برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 9 بهمن 1398   برابر با  :    29/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/3  قمری
(1392/12/13) معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز:
برگزاری هفته شیراز مربوط به تمامی دستگاه ها و شهروندان است و نه فقط شورا و شهرداری
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز گفت: برگزاری هفته شیراز فقط مربوط به شورا و شهرداری نیست بلکه مربوط به تمامی دستگاه ها و شهروندان است.
مطبوعات فارس/ به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، محمد فرخ زاده اظهار داشت: چندسالی است یک هفته در اردیبهشت ماه را به عنوان روز شیراز نامگذاری کرده اند که طبق معمول سایر مراسم ها به هفته شیراز مبدل شده است.

وی افزود: قرار بوده در این روز با برنامه های مختلف و هماهنگ بین دستگاه ها و مشارکت شهروندان و گروه های رسمی و غیررسمی و تشکلات مردمی از جمله سازمانهای مردم نهاد، کانون های فرهنگی، هیئت ها، پایگاه های مقاومت، دانش آموزان، دانشجویان، انجمن ها و ... شهر شیراز به همگان معرفی شود.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز با بیان اینکه چند سالی است که بار این مسئولیت فقط بر گردن شورا و شهرداری افتاده، خاطرنشان کرد: در این هفته از سایرین و یا یک نهاد هماهنگ کننده برای اجرای برنامه ها خبری نیست و در پایان هم به جز بدهکاری و برخی انتقادات تکراری و خسته کننده به مجموعه شورا و شهرداری چیزی باقی نمی ماند.

فرخ زاده با اشاره به اینکه شیراز با القابی همچون سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران، مهد تمدن اسلامی ایرانی، شهر هزار مزار، دارلعلم، جنت طراز و ... شناخته شده است، گفت: شیراز به خواست خداوند و در طول تاریخ در ابعاد مختلف تاریخ شایسته القاب ممتاز در زمینه های مذهبی، تاریخی، ادب و عرفان، مشاهیر، تولید علم، قطب پزشکی، کشاورزی ،دانشگاهی، ایثار و شهادت، الکترونیک، هنر متعالی و متعهدانه، اماکن تاریخی، آثار فاخر و منحصر بفرد در ایران و جهان و ... شده است و معنای این موضوع این است که تمامی ارکان استان و به ویژه شیراز اعم از دستگاه ها، مسئولان، نخبگان، شهروندان، تشکل ها و ... در آن سهیم بوده اند.

وی افزود: ولی امروز نقش همان هایی که این واقعه و آثار مهم را آفریده و یا مسئول حفظ و صیانت آن هستند، بسیار کم رنگ و بعضا بی رنگ شده است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، این شهر با داشته هایش را فرصتی نه تنها برای ایران بلکه برای جهان دانست و اظهار داشت: باید با برنامه های منسجم و متحد نسبت به معرفی روزافزون شیراز به جهان و ایران و به فعل رساندن فرصت ها اقدام کرد.

فرخ زاده خاطرنشان کرد: معرفی صحیح و همه بعدی شیراز، سهم بسزایی در جلب سرمایه گذار، تخصیص بودجه های دولتی، مشارکت بخش خصوصی، شناساندن توانمندی و ظرفیت های بالقوه و بالفعل، جذب گردشگر مذهبی و تاریخی بصورت داخلی و خارجی، فضای تجلیل از بهترین ها، ایجاد روابط دوسویه با سفارت ها و کشورهای منطقه و جهان، تنظیم توافقنامه و تفاهم نامه ها دارد و فرصتی است طلایی برای به تصویر کشیدن دیروز، امروز و فردای پیش رو و این حق مردم سرفراز فارس و شیراز است.

وی با اشاره به اینکه روز تعیین شده به عنوان روز شیراز، گفت: این روز همزمان با روز شوراها است که این خود باعث شانه خالی کردن سایرین شده است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز ادامه داد: از طرفی اردیبهشت دقیقا پس از اتمام ایام تعطیلات نوروز است که تمامی کارکنان شهرداری از روز 20 اسفند عملا درگیر آماده سازی شهر بوده و تا 20 فروردین هم این خدمت رسانی ادامه دارد و هنوز خستگی این ایام از روح و جسم خارج نشده، هفته شیراز فرا می رسد.

فرخ زاده با بیان اینکه به نظر می رسد با توجه به وضعیت آب و هوای شیراز در اردیبهشت ماه، لازم است درمورد تاریخ این روز تجدید نظر شود، اظهار داشت: ما در اردیبهشت ماه به گردشگری نیاز نداریم زیرا شیراز در آن فصل پر از رویدادهای تاریخی و فصلی و گردشگر است.

وی افزود: به نظر می رسد روز شیراز باید در تاریخی پیش بینی شود که این شهر خالی از گردشگر است و با تدوین و اجرای برنامه های جذاب با محوریت بخش خصوصی سیل گردشگران خارجی و زائران داخلی و سایر مسئولان را به شیراز سرازیر کنیم.

فرخ زاده گفت: در هر صورت تحلیل های متفاوتی وجود دارد که لازم است تصمیمی منطقی برای این روز و هفته اتخاذ شود.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

اتصال به بدنه مردمی از اولویت های ما در سال 92 است
درخت "گوته" در جوار آرامگاه حافظ کاشته شد
صدای مرکز فارس نمره قابل قبولی در گسترش فرهنگ شهروندی گرفته است
حوزه فرهنگی و اجتماعی استانداری در سال 91 کارنامه درخشانی از خود ارائه کرده است
بیش از 35 هزار مترمربع زمین در خدمت رونق فرهنگ شیراز به ویژه مناطق کم برخوردار
درخشش فعالیت های ورزش عمومی و سلامت شهری در مناطق کم برخوردار توسط شهرداری شیراز
هیئات مذهبی و اصناف شیراز برای اعیاد رجب و شعبانیه سنگ تمام بگذارند
برگزاری همزمان 2 پیاده روی خانوادگی در دهپیاله و باغ جنت
بیش از 140 هزار متر زیرساختهای عمرانی فرهنگی اقدامی بی سابقه در شیراز است
فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی نیاز به بازنگری و توسعه اساسی دارد
تبعات حضور میهمانانی که بارشان به دوش صاحب خانه است!
به گردشگری به عنوان یک مقوله لوکس یا اسراف بیت المال نگاه نکنیم
تجلیل از شاعران پیشکسوت شیراز در طول سال/ تصویرگری کلامی یکی از نقاط عطف شیراز است
آغاز عملیات اجرایی نخستین سالن هنرهای نمایشی آیینی در جنوب شهر شیراز
اجرای ویژه برنامه های هفته گردشگری شیراز در کیش
برنامه های گذر حافظیه با هماهنگی بین دستگاه ها در دست اقدام است
سازمانهای مردم نهاد برای همکاری با شهرداری شیراز دعوت به همکاری می شوند
تبلیغات غیرمجاز نادیده گرفتن حقوق شهر و شهروندان است
دفاتر تسهیلگری نقش محوری در اعتماد سازی شهروندان به شهرداری ایفا می کنند
افتتاح نخستین پنجشنبه بازار و جمعه بازار دائمی صنایع دستی در مرکز شیرازشناسی
به زودی ساخت نخستین سالن تمرین تئاتر در شیراز آغاز می شود
روز شهرداری ها در سکوت و مظلومیت کامل گذشت
کلان شهر شیراز نیازمند باغ موزه ها و بوستان های تخصصی است
پیوست های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری باید از الزامات پروژه های اجرایی استان شود
آموزش حقوق شهروندي هنگام اخذ گواهينامه رانندگي الزامیست
تامین 90 درصد از بودجه فرهنگی اجتماعی و گردشگری شهرداری
حضور بخش خصوصی فارس در حوزه گردشگری مطلوب نیست
شهر شیراز در سال 92 در حوزه فرهنگی در قله کشور قرار گرفت
مسئولان به مشکلات ساکنان منطقه 9 رسیدگی کنند
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter