برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 25 آذر 1398   برابر با  :    16/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/18  قمری
(1396/2/8) همراه با گزارش تصویری:
برگزاری نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز فارس در شهر صدرای شیراز
آیین نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز فارس در شهر صدرای شیراز با حضور رییس سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور،استاندار فارس،مدیر کل آموزش و پرورش فارس،مدیرکل نوسازی مدارس و دیگر مسئولین برگزار شد.

مطبوعات فارس/ بهار رزمی-  استاندار فارس در جمع خیرین مدرسه ساز گفت: شماخیرین نه تنها مدرسه می سازید،بلکه فرهنگ را نیز می سازید و شما انسانهای نیک اندیشی هستید که جز مصلحت کشور به چیزی فکر نمی کنید،شما برروی روی موضوعی سرمایه گذاری می کنید که آینده کشور در گرو آن است،روی آگاهی و دانایی سرمایه گذاری می کنید.

سید محمد علی افشانی افزود: کسانی که طی سال گذشته از جمع ما رفتند اینک در بهشت برین جا دارند و آنها انسانهایی هستند که نامشان همیشه ماندگار است و دراین کشور و استان فراموش نخواهد شد.

وی اضافه کرد:خیرین انسانهایی مسئولیت شناس هستند که حس نوع دوستی و درد مردم را شناخته اند ، و این حس آنها را وادار می کند که در مسیر خدمت به خلق پا بگذارند.

افشانی در ادامه افزود: هستند کسانی که سرمایه دارند اما حاضر نیستند از سرمایه خود بگذرند و در امر مدرسه سازی قدمی بردارند اما خیرین برای ایجاد فرصت مناسب برای آینده سازان کشور تلاش  می کنند و این را بدانیم که هنوز هستند انسان هایی که فرصت سازند به خصوص که این فرصت برای توانا شدن باشد.

وی با اشاره به اینکه لازمه توانایی داراییست،خاطر نشان کرد:خیرین نقش موثری بر فرایند تعلیم و تربیت دارند آنها انسان هایی هستند که هدایتگر جامعه هستند و فرهنگ سازی می کنند و این ایجاد فرهنگ نوع دوستی لازمه جامعه امروز ماست.

وی تاکید کرد:خیرین بزرگترین معامله را با خداوند می کند.کسی که انفاق می کند،مثل کسی است که بذری می کارد و از هر بذر،هفت خوشه می روید و از هر خوشه صد دانه!

افشانی در پایان گفت:وقتی که بر روی دانایی که ابزار سلطه امروزی است سرمایه گذاری می کنید  قطعا با خداوند معامله کرده اید و کشوری که به لحاظ علمی در سطح  بالایی باشد  کشوری پیشتاز و موفق در دنیا خواهد بود.


مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در جمع خیرین مدرسه ساز فارس گفت:ارزش و اهمیت هر انسانی به اندازه خیری است که به جامعه می رساند،انسانی که در برابر خدا و جامعه و خدا احساس مسئولیت ندارد،از جایگاهی برخوردار نیست.

حمیدرضا آذری تصریح کرد:مدرسه کانون تحول و توسعه انسانی و کانونی برای ساختن هر جامعه ای است.هر انسانی که در ساخت مدرسه ای سهمی داشت باشد،در موفقیت و سلامت جامعه سهم دارد.

آذری افزود:متاسفانه علی رغم این همه تلاش از جانب دولت و خیرین، برای ساخت مدرسه،تا نقطه مطلوب فرسنگ ها فاصله داریم.باید بهترین مدرسه و محیط را در اختیار آینده سازان کشور بگذاریم.

وی در پایان خاطر نشان کرد:متاسفانه استان فارس در خصوص فضای ورزشی جز سه استان آخراست.از همه خیرین می خواهم که در ساخت فضاهای ورزشی نیز ورود کنند.

محمدتقي نظرپور در جمع خیرین فارس گفت:فضا و شرایط بسیار خوبی برای خیرین عزیز محیا شده است و بدیهی است که چنین مراسم باشکوهی در شیراز برای خیرین برگزار شود.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشوراظهار داشت: توسعه پایدار زمانی در کشور اتفاق می افتد که آموزش و پرورش پایداری داشته باشیم و آموزش و پرورش پایدار منوط بر فضای فیزیکی مناسب و بانشاط است و اگر همراهی خیرین برای ایجاد فضای با نشاط نباشد،توسعه به درستی رخ نخواهد داد.

وی ضمن تشکر از خیرین،بیان کرد:7هزار میلیارد تومان تعهد از جانب خیرین ارائه شده است که از این میزان بیش از 2هزار میلیارد تومان  تعهد،تحقق پیدا کرده است.20 درصد فضای آموزشی کشور ما توسط خیرین ایجاد شده است.

نظرپور با تاکید به نقش پررنگ خیرین در امر مدرسه سازی افزود: در استان فارس در حدود 400 میلیارد تومان تعهد شده است که حدود 200 میلیارد تومان آن تحقق پیدا کرده است که این تقریبا 50درصد از تعهدهاست و این جای تبریکیست برای خیرین پرتلاش این استان که توانسته اند بخشی از نیاز های آموزش و پرورش را در استان تامین کنند.

وی با اشاره به اینکه خیرین فارس شش درصد خیرین کشور را به خود اختصاص داده است ،ادامه داد: 21درصد فضاهای آموزشی این استان توسط خیرین ساخته شده است،تعداد پروژه هایی که ما در فارس داریم بالغ بر 6هزار پروژه است و هزار و 100 کلاس توسط خیرین ساخته شده است.

رییس سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت:همه این خدمات از تلاش خیرین است  و ما همچون گذشته از خیرین بزرگوار انتظار داریم با همکاری خود با  آموزش و پرورش بتوانیم نیازهای فیزیکی در حوزه مدارس را برطرف کنیم.

وی خبر داد: از سال 92 که دولت تدبیر و امید سکان دولت را برعهده گرفته،خیرین نزدیک به 38 درصد فضاها را ساخته اند.

نظرپوربه ایجاد مدارس ماندگار اشاره کرد و افزود:مدارس ماندگار در کشور کمتر توسعه یافته و اگر در این زمینه تلاس بیشتری شود می توانیم بعدها  از آنها جز افتخارات خود یاد کنیم.

وی افزود: ما در تلاشیم تا نیازهای آموزش و پرورش را در جهت آموزشی،پرورشی ورزشی و.. را تامین کنیم ، پس باید در تلاش باشیم تا فضایی بسازیم که از ماندگاری برخوردار باشد تا نسل های آینده نیز بتوانند از این فضاها استفاده کنند.

رییس سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: ماندگاری مدارس به خوب ساختن و زیبا ساختن مدارس است،باید سعی کنیم از معماری بسیار خوب و ایرانی استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: ضابطه های مدارس ماندگار توسط اداره نوسازی مدارس به خیرین ابلاغ خواهد شد.

نظر پور ادامه داد:ما باید در نگهداری مدرارس کوشا باشیم و چقدر خوب است که مدارسی که توسط خیرین ساخته می شود نگهداری آن هم توسط خود خیرین استمرار داشته باشد. اگر نگهداری مدارس را خوب انجام دهیم،عمرمدارس نیز بیشتر از آن چیزی خواهد شد که تا کنون بوده است.

وی در بخش پایانی صحبت های خود به مقاوم نبودن یک سوم مدارس اشاره کرد و افزود:  در بخش هایی از مناطق محروم کشور مدارس خشتی و گلی را داریم که امید است تا دو سال آینده به مدارس مقاومتر تبدیل شوند.

گفتنی است،در کشور تعداد 1000 کلاس خشتی و  1700 کلاس به صورت کانکسی وجود دارد که خیرین در زمینه مقاوم سازی این مدارس می توانند توجه ویژه ای داشته باشند.عکس:بهار رزمی

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter