• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    289567this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 28 مرداد 1398   برابر با  :    19/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/17  قمری
(1393/6/6) عضو شورای اسلامی شهر شیراز:
انتقال پایانه کاراندیش در دستور کار است
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: انتقال پایانه کاراندیش در دستور کار شورا و شهرداری این شهر قرار دارد.
مطبوعات فارس/ ابراهیم شعرا در این باره اظهار داشت: در کمیسیون حمل و نقل این بحث مطرح شده که تمام پایانه‌هایی که در مرکز شهر بوده و ایجاد ترافیک کرده‌اند به حاشیه شهر منتقل شوند.

وی افزود: در این راستا پایانه‌ای که در میدان فرودگاه قدیم بود و تمام رفت و آمدهای بوشهر، اهواز و کازرون از آنجا انجام می‌شد به نزدیک پلیس راه جاده بوشهر منتقل شد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: دومین مورد پایانه‌ای است که در بلوار مدرس قرار دارد و برای انتقال آن طرح تهیه شده که زمینی در میدان گلسرخ در بلوار شهید شیرودی پیش‌بینی کردیم و به زودی آن پایانه نیز ساخته می‌شود و تردد به سمت شرق از آن پایانه صورت می‌گیرد.

شعرا خاطر نشان کرد: در مورد پایانه کاراندیش نیز پیش‌بینی شده در مسیر دروازه قرآن زمینی تهیه و پایانه جدید در آن احداث و پایانه منتقل شود.

وی در مورد ساعت اجرای طرح ترافیک در شیراز نیز اضافه کرد: با توجه به آن که بعد از ظهرها مردم فراغتی از کار پیدا کرده و برای خرید یا مراجعه به پزشکان مراجعه می‌کنند شاهد افزایش ترافیک در مرکز شهر هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: توسعه هر شهر و هر منطقه به میزان دسترسی مردم بستگی داشته و سهولت جابجایی کالا و حمل و نقل در بحث اقتصاد شهری مؤثر است.

شعرا ابراز داشت: در کنار بحث ترافیک، باید ایاب و ذهاب مردم، مراجعه شهروندان برای معالجه و مراجعات روستائیان به ادارات در طرح ترافیک در نظر گرفته شده و مطالعات طرح زوج و فرد تمام این موارد را لحاظ کند.

به گفته وی، مشاغلی که باید از سطح شهر انتقال پیدا کنند مشاغلی هستند که آلایندگی صوتی و آلودگی هوا ایجاد می‌کنند و انتقال مطب پزشکان با توجه به آن که بیشتر پزشکان واحد مسکونی را به مطب اختصاص داده‌اند در قانون مشاغل مزاحم محسوب نشده‌ است.

وی ادامه داد: شهرداری و شورا می‌تواند با اقدامات تشویقی پزشکان را به شهرک پزشکی سوق دهند که این کار بهتر است با مشارکت علوم پزشکی انجام شود و شورای شهر و شهرداری نهایت همکاری را در این زمینه انجام خواهند داد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اتوبوس‌های جدید دارد به تدریج می‌رسد و در خطوط استفاده می‌شود اما اگر اتوبوس‌هایی که نیازمند بازسازی است حذف شود امر حمل و نقل شهری تا تکمیل ناوگان اتوبوسرانی، دچار مشکل می‌شود.

شعرا در ادامه گفت: بافت فرسوده و تاریخی شیراز از دیرباز نشانه مدنیت مردم ما بوده‌اند که باید حفظ شده و مورد بازدید گردشگران و علاقمندان تاریخ قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در راستای احیای بافت قدیم که کوچه‌های باریک و دسترسی سختی برای گردشگران و خدمات‌رسانی به وجود آورده تصمیم به بازسازی و نوسازی گرفته شد و شورای شهر شرایط خوبی برای این امر فراهم آورده است.

شعرا سپس اظهار داشت: حدود یکهزار و 800 هکتار بافت فرسوده داریم که 375 هکتار آن بافت تاریخی مرکزی است و در آنجا آثار بازمانده از گذشته را داریم.

وی در ادامه عنوان کرد: در تعامل با میراث فرهنگی به توافقاتی رسیده‌ایم که در بافت قدیم، راه‌های دسترسی مردم را باز کنیم و اقداماتی انجام دهیم که مردم محلی به عنوان ساکنان اصلی این منطقه را ترک نکنند.

این عضو شورا عنوان کرد: دفاتر تسهیل‌گری در این مناطق اقدامات خوبی انجام می‌دهند و تسهیلات ویژه‌ای برای اهالی این مناطق در نظر گرفته شده که شهروندان می‌توانند از آن استفاده کنند.

شعرا اضافه کرد: ما در شهرداری دفتر زیباسازی داریم که در چهار راه خیرات قرار دارد و شهروندان می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود را در این زمینه به آن دفتر ارائه کنند تا آنها طرح و پیشنهادات را به شورا ارائه دهند.

وی در مورد برون‌سپاری صدور پروانه ساختمانی نیز گفت: دفاتر مهندسی ماده 32 که اعضای نظام مهندسی در آن عضویت دارند، دفاتر تسهیل‌گری و دفاتر پیشخوان از ابتدا و صفر تا 100 صدور پروانه ساختمان و تایید پروانه در این دفاتر انجام خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز متذکر شد: با این کار مردم نیازی نخواهند داشت که به سفرهای طولانی شهری بروند و زمان زیادی را تلف کنند.

وی بیان کرد: پیش‌بینی ایجاد 200 دفتر صدور پروانه انجام شده و با تاسیس این دفاتر کار صدور پروانه ساختمان سهولت پیدا می‌کند.

به گفته شعرا، شیراز دومین کلان شهری است که در کشور در راستای پیشبرد بهتر کار مردم این دفاتر را تأسیس می‌کند.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

بیش از 50 درصد آثار تاریخی ثبت شده ملی متعلق به فارس است
ساماندهی رودخانه خشک شیراز پیش از ساخت سد هدردهی سرمایه ملی است
تعطیلات پنج شنبه ادارات در کلانشهر شیراز اجرایی شود
شهرداری طرحی برای کمک به کارآفرینی فرهنگی و صنایع دستی به شورا ارسال کند
ترافیک خیابان زند و خیابانهای اطراف حرم سرسام آور است
احتمال رد كليات بودجه 97 شهرداري شيراز
افزایش بودجه‌ی شهرداری شیراز به حدود 3 هزار و 210 میلیارد تومان
توجه مسئولان به موضوع انتشار پارازیت در شیراز
آزادی مهدی حاجتی با وثیقه 200 میلیون تومانی
شیراز در آستانه مواجهه با سونامی سالمندی است
کارت منزلت به سالمندان شیرازی اهدا می شود
درخواست عضو شورا برای حفظ تنها دریاچه شهر شیراز
جایگزین مهدی حاجتی به شورای شهر شیراز معرفی شد
سفر نمايندگان كنسر سيوم سرمايه گذاري و مهندسي پرتغال به فارس
كاش هر كس در حيطه تخصص و مسئوليتش اظهار نظر مي‌كرد
ارسال آثاربه جشنواره شعراستانی وحدت تمدید شد
شعرای آیینی در معرفی شخصیت جهانی حضرت شاهچراغ (علیه السلام) اهتمام ورزند
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter