جزئیات ساخت تاسیسات عظیم نفتی در جاسک
بازدید نماینده مردم‌ شیراز در مجلس شورای اسلامی از بیمارستان شهید بهشتی شیراز
انتصاب مدیرگروه مهندسی بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان نماینده و مسوول دبیرخانه انجمن بین المللی بهداشت حرفه ای (ICOH) در ایران
فعالیت ۷۰۰ ناظر فنی ساخت مسکن روستایی در فارس
دستیابی محققان کشور به دانش‌فنی تولید بذر ذرت هیبرید
مبادله تفاهمنامه بین آزمایشگاه علوم اعصاب شیراز و مراکز تحقیقاتی
نتایج اولیه انتخابات نظام مهندسی فارس
احداث تصفیه خانه محلی به منظور تامین آب مورد نیاز باغات قصرالدشت
بعضی اقدامات عمرانی به جای خاطره‌سازی خاطرات را پاک می‌کند
آزمون مقررات ملی ساختمان بهمن برگزار می‌شود
ساخت بزرگ‌ترین زیرگذر کربلا به دست ایرانی‌ها
لزوم آسیب شناسی تخلفات ساختمانی در شیراز
درس هایی برای مقاوم سازی مناطق آسیب پذیر فارس
نخستین همایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک در شیراز برگزار می‌شود
چهل واحد مسکن به مددجویان کمیته امداد پاسارگاد تحویل شد
6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانند
اعزام نخستین گروه امداد مهندسی بنیاد مسکن از فارس به خوزستان
ارتش پل ارتباطی پلدختر را در 48 ساعت ساخت
چهارمین همایش ملی مهندسی پزشکی در شیراز برگزار می‌شود
وجود 1700 رشته قنات فعال در فارس
مهم ترين موضوع در بخش كشاورزي، تأمين مالي این حوزه است
ماجرای اخراج دانشجوی مکانیک دانشگاه شیراز
ایران سومین کشور تربیت کننده مهندس در جهان است
پروانه برای واحدهای مستقر در شهرک‌های کشاورزی رایگان صادر می‌شود
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter