• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    293254this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز سه شنبه 29 مرداد 1398   برابر با  :    20/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/18  قمری
(1395/8/2) سخنگوی قوه قضائیه خبر داد:
بازداشت ۸ نفر در پرونده های بانک سرمایه و صندوق فرهنگیان
سخنگوی قوه قضائیه در خصوص پرونده های صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه گفت: مجموعا در هر دو پرونده هشت نفر بازداشت هستند.
مطبوعات فارس/حجت الاسلام محسنی اژه ای در صد و سومین نشست خبری خود با خبرنگاران، با اشاره به وضعیت پرونده ارزی گفت: یدالله روزچنگ به برگرداندن ۱۸۱ میلیارد تومان و ۲۰ سال حبس و لقمان روزچنگ به همین میزان حبس و راشد به ۱۲ سال حبس و عودت مال به مبلغ ۸ میلیارد، کاظم باغ شیرین معروف به باقری به ۱۲ سال حبس محکوم شدند و حکم سامان حسن سلطانی نقض شده و به دیوان عالی برگشته است.

وی افزود: در پرونده ثامن نیز ۲۴ هزار نفر باید تعیین تکلیف شوند و این تعداد در مقام اجرا هستند و افرادی که ۲۰۰ میلیون سپرده گذاری دارند قرار شد از ۱۷ مهر ، ۳۵ میلیون تومان را نقد بگیرند و برای کسانی که ۳۰۰ میلیون به بالا سپرده گذاری دارند امکان تهاتر با سرمایه گذاران این شرکت تعاونی وجود دارد.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به میزان کشفیات مواد مخدر در مهرماه گفت: بیش از ۱۰ تن مواد مخدر از انواع مختلف مواد مخدر کشف شده است.

معاون اول قوه قضاییه در واکنش به صحبت های برخی از افراد مبنی بر اینکه اعدام قاچاقچیان مواد مخدر نتیجه بخش نیست، گفت: از سال ۷۶ که قانون مبارزه با مواد مخدر تصویب شد، قرار بود اردوگاه هایی برای نگهداری معتادین و متهمان با این جرم تاسیس شود که این امر رخ نداد.

اژه ای ادامه داد: اگر مجازات اعدام هیچ تاثیری نداشته است باید فکری در خصوص مجازات قاچاقچیان مواد مخدر کرد.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص پرونده های صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه گفت: مجموعا در هر دو پرونده هشت نفر بازداشت هستند. ممکن است برخی از اینها با قرار آزاد شوند و یا تعداد بازداشتی ها افزوده شود.

برای سعید طوسی قرار منع تعقیب صادر شد/دادرسی ادامه دارد

محسنی اژه ای در خصوص پرونده نگین غرب هم گفت: فروغی یکی از متهمان اصلی این پرونده است که همکاری ویژه ای داشت. جلسه دادگاه ریاصی متهم دوم این پرونده هم به زودی برگزار می شود.

معاون اول قوه قضاییه در خصوص پرونده سعید طوسی هم گفت: اثبات برخی ادعاها سخت است و اگر قاضی با علم خودش به آن پی ببرد، قابل اثبات است و در غیر این صورت اثبات کمی سخت است. این ادعاها زیاد است و حتی اخیرا در یکی از پرونده ها فردی از یکی از بازیگران سینما شکایت داشت که قابل اثبات نبود.

وی افزود: در پاره ای از موارد امکان تحقیقات ریز در برخی اتهامات منافی عفت وجود ندارد و حتی ضابط، حق ورود به این نوع از اتهامات را ندارد و مستقیما به دادگاه می رود که این هم از محدودیت های قانونی و شرعی رسیدگی به این اتهامات است.

محسنی اژه ای با بیان اینکه دادگاه های منافی عفت نباید علنی برگزار شود، گفت: در برخی موارد افشای جزئیات جرم به خانواده های شکات ممکن است ضربه بزند. در اینگونه موارد و اتهامات بیان جزئیات اشاعه فحشا است.  

اژه ای تصریح کرد: بدون تردید ضد انقلاب به دنبال سودجویی از این پرونده ها هستند و چرا همه رسانه های ضد انقلاب در یک مورد خاص، موضوع را دنبال می کنند.

وی افزود: در این پرونده  چهار شاکی وجود دارد و در مسئله خلاف عفت عمومی قرار منع تعقیب صادر و تایید هم شده است. در ادعای دیگر تشویق به فساد مطرح شده است که در این قسمت قرار منع تعقیب صادر شده است و دادگاه هم با قرائن و شواهدی اعلام کرده است که رسیدگی ادامه یابد و قرار منع تعقیب نقض شود. در خصوص مسئله خلاف عفت عمومی و اخلاق عمومی قرار منع تعقیب تایید شده است.

وی افزود: این میزان سر و صدا برای یک پرونده غیرطبیعی است با این حال تا زمانی که قرار مجرمیت صادر نشده است رسانه ها نباید دست به انتشار بزنند چرا که جرم محسوب شده و قابل پیگیرد است. گاهی اوقات جبران برخی دروغ ها ممکن نیست.

محسنی اژه ای در پاسخ به این سوال که سال ۹۲ فردی به اسم قوچانی در کرج اقدام به ارائه وثایق جعلی برای متهمان اقتصادی می کرده است این پرونده به کجا رسید؟ گفت: باند کلاهبرداری در این خصوص وجود داشت برای متهم اصلی هم حکم صادر شده است.

وی در خصوص پرونده دکل نفتی و اینکه آیا پرونده جدیدی برای دکل دیگری تشکیل شده است، گفت: حکم این پرونده صادر نشده است و مورد گمشده دیگر هم اعلام نشده‌است.

وی از برخورد جدی با فساد در قوه قضاییه خبر داد و گفت: نظرات قوه قضاییه در خصوص طرحی در مجلس به همین عنوان ارسال می شود.

با اعلام قاضی، هودفر به ایران بازمی گردد

محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه باتوجه به آزادی هما هودفر، تکلیف پرونده وی چه می شود و همچنین بسیاری از متهمان از جمله هودفر و جیسون رضائیان پس از آزادی اقدام به شکایت علیه قوه قضاییه و دولت ایران می کنند، این شکایت ها چی می شود؟ گفت: پرونده هودفر مفتوح است و هر زمان که قاضی پرونده صلاح بداند وی به دادگاه ارجاع داده می شود. برخی متهمان شکایت هایی می کنند که اگر شکایت وارد باشد قابل رسیدگی است، البته اگر آمریکا همچون سایر کارهایش بخواد موضوعاتی از جمله شکایت ها را دنبال کند، افراد خوش بین به آمریکا باید لحاظ کنند.

دولت کل اسامی مرتبط با فیشهای حقوقی را اعلام نکرده است

وی در خصوص آخرین وضعیت فیشهای حقوقی گفت: دولت کل اسامی را در این رابطه اعلام نکرده است در قوه قضاییه هم کاری که شایسته این مسئله باشد انجام نشده است و راستی آزمایی این موارد هنوز انجام نشده و بنابراین حکمی در این خصوص صادر نشده است. به عنوان مثال در این هفته هم فردی که مامور خدمت بوده از هر دو دستگاه مزایا دریافت کرده بود که مبلغ آن بیش از ۳۰ میلیون بوده است.

وی افزود : در برخی مدیریت های پزشکی هم از بیمارستان محل خدمت و هم مدیریت های دیگر در کنار طبابت مزایایی دریافت شده است که حقوق طبابت باید از حقوق مدیریتی جدا شود که در گزارش سازمان بازرسی تفکیک نشده است.

برخی اموال در پرونده بانک ملت توقیف شد

محسنی اژه ای در ارتباط با بانک ملت گفت: اموال توقیف شد و ۱۶  نفر ممنوع الخروج شده و برای پرونده هنوز کیفرخواست صادر نشده و به دادگاه ارسال نشده است.

معاون اول قوه قضاییه در واکنش به اعلام اسامی متهمان امنیتی از جمله سیامک و باقر نمازی گفت: دادستان تهران باید مراتب قانونی را در این خصوص رعایت می کرد و اگر رعایت نشده و قبل از صدور قطعی احکام، اسامی را اعلام کرده است خلاف قانون عمل کرده است.

محسنی اژه ای در رابطه با مبارزه با قاچاق هم گفت: قاچاق در شرایط کنونی، فسادی عظیم و جرمی بسیار بزرگ است. دولت در این خصوص دنبال  مبارزه با قاچاق هست و شخص رییس جمهور هم بر این تاکید کرده است.

محسنی اژه ای از ارسال نامه به گمرک و برخی دستگاه ها در خصوص مبارزه با قاچاق و مصوبه اخیر دولت در خصوص مبارزه با قاچاق خبر داد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که قرار است تا یک ماه آینده گزارشی را در خصوص آسیب های اجتماعی به رهبری اعلام کنند، گفت: گزارشی تهیه شده و به سمع مقام معظم رهبری می رسد.

وی در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا آزادی هما هودفر ربطی به بازگشت خاوری دارد یا خیر؟ گفت: ربطی ندارد و مسئولان مربوطه به دنبال بازگرداندن این فرد بوده اند.

اشتغال مسئولان دوتابعیتی قابل پیگیری است

محسنی اژه ای در خصوص صدور گرین‌کارت های مسئولان دوتابعیتی گفت: سازمان بازرسی هم پیگیر این موضوع بوده است و هنوز در برخی موارد برای این سازمان محرز نشده است و اگر مسئولی دوتابعیتی باشد و هنوز مشغول کار باشد قابل پیگیری است.

گزارش دادستانی کل درباره املاک شهرداری به زودی نهایی می شود

وی در خصوص پرونده املاک نجومی شهردای تهران و بازداشت یک خبرنگار در این پرونده گفت: حق افشای اطلاعات سازمان بازرسی و یا پرونده ای که در مرحله مقدماتی هست، وجود ندارد و امکان بیان جزئیات نیست. در خصوص معماری نیوز هم بنا به هشدار برخی مسئولان بازرسی گوشزدهایی به مدیرمسئول این سایت شده بود که مطالب افشا نشود. شهردار تهران هم نامه ای در این خصوص نوشته بود، قوه قضاییه هم از دادستان کل خواستند جوانب امر را پیگیری کنند. دادستان کل کشور اگر به جرمی برسند، تخلف به دادسرا ارجاع می شود. با این حال گزارش دادستانی کل در مراحل نهایی است.

وی همچنین با ارائه توضیحات بیشتر در رابطه با پرونده سایت معماری نیوز گفت: این پرونده دو شکایت دارد که یک وثیقه صادر شده است و در دیگری هم قرار بازداشت موقت صادر شده است بنابراین در این پرونده دو قرار وثیقه و بازداشت موقت تعیین شده است و اگر بازداشت موقت به مرحله ای برسد، قابل تعیین تکلیف است.

آخرین وضعیت پرونده نرگس محمدی

محسنی اژه ای در رابطه با پرونده نرگس محمدی و نامه برخی از نمایندگان برای اعمال ماده ۴۷۷ گفت: این ماده مربوط به جایی است که ادله محرز شده است و اگر مسئله ای خلاف شرع برای رییس قوه قضاییه احراز شد مسائل قابل رسیدگی است. با این حال باید به موضوع رافت اسلامی هم توجه کرد. دادگاه این فرد تمام و لوایح رد وبدل شده است و حکم به زودی صادر می شود.

محسنی اژه ای اینکه وکیل معاون اول احمدی نژاد که اعلام کرده است وی به زودی آزاد می شود، صحت دارد؟ گفت: من در این خصوص چیزی نشنیده ام و در مورد این پرونده اعمال ماده ۴۷۷ نشده است و مشمول عفو هم نشده است. در مورد مرخصی هم قانون الزامی نکرده است تا در مدت زمان خاصی مرخصی بدهند.

وی در خصوص معوقات بانکی نیز توضیح داد: در مجموع هنوز معوقات بانکی کم نشده است و دیون دولت به بانک مرکزی هم کاهش نیافته است. با این حال تعداد برخی افراد رده بالایی که معوقات داشتند کاهش یافته است و بعضا برخی از این ها در بازداشت هستند.

محسنی اژه ای در خصوص بازداشت یکی از قضات مشهور، گفت: این به هیچ وجه صحت ندارد و ایشان هر روز مشغول به کار هستند.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص دادگاه ۷تن از اصلاح طلبان و ادعای آنها مبنی بر اینکه اجازه مطالعه پرونده به آنها داده نشده است، گفت: در خصوص پرونده های امنیتی هر وکیلی نمی تواند وارد شود با این حال خود متهمان اوراقی را می توانند مطالعه کنند در حال حاضر هم در این پرونده ها وکلا در حال مطالعه پرونده هستند.


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter