برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز پنج شنبه 26 تیر 1399   برابر با  :    16/7/2020  میلادی    مصادف با :    1441/11/25  قمری
(1393/11/18)
امضا و تبادل دو تفاهم نامه آموزشی بین جمعیت هلال احمر و اداره کل آموزش و پرورش استان فارس
دو تفاهم نامه آموزشی با موضوع همکاری مشترک در اجرای طرح معلم داوطلب و ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به 48 هزار معلم و نیز تولید محتوای آموزشی در همین زمینه برای سوادآموزان استان فارس، در جلسه ای رسمی به امضای مدیر عامل جمعیت هلال احمر و مدیر کل آموزش و پرورش فارس رسید.
مطبوعات فارس/ به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ در این جلسه که صبح روز شنبه 18 بهمن ماه و به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد، مدیر عامل این جمعیت در سخنانی اظهار داشت: از 43 نوع حادثه ای که در سطح کشور به وقوع می پیوندد، استان فارس 33 نوع حادثه را تجربه نموده است.

فیض اله جعفری با بیان اینکه در سفر اخیر رئیس جمعیت هلال احمر به شیراز، استان فارس به عنوان یکی از قطب های امدادی کشور مطرح گردید، گفت: حجم وسیع فعالیت های اداره کل آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر استان فارس، این استان را به عنوان یکی از استان های مهم و دارای اولویت در زمینه برنامه های آموزشی و امدادی در سطح کشور قرار داده است.

جعفری با اشاره به عضویت دستگاه های مختلف اجرایی و آموزشی در کارگروه امداد و نجات و آموزش های همگانی، تدوین طرح جامع امداد و نجات استان فارس و کلان شهر شیراز را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و اظهار امیدواری کرد که همکاری نزدیک جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش به عنوان الگویی شایسته برای دیگر استان ها مطرح باشد.

فعالیت های هلال احمری، فوق برنامه های مدارس آموزش و پرورش را غنی می کند

مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس در دیدار با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گفت: 800 هزار دانش آموز فارسی در هشت هزار آموزشگاه مشغول تحصیل هستند و همواره بین هلال احمر و آموزش و پرورش تعامل و ارتباط بسیار خوبی برقرار بوده است.

حمیدرضا آذری با بیان اینکه فعالیت های هلال احمر توانسته است فوق برنامه های مدارس را به خوبی غنی سازی نماید، تصریح کرد: فعالیت های این جمعیت در قالب دو معاونت پرورشی و ورزش و تندرستی می گنجد.

آذری اضافه کرد: دانش آموزان ما به آموزش ها و مهارت های ارائه شده توسط جمعیت هلال احمر در زندگی فردی و اجتماعی خود نیازمند هستند و اداره کل آموزش و پرورش استان این آمادگی را دارد تا برای تسهیل و گسترش فعالیت های جمعیت هلال احمر در مدارس بیش از پیش اهتمام ورزد.

48 هزار فرهنگی استان فارس به عضویت داوطلبانه هلال احمر در می آیند

 معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان فارس در آیین امضاء و تبادل تفاهم نامه آموزشی و همکاری با اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با جذب، آموزش و سازماندهی افراد بالای 29 سال، تلاش می کند از این اعضاء به عنوان داوطلبان هلال احمر در راستای ارائه خدمات حمایتی، فرهنگی و داوطلبانه به جامعه هدف استفاده نماید.

حسین رضایی از داوطلبان به عنوان حلقه اتصال بین توان توانمندان و نیاز نیازمندان یاد کرد و افزود: جمعیت هلال احمر استان فارس هم اکنون دارای 35 هزار عضو داوطلب و 500 خانه داوطلب می باشد.

رضایی از اجرایی شدن طرح معلم داوطلب در سطح شهرستان های استان فارس خبر داد و بیان داشت: با اجرای این طرح، 48 هزار معلم در مقاطع مختلف تحصیلی آموزش های امداد و کمک های اولیه جمعیت هلال احمر را فرا می گیرند و به عضویت داوطلبانه این جمعیت در می آیند.

آغاز اجرای طرح معلم داوطلب در استان فارس؛ شهرستان ها گام اول، شیراز و مرودشت گام دوم

کارشناس مسئول اجرای دوره های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس گفت: با موافقت وزارت آموزش و پرورش و تخصیص یک کد آموزش ضمن خدمت به این اداره کل، 48 هزار معلم استان فارس آموزش های امداد و کمک های اولیه را به مدت 30 ساعت فرا می گیرند.

علی محمد رعیت پیشه با اشاره به هماهنگی های انجام شده بین جمعیت هلال احمر و اداره کل آموزش و پرورش استان فارس در این زمینه، یادآور شد: برآورد اولیه ما از تعداد فراگیران، حدود 20 هزار معلم بود اما با آغاز فرآیند نام نویسی از علاقه مندان، 48 هزار معلم برای شرکت در دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه اعلام آمادگی نمودند.

رعیت پیشه با بیان اینکه تامین مربیان، عوامل اجرایی و هزینه های جانبی این دوره های آموزشی کار دشواری می باشد، تصریح کرد: مقرر شد در گام اول شهرستان های استان فارس این دوره آموزشی را برگزار نمایند و در گام دوم نیز این طرح برای معلمان شهرستان های شیراز و مرودشت به اجرا درآید.

وی در پایان اضافه کرد: این دوره های آموزشی به صورت عمومی برگزار می شود و علاوه بر معلمان، روسا، معاونان، کارشناسان و کارکنان ادارات آموزش و پرورش استان فارس نیز می توانند در این دوره ها شرکت نمایند.

تولید محتوای آموزشی امداد و کمک های اولیه برای سوادآموزان استان فارس

 معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس نیز در این جلسه از امضاء و تبادل یک تفاهم نامه آموزشی و فرهنگی بین این اداره کل و جمعیت هلال احمر خبر داد.

عیسی ملک پور با اشاره به سابقه اجرای مفاد این تفاهم نامه در سال های 1390 تا 1392، گفت: نیازهای مخاطبان برنامه های  آموزش بزرگسالان، تنها در بعد خواندن و نوشتن خلاصه نمی شود و این افراد به دلیل قرار گرفتن در مسائل روزمره زندگی و اجتماعی نیازمند اطلاعات، دانش و مهارت های بیشتری در مقایسه با دانش آموزان خردسال می باشند.

ملک پور ادامه داد: به منظور کاربردی نمودن سوادآموزی و ایجاد تنوع در برنامه های آموزشی بزرگسالان و نیز انتقال مفاهیم و اهداف سازمانی جمعیت هلال احمر به این قشر از مخاطبان، این تفاهم نامه آموزش و فرهنگی بین هلال احمر و اداره کل آموزش و پرورش فارس تنظیم گردیده است.

وی در خصوص جزئیات مفاد این تفاهم نامه گفت: بر اساس آن، جمعیت هلال احمر اعضای جوان و داوطلب واجد شرایط را به عنوان آموزش دهندگان سوادآموزی به اداره کل آموزش و پرورش معرفی می کند و با این اداره کل در راستای تولید محتوای آموزشی و مهارتی امداد و کمک های اولیه به زبان ساده ویژه بزرگسالان سوادآموز،  همکاری خواهد نمود.

قابل ذکر است در این جلسه رئیس اداره حراست، مسئول هسته گزینش، مشاور رسانه ای مدیر عامل و دبیر کمیته برنامه ریزی آموزش جمعیت هلال احمر استان فارس و نیز معاونان پرورشی و ورزش و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان حضور داشتند.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter