برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز پنج شنبه 21 آذر 1398   برابر با  :    12/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/14  قمری
(1396/2/27)
برگزاري شانزدهمين كنگره بين‌المللي نفرولوژي در شيراز
رئيس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: سال گذشته بيش از 1100 عمل پيوند كبد، كليه، مغز استخوان و قرنيه در بيمارستان‌هاي شيراز انجام شده است.

مطبوعات فارس/ به نقل از روابط عمومي علوم پزشكي شيراز، دكتر محمدهادي ايمانيه در اولين روز شانزدهمين كنگره بين‌المللي نفرولوژي، دیالیز و پیوند و سومین کنگره بین‌المللی پیوند اعضا، در شيراز، با ابراز امیدواری نسبت به تغییر سیاست ها به سوی کاهش بروز نارسایی کلیه و کبد، افزود: سال گذشته حدود 550 پیوند کبد، 330 پیوند کلیه، 150 پیوند مغز استخوان و بیش از 200 پیوند قرنیه، در شیراز انجام شد که در این زمینه پیشتاز است. 

او ادامه داد: با توجه به تغییر روش زندگی، تغذیه نامناسب و زندگی کم تحرک مردم، بیماری هایی مانند پرفشاری خون، دیابت و چاقی، افزایش پیدا کرده است. 

رئيس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، یکی از آسیب های چاقی را کبد چرب عنوان کرد که از علت های مهم پیوند کبد به شمار می رود و اضافه کرد: همچنین کبد چرب، نارسایی کلیه، دیابت و پرفشاری خون را به همراه دارد. 

ایمانیه، گفت: در 10 سال گذشته، تعداد تخت های دیالیز، تعداد مراکز همودیالیز و دیالیز صفاقی، تعداد پیوند کبد و کلیه، افزایش پیدا کرده و خدمات درمانی هم در استان گسترش یافته است. 

خدمات رسانی به بیماران دیالیزی در 44 مرکز همودیالیز و 7مرکز دیالیز صفاقی 

او با اشاره به فعالیت 44 مرکز همودیالیز، هفت مرکز دیالیز صفاقی، با 350 تخت دیالیز، ادامه داد: پیوندهای کبد و کلیه نیز با کیفیت بالا، انجام می شود که باید به موازات آن خدمات پیشگیری، غربالگری و آموزش سلامت به مردم ارایه شود. 

رئيس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همکاری با سیستم های ارایه خدمات سلامت و خودمراقبتی را از مهم ترین کارهایی برشمرد که مردم می توانند برای ارتقای سلامت خود انجام دهند. 

ایمانیه، توصیه کرد: لازم است افراد بالای 30 سال، برای کنترل فشار خون، قند خون و چاقی، به پزشک خانواده و مراقبان سلامت، مراجعه کنند، زیرا مهار نشدن این سه نکته بسیار مهم و تاثیرگذار، نارسایی کبد و کلیه را به همراه دارد و توجه به آن، باعث کاهش آمار روزافزون چاقی، پرفشاری خون، دیابت و پیوند می شود و حتی دیگر لازم به توسعه خدمات دیالیز هم نیست. 

او با بیان اینکه پیشگیری کار منطقی، با صرفه و کم هزینه است، گفت: مردم باید کمک کنند، تا بیماری های غیرواگیر کنترل شود، همچنین با پژوهش های گسترده در مراکز تحقیقاتی استان، مانند غدد، قلب و عروق، پیوند، تغذیه و کلیه، می توانیم آگاه باشیم که باید چه گام هایی برای ارتقای سلامت مردم برداشت. 

انتقال دستاوردهای شیراز در پیوند به سراسر کشور 

پدر پیوند کبد ایران و رئيس بخش پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز، با بیان اینکه شیراز یکی از قطب های مهم پیوند دنیا به شمار می رود از انجام سالانه حدود 560 عمل پیوند کبد در این شهر خبر داد و این آمار با بی سابقه خواند. 

دکتر "سید علی ملک‌حسینی"، با بیان اینکه تاکنون تیم های مختلفی در زمینه پیوند اعضا، در شیراز آموزش دیده اند، گفت: این نیروهای آموزش دیده هم اکنون در نقاط دیگر کشور، مشغول به فعالیت هستند. 

او افزود: شیراز علاوه بر اینکه جایگاه مطلوب از نظر تعداد پیوند، با پیوند از مرگ مغزی و پرهیز از خرید و فروش عضو هم وضعیت بسیار قابل توجهی در کشور دارد. 

این چهره ماندگار کشور استان فارس را از نظر اهدای عضو، ستودنی و بی نظیر معرفی کرد و یادآور شد: این نتیجه انسان دوستی و کار مردمی است. 

رئيس بخش پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اضافه کرد: روزانه پنج تا هفت عمل پیوند در دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام می شود که نیروی انسانی متخصص، نقش موثری در این خصوص دارد. 

ملک حسینی، گفت: در این کنگره دستاوردهای جدید در زمینه پیوند، بیماری های کلیه، روش های جدید درمانی و پیشگیری مطرح می شود و  بین اساتید داخلی و خارجی، تبادل اطلاعات صورت می گیرد. 

بیماری قند و فشار خون؛ مهم ترین عامل نارسایی کلیه 

رئيس انجمن نفرولوژی ایران و دبیر انجمن پیوند اعضا نیز گفت: در کشور ایران هم مانند کشورهای دیگر دنیا، بیماری قند و فشار خون، مهم ترین عامل نارسایی کلیه است که به دیالیز و در نتیجه به پیوند منجر می شود. 

دکتر "محمدرضا گنجی"، افزود: این نخستین کنگره مشترک بین انجمن نفرولوژی و پیوند اعضا است که با حضور اساتید برجسته از ایران و جهان برگزار و در آن در خصوص مسایل مختلف، مانند دیابت، فشارخون، پیوند و رد پیوند، همفکری می شود. 

او مصرف بی رویه فست فودها و کم تحرکی را در افزایش آمار چاقی موثر دانست و یادآور شد: بهترین درمان برای بیماری های غیرواگیر، پیشگیری است و امیدواریم زمینه پیشگیری از این بیماری ها، روز به روز بیشتر فراهم شود. 

پیشتازی شیراز در پیوند 

رئيس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز که عضویت هیات علمی این کنگره را دارد، گفت: انجمن نفرولوژی ایران در سال 1369 و انجمن پیوند اعضای ایران در سال 1373 تاسیس شد که این دو انجمن علمی در پیوند اعضا، نقش دارند. 

دکتر "علی نوبخت"، افزود: کنگره های این دو انجمن در دوره های قبل، به صورت جداگانه برگزار می شد که به دلیل یک سری اشتراک بین آنها، تصمیم به برگزاری کنگره مشترک گرفته شد و ابعاد مختلف پیوند، داخلی علم نفرولوژی و جراحی، مطرح و بررسی می شود. 

او با بیان اینکه شیراز پیشگام در حوزه پیوند کبد و دکتر "سید علی ملک حسینی"، باعث افتخار ایران است، ادامه داد: حدود 25 سال گذشته، از سوی سه کشور ایران، ترکیه و پاکستان، یک انجمن علمی به نام مزوت پایه گذاری شد، که در این کنگره شاهد حضور بنیانگذاران آن، نظیر دکتر "فاضل" از ایران، پروفسور "هابرال" از ترکیه و پروفسور "رزوی" از پاکستان هستیم. 

دکتر نوبخت، بیان کرد: طبق آمار مرکز مدیریت پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت و درمان در سال 95، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در تمام زمینه ها در مقام نخست بوده که جای تقدیر از تیم پیوند دارد. 

دبیر اجرایی این کنگره نیز با معرفی محورهای کنگره پیرامون بیماری مزمن کلیه، آسیب حاد کلیه، همودیالیز و دیالیز صفاقی، بیماری گولومرولی، پیوند کلیه، آب و الکترولیت، فشارخون، بیماری های عروقی و پیوند، افزود: از تعداد مقالات ارسالی به کنگره، ۲۰ مقاله برای ارایه به صورت سخنرانی و ۹۱ مقاله برای ارایه به صورت پوستر انتخاب شد، همچنین میهمانانی از کشورهای آمریکا، ژاپن، اسپانیا، ایتالیا، لبنان، پاکستان، سوریه، کانادا و سوییس در این کنگره حضور دارند. 

دکتر "محسن نفر"، ادامه داد: در حاشیه این کنگره، نمایشگاه شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی نیز برپا است. 

شانزدهمین کنگره بین المللی نفرولوژی، دیالیز و پیوند و سومین کنگره بین المللی پیوند اعضا، به همت انجمن نفرولوژی ایران و انجمن پیوند اعضای ایران و با همکاری انجمن بین المللی نفرولوژی( lsn )، مایوکلینیک، مزوت و دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از بیست و ششم ارديبهشت در شيراز آغاز به كار كرده و تا بیست و نهم اردیبهشت ادامه دارد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

ايراني‌ها در مصرف شكر و مواد قندي پيشتاز هستند
درمانگاههای طب سنتي در شيراز آغاز بکار می کنند
مجله بين المللي پرستاري و مامايي جامعه نگر دانشگاه علوم پزشكي شيراز حایز رتبه علمي- پژوهشي گرديد
در سه ماه ابتدای امسال 145 بيمار جدید در بخش هاي همودياليز دانشگاه علوم پزشكي شيراز پذيرش شده اند
مجوز راه‌اندازي 4 دانشكده جديد در فارس صادر می شود
درمانگاه موقوفه پوستچي تنها کلینیک غربالگری شبکیه چشم نوزادان جنوب کشور
واژگوني اتوبوس 25 مصدوم و يك كشته در پي داشت
تشخيص محل خونريزي گوارشي دختر 16 ساله پس از 3 سال
جشنواره ورزشي كاركنان دانشگاه علوم پزشكي شيراز آغاز گرديد
یک واحد توليد تجهيزات پزشكي در استان فارس راه اندازی شد
درمان بيماران سرطاني در مراكز درماني فارس رايگان خواهد شد
تغذيه با شيرمادر موجب كاهش شيوع سرطان خون در كودكان می شود
نان سبوس‌دار مانع از بروز سرطان دستگاه گوارش مي‌شود
با همكاري همه مردم مركز تخصصي بيماران سرطاني ساخته مي شود
کودکان با از بین بردن سیگار نمادین در بیمارستان حافظ، سیگاری ها را به توجه به خودمراقبتی فراخواندند
مراسم بزرگداشت روز مهندس كه از سوي دانشگاه علوم پزشكي شيراز برگزار شد
نخستين گروه از دانشجويان واحد بين الملل علوم پزشكي شيراز دانش آموخته شدند
داروهاي بيماران خاص رايگان شد
اهمیت پدافند غیر عامل کمتر از دفاع نظامی نیست
توجه به ورزش دانشجویان ضامن سلامتی آنها است
بهره‌برداري از طرح‌هاي توسعه بيمارستان نمازي شيراز
امحا 300 میلیون تومان داروي قاچاق در فارس
برگزاری نخستین دوره مسابقه های ورزشي استادان دانشگاه علوم پزشكي شيراز
تعطيلي واحدهاي غير مجاز دندانپزشكي و مواد شوينده در شيراز
شيراز؛ فردا ميزبان پروفسور مجيد سميعي است
برگزاري كنگره بين‌المللي پوست به میزبانی شیراز
افزایش تخت بیمارستانی در شیراز/ساخت کلینیک‌های ویژه در دستور کار
جراحي موفق HIPEC در بيمارستان فقيهي شيراز
عاقبت شوم مصرف یک نوع غذا برای مردان
آغاز عمليات اجرايي خوابگاه 250 نفره دانشگاه علوم پزشكي شيراز
تصمیم‌گیری براي روند اجرای برنامه پزشک خانواده در فارس
دوراهي اجبار يا اختيار سر راه پزشك خانواده شهري
مُد عجیب این روزها در تعیین تاریخ تولد نوزادان
آغاز ساخت 3560 تخت بيمارستاني در فارس
بالغ بر 750 ميليارد تومان از بيمه‌ها طلبكار هستيم
آغاز بسیج غربالگری بیماری‌های دیابت و پرفشاری خون از مرداد در فارس
مهمترین علل مرگ در شیراز
قطع سه عضو 2 مصدوم حادثه دانش‌آموزان هرمزگاني
تولید ویروس‌های نوترکیب برای انتقال ژن در شيراز
خارج کردن توده‌ي 6 كيلويي از بدن يك بيمار در شيراز
نوشيدن بیش از حد چای سبز توصيه نمي‌شود
آماده‌باش نيروهاي بهداشتي فارس براي اعزام به مناطق زلزله‌زده
برگزاري سومین كنگره بین‌المللی سیره نبوی در طب به ميزباني شيراز
تعطیلی یک دندان‌سازی بدون مجوز در شيراز
حدود نیمی از مرگ‌ها در فارس مربوط به فشار خون بالاست
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter