برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 5 بهمن 1398   برابر با  :    25/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/29  قمری
(1397/9/18)
افزایش قیمت مسکن در شیراز و گلایه‌های مردم
با فروکش کردن بازار ارز و تلاطمی که افزایش روزآمد قیمت‌ها در این بازار ایجاد کرده بود، نوبت به زمین، ساختمان و اجاره بها رسید؛ حالا بازار شیراز هم بعد از تهران، شاهد افزایش کاذب و اعداد غیر قابل باوری برای ملک و زمین است.

مطبوعات فارس/ طی هفته‌های اخیر، قیمت زمین، خانه و املاک تجاری در بازار شیراز، بدون هیچ ضابطه‌ای، رشدی بین 40 تا 70 درصد را تجربه کرده است، رشدی که سال‌های پایانی دهه هشتاد و تلاطم افسارگسیخته آن دوران بازار به خاطر می‌آورد.

مراجعه به مشاوران املاک در نقاط مختلف کلانشهر شیراز و ارائه قیمت‌هایی بین 4 تا 20 میلیون تومان به ازای هر مترمربع ساختمان مسکونی، نشان از نبود نظارت کافی و تاثیرگذار بر بازار مسکن دارد؛ بازاری که در آن تنها قیمت‌ها افزایش یافته و هر روز تعداد معاملات کاهش بیشتری را تجربه می‌کند.

گزارش ها حاکی است که قیمت آپارتمان‌های نوساز با متراژ پائین در بخش‌های جنوبی شیراز تا 6 میلیون تومان هم اعلام شد، این قیمت‌ها در بخش شرقی بین 3 تا 4 میلیون و در نقاط شمالی شیراز تا 8 تا 12 میلیون تومان بود و در قسمت غرب و شمالغرب این کلانشهر، روی اعدادی بین 5 تا 18 میلیون تومان گردش دارد.

اگرچه قیمت آپارتمان لوکس با امکانات ویژه و در محدوده‌هایی از خیابان قصردشت، فلکه گاز و خیابان‌های منشعب، بخش‌هایی از معالی‌آباد و محدوده‌ای از شمالغرب شیراز، بعضا تا 22 میلیون تومان هم اعلام شده است.

براساس این گزارش، قیمت هر متر آپارتمان نیمه اول امسال در شیراز بین 2 تا حداکثر 10 میلیون تومان، غیر از آپارتمان‌های لوکس با امکانات ویژه، تعیین شده بود؛ بطوریکه کارشناسان اعتقاد داشتند که بازار مسکن در شیراز آرام آرام از خواب بیدار شده در حال تحرک ارزیابی است.

افزایش قیمت در این بخش، بار دیگر و بعد از چند ماه تحرک، بازار مسکن را به رکودی تورمی فرو برده است؛ تغییراتی که بعضی کارشناسان اعتقاد دارند حداکثر به مدت یکسال تداوم خواهد داشت و بعد از آن به سمت بهبودی حرکت می‌کند.

مشاوران املاک اعتقاد دارند که بخشی از جامعه، با توجه به محدود شدن باز کردن سپرده‌های بانکی و کم شدن سود این سپرده‌ها، روند کاهشی بازار ارز و سکه و نوسانات این بازار، سرمایه‌های خود را به بخش مسکن آورده‌‌اند.

این در حالی است که بسیاری از صاحب نظران حوزه مسکن تاکید دارند که نوسانات و افزایش قیمت در این بخش، متعادل نبوده و متناسب با افزایش قیمت در سایر بخش‌ها خصوصا مصالح ساختمانی نیست.

کارشناسان مسکن همچنین تاکید دارند که طی ماه‌های اخیر هیچ افزایشی در هزینه‌های پروانه ساخت در شیراز وجود نداشته و شهرداری نیز با هدف ایجاد انگیزه در سازندگان عمده ساختمان، مشوق‌هایی را در این بخش اعمال کرده است.

افزایش قیمت مسکن نیز مانند سایر بخش‌ها بیشترین فشار را بر گروه‌های با درآمد متوسط و دهک‌های پائین جمعیتی به لحاظ درآمدی وارد کرده است؛ بطوریکه خانوارهای اجاره نشین در شیراز و شهرک‌ها و شهرهای بزرگ این شهرستان و حتی استان فارس، به شدت نگران افزایش شدید هزینه‌های تامین مسکن هستند.

بخش دیگری که به شدت از وضعیت آشفته‌ی بازار مسکن در شیراز و بسیاری از شهرهای فارس، آسیب دیده‌اند را گروه خانه اولی‌ها و کسانیکه به عنوان خریدار واقعی مسکن دسته بندی می‌شوند، تشکیل می‌دهند.

سرپرست امور شعب بانک مسکن استان فارس در این خصوص ضمن تاکید براینکه افزایش قیمت در بخش مسکن، به هیچ عنوان واقعی و منطقی نیست، گفت: طی سال 96 و ماه‌های اول امسال، خانواده‌های زیادی از طریق دریافت تسهیلات، امکان خانه‌دار شدن را پیدا کردند، اما اکنون میزان تسهیلات اعطایی، با قیمت‌های تعیین شده از سوی برخی صاحبان ملک، همخوانی و همپوشانی ندارد.

علی کمالی با بیان اینکه هنوز هیچ تصمیمی در خصوص افزایش تسهیلات بانکی بخش مسکن اتخاذ نشده است، تاکید کرد: احتمال افزایش سقف تسهیلات مسکن خصوصا در صندوق یکم، وجود دارد.

کمالی اعتقاد دارد که از نگاه کارشناسی، بخشی از منابع سرمایه‌ای مردم به بازار مسکن وارد شده است و هدف این گروه، حفظ قدرت نقدینگی، در نوسانات اقتصادی کنونی ارزیابی می‌شود.

او در عین حال تاکید دارد که دولت در تخصیص منابع اعتباری به مسکن، به دنبال حمایت از مصرف کننده است، نه رواج دلالی، لذا تاکید دارد که تسهیلات به سمت منابع سرمایه‌ای حرکت داده نشود.

کمالی با بیان اینکه مبلغ کنونی تسهیلات مسکن، به واسطه التهابات کاذب موجود، پاسخگوی نیاز خریداران نخواهد بود، گفت: زمانی در ابتدای دهه‌ی 80 عرضه و تقاضای مسکن در ایران زیاد بود و در دوره‌ای میزان عرضه بیش از تقاضا شد و این امر کاهش قیمت را به دنبال داشت.

او با استناد به گفته‌های وزیر راه و شهرسازی در خصوص خالی از سکنه بودن بالغ بر 5 میلیون واحد مسکونی در کشور، گفت: امروز یک خانه اولی نیازمند مسکنی به متراژ پائین، حدود 70 یا 80 متری، است، به همین دلیل تمرکز بر پرداخت تسهیلات به سازندگانی قرار گرفته که واحدهای کوچک احداث می‌کنند.

کمالی با تصریح اینکه تسهیلات مسکن به سازندگان واحدهای ساختمانی لوکس تعلق نمی‌گیرد، گفت: تمام سازندگانی که قصد احداث واحدهای مسکونی کوچک در هر نقطه از استان فارس را داشته باشند می توانند برای تشکیل پرونده و دریافت تسیهلات به شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

شهروندان شیراز، خصوصا کسانیکه اجاره نشین هستند یا افرادی که در حال برنامه ریزی برای خرید مسکن بوده‌اند، به شدت نگران تداوم وضعیت کنونی بوده و اعتقاد دارند که دولت باید با افزایش نظارت بر این بازار، جلوی روند افزایشی را بگیرد.

این درحالی است که صاحب نظران بخش مسکن اعتقاد دارند که دولت از ابزارهای لازم برای ورود به بازار مسکن و ایجاد تعادل در این بخش برخوردار نیست. مگر اینکه با دنبال و اجرایی کردن سیاست احداث واحدهای مسکونی ارزان قیمت، زمینه افزایش عرضه را فراهم کند.

اگرچه این دولت پیش از این چنین سیاستی را با اجرای طرح مسکن مهر آزمایش کرد و نه تنها پاسخ مناسبی نگرفت بلکه باب انتقاداتی را نیز باز کرد.

دولت تدبیر و امید نیز از سال‌ها قبل بحث مسکن اجتماعی را مطرح کرد اما در عمل اجرای این طرح پشت هاله‌ای تردید ماند تا نشان دهد طرح این موضوع، بدون اتکا به یک برنامه ریزی دقیق و اجرایی بوده است.

رسول زارعی، یکی از شهروندان شیراز و متقاضی خانه اجاره‌ای مناسبی است اما به گفته خودش طی دو ماه گذشته نتوانسته یک خانه که با درآمد او تناسب داشته باشد را بیابد.

زارعی گفت: امروز دیگر بحث ویژگی خانه درجه چندم اهمیت است، خانواده‌هایی نظیر ما که درآمد کمتر از 2 میلیون تومان در ماه دارند، میزان اجاره برایشان اهمیت دارد.

این شهروند جوان شیرازی گفت: علی رغم اینکه پنجسال قبل ازدواج کرده اما به دلیل شرایط نامطلوب اقتصادی، قصدی برای اضافه کردن عضو جدید به خانواده را ندارند.

یکی دیگر از شهروندان که برای خانه اجاره‌ای به یک مشاور املاک مراجعه کرده بود نیز گفت: صاحبخانه یکماه قبل اعلام کرده که باید حداقل 500 هزار تومان به اجاره کنونی اضافه کنیم، اما این برایمان مقدور نیست.

او که همراه با مادرش زندگی می کند، گفت: درآمدم حدود 2 میلیون 700 هزارتومان است، البته بخشی از اجاره خانه را از محل حقوق بازنشستگی مادرم پرداخت می‌کنیم.

خانم نوروزی ادامه داد: اکنون ماهیانه یک میلیون و 250 هزار تومان اجاره می دهیم که با مابقی هزینه ها، حدود یک میلیون 500 هزار تومان می شود، اگر این عدد افزایش داشته باشد، باید از سایر هزینه‌ها بزنیم.

این شهروند شیرازی که نگران نیافتن خانه مناسب برای اجاره است، گفت: به این نتیجه رسیده‌ام که برای اجاره خانه به صدرا، لپویی یا دیگر شهرک‌ها و شهرهای نزدیک بروم!!

حسین زاده، دیگر شهروندی است که به دنبال یک واحد اجاره ای مناسب می گردد، او نیز با انتقاد از آنچه غیر منطقی بودن اجاره های اعلام شده عنوان کرد، گفت: نمی دانم چرا در کشور ما به بخش های مختلفی که نیازهای ضروری مردم محسوب می شود، نظارت مناسبی نمی شود.

او گفت: افزایش هزینه مواد غذایی و دیگر نیازهای ضروری شهروندان طی ماه های گذشته فشار زیادی را به خانواده هایی نظیر ما وارد کرده و اکنون هم افزایش قیمت اجاره مسکن دارد شرایط را برایمان پیچیده تر می کند.

حسین زاده گفت: همین شرایط نامتعادل باعث شده که من هنوز نتوانم صاحبخانه شوم و اکنون هم امکان اجاره یک واحد مسکونی با شرایط ایده آل خانواده را از من سلب کرده است.

علیزاده دیگر شهروندی است که به شدت نسبت به شرایط موجود اعتراض دارد و با عصبانیت خبرنگاران و رسانه ها را هم جزو مقصران شرایط کنونی دانست و گفت: متاسفانه رسانه ها شرایط مردم را به درستی تشریح نمی کنند؛ بیشتر به دنبال بیان عملکردهای دولتی هستند نه وضعیت و مشکلات مردم

این شهروند شیرازی گفت: آرام آرام به سمتی می رویم که توان اجاره کردن یک خانه هم از کسانیکه درآمد ثابتی دارند که عدد آن از 3 میلیون تومان کمتر است، گرفته می شود.

بیشتر شهروندان تمایلی به پاسخگویی در خصوص مشکل مسکن نداشته و تاکید دارند که همه از وضعیت کنونی مردم مطلع هستند و زمان عمل فرارسیده است و نمی توان درگیر شعار و بیان مشکلات ماند.

افزایش افسار گسیخته قیمت اقلام مختلف از مایحتاج روزانه مردم تا مسکن، بیشترین حجم فشار را بر گروه‌های با درآمد کم وارد کرده و می کند، حال آنکه هیچ یک از مسئولان تاکنون واکنشی در خصوص افزایش هزینه های مسکن نشان نداده اند.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

ایران دیگر بهشت "مهاجران" نیست
نوسانات بازار ارز مهمترین گلایه امروز اصناف اصفهان
متهم بازار ارز ۱۶۰۰ هزار میلیاردی شد
بازار ارز و سکه با ریزش نرخ ها به استقبال تصویب CFT رفت
قیمت سکه کاهش یافت
عایدی دونرخی شدن ارز و بنزین فساد است
پیش خرید واحدهای ساختمانی تنها با تنظیم سند در دفاتر اسناد رسمی انجام شود
عزم جدی شهرداری برای فسادستیزی
کابلهامخابراتی هستند/ مالک ساختمان اجازه اجرای کابل درون بنا نداد
6شهروند ایرانی مجروح شده در انفجار شهر وان بهبود یافتند
مجوزی برای احداث ساختمان در حریم باغ ارم نداده‌ایم
از افتتاح ساختمان جديد نمايندگي وزارت امور خارجه فارس تا پاسخ قشقاوی به پرسشهای خبرنگاران
از تابستان امسال اجرای صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان صورت می‌گیرد
آتش سوزی در ساختمان پلاسکو/گرفتاری۳۰آتش‌نشان،2خبرنگار و تعدای مغازه‌دار زیر آوار
مسکن مهر فارس رتبه سوم کشوری را کسب کرد
پنجهزار کارگر ساختمانی در فارس بیمه تامین اجتماعی می شوند
بزرگترین رویداد نمایشگاهی صنعت ساختمان افتتاح گردید
پانزدهیمن نمایشگاه صنعت ساختمان در شیراز افتتاح شد
افتتاح ساختمان جديد دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در شيراز
ورود حسن روحانی به ساختمان ریاست جمهوری
نورپردازی در شیراز ضابطه مند می شود
گزارش تصویری/کارگاه ساخت سازهای سنتی در ساختمان معاونت صنایع دستی استان فارس
اصلاح پلاسکوهای شیراز پیش از وقوع فاجعه
اختصاص 230 قطعه زمین رایگان به مددجویان کمیته امداد در سال جاری
اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان برای نخستین بار در فارس
آیین افتتاح ساختمان انجمن آثار و مفاخر استان فارس
ساختمان دانشکده خبر شیراز ساخته می شود
قانون ثبت پیش‌فروش ساختمان در کشور اجرایی شود
آغاز به کار هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در شیراز
ساختمان دانشكده ادبيات به دانشگاه شيراز بازگردانده شد
ساختمان جدید شورای شهر شیراز به بهره‌برداری رسید
ساختمان شورای شهر شیراز در سفر هیئت دولت افتتاح می‌شود
رقابت 24کاردان برای حضور در هیات مدیره سازمان نظام کاردانی ساختمان فارس
افتتاح رسمی باشگاه مخاطبان مسکن و ساختمان استان فارس
اختتامیه همایش مقررات ملی ساختمان
ششمين همايش ملي مقررات ساختمان در شيراز آغاز بکار کرد
برگزاری همایش مقررات ملی ساختمان بسترساز ارتقای نظام فنی و اجرایی در فارس
25 بهمن ماه آخرین مهلت ثبت نام برای حضور در همایش مقررات ملی ساختمان
ششمین همایش ملی مقررات ساختمان در شیراز برگزار می‌شود
امنيت مهمترين ركن در تامين اقتدار و پايداري يك جامعه است
همایش مقررات ملی ساختمان تنها مختص به وزارت راه و شهرسازی نیست
همایش مقررات ملی ساختمان در شیراز برگزار مي شود
شیراز میزبان ششمین همایش کشوری مقررات ملی ساختمان
در صورت ادامه تولید بلوک های پلی استایرن غیر استاندارد؛ مصرف آن در استان ممنوع می شود
ابقای یک ساله اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس
شیراز میزبان ششمین همایش مقررات ملی ساختمان خواهد بود
عمليات اجرايي ساختمان زندان جديد شيراز آغاز می شود
افتتاح نمایشگاه تخصصی درب،پنجره ، انبوه سازی املاک و مستغلات ، مصالح
زمان و نحوه برگزاری آزمون حرفه ای مهندسان اعلام شد
آغاز به کار نمایشگاه صنعت ساختمان در نمایشگاه بین المللی فارس
آغاز احداث ساختمان کلانتری خادم‌الشهدای شیراز
سومین سمپوزیوم کیفیت و صنعت ساختمان در فارس برگزار شد
آغاز به کار نمایشگاه انبوه سازی و مصالح ساختمان و درب و پنجره در شیراز
شیراز پایتخت نظام‌مهندسی کشور است
بازگشت سازندگان ذیصلاح به عرصه ساخت و ساز شهری بعد از 15 ماه
پذيرش بدون کنکور دانشجو در مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي شیراز
آزمون مهندسان ساختمان 11 و 12 شهریور 95 برگزار می شود
افتتاح پروژه های عمرانی، رفاهی، خدماتی راه و شهرسازی در شهرستان فسا
فروش مسکن قسطی عملیاتی شد
مدارس کشور باالگوی دهه 50 ساخته می شوند
فروش اقساطی 250 هزار مسکن آغاز شد
بسیاری از پروژه‌های عمرانی عامل اصلی تخریب محیط‌زیست هستند
ایران هفتمین کشور آلوده کننده زمین
فساد در سطح مديريت شهرداري نيست
کاهش 23 درصدی عوارض ساختمانی در شیراز
یک آبی خوشرنگ و جدید به بازار آمد
شرایط پرداخت حقوق، پاداش و وام به کارکنان بانک‌های دولتی
وام 70 میلیونی نوسازی بافت‌ فرسوده
آب پاکی روی دست جویندگان طلا در فارس
آغاز هجدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی صنعت ساختمان
نظارت بدون مماشات و اجرای دقیق مقررات رسالت اصلی ناظرین روستایی است
هشدار؛ قرارداد سفید کار جرم شد
برگزاری کارگاه آموزشی بررسی مباحث هشتم و نوزدهم مقررات ملی ساختمان
پل روگذار تقاطع تخت جمشید ـ سرداران به بهره‌برداری می‌رسد
بیمه پایه برای ساختمان‌های مسكونی اجباری می شود
61 هزار كارگر ساختماني در استان تحت پوشش بيمه هستند
بزرگترین دیتاسنتر کشور راه‌اندازی می‌شود
عمليات احداث مركز سعدي‌شناسي به نيمه راه رسيد
طراحی آسمان‌خراش اطلاعاتی پایدار در ایسلند
وام ساخت مسکن ۱۵۰ میلیون تومان شد
تندیس چهره سال صنعت ساختمان به شهردار شیراز اهدا شد
فارس رتبه سوم كشور در پوشش بيمه كارگران ساختماني
شدت تخريب و فرسايش خاك در ايران 5 برابر متوسط جهاني
منافع مردم، نخستین اولویت مدیریت شهری است
ساختمان سازي‌هاي شهري متهم اول بحران آب ايران
شهردار شیراز، چهره سال 94 صنعت ساختمان کشور شد
متوسط قیمت زمین در استان‌ های مختلف کشور
ساختمان شهرداری مرکزی موزه می‌شود
حریق پارگینگ موجب تخلیه ساختمان شد
رکود معاملات مسکن ۲۰۰ واحد فروش مصالح ساختمانی فارس را تعطیل کرد
ساختمان‌های شیراز شناسنامه‌دار می‌شود
هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است
شهردار شیراز سه‌شنبه با دوچرخه تردد می‌کند
تخفيف 26 تا 36 درصدي عوارض ساختماني در شيراز
استقبال انبوه سازان از احداث ساختمان‌های سبز
عكس بخشي مهم از ساختمان رسانه است
ساخت سازه 200 متری در یک ساعت
برگزاری کارگاه آموزشی کاربرد فتوشاپ در طراحی فرش دستباف
گودبرداری غیراصولی وتخریب ساختمان مسکونی در شیراز
هفتمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و سیستمهای سرمایشی و گرمایشی
بیمه کارگران ساختمانی یک هزار و 800 میلیارد تومان بار مالی برای تامین اجتماعی دارد
ساخت ساختمان‌های سبز در شیراز توسعه یابد
گشایش چهارنمایشگاه مرتبط باصنعت ساختمان درشیراز
سنگ نمای ساختمانی سبک ساخته شد
یکسان‌سازی عوارض حذف پارکینگ برای تمام موارد در شیراز
مجازات زندان برای پیش فروش قولنامه‌ای ساختمان
زلزله لامرد خسارتي به‌دنبال نداشت
مادر شیرازی، نوزاد ۵ ماه خود را سوزاند
وقف یک قطعه زمین جهت ساخت مکتب القرآن ثارالله شهرافزر قیرو کارزین
خسارت ۷۷ میلیارد ریالی زلزله خنج
4خبرنگار و عکاس در زیر آوار مدفون هستند
تعداد مصدومان حادثه پلاسکو به 145 نفر رسید
کسی در موتورخانه پلاسکو نبود
ساختمان های غیر ایمن کلان شهر شیراز شناسایی و معرفی می شود
170 مصدوم در حادثه پلاسکو
تجهیزات و توان فنی داریم اختیارات نداریم
پیشنهاد نامگذاری 30 دی به نام روز آتش نشان
پیکرچهاردهمین آتش‌نشان شهیدخارج شد
به موارد عمدی بودن حادثه پلاسکو برخورد نکردیم
پیکر دهمین شهید آتش‌نشان نیز از زیر آوار خارج شد
آموزش" رفتارهای مدیریت پسا بحران" در برنامه‌ دانشگاه‌های پزشکی قرار می‌گیرد
افتتاح دفترموقوفه حاج خلیل زالی ساختمان اداره اوقاف وامورخیریه ناحیه6شیراز
آزمون ورود به حرفه مهندسی 19 و 20 اسفند برگزار مي‌شود
ضرورت رعایت سبک معماری ایرانی اسلامی در سیما و منظر شهری
استفاده از کالا و تجهیزات ایرانی در انبوه سازی ها نماد اقتصاد مقاومتی است
برگزاري آزمون ورود به حرفه مهدسي براي 7700 متقاضي در فارس
حریق ساختمان درمشهد با ۲ کشته و ۲۰ زخمی
کلنگ زنی پروژ ه های آبخیزداری در آخرین روز از هفته منابع طبیعی
تصادف اتوبوس خط واحددرشيراز ومصدوم شدن13مسافر
دولت «سبد کالا» توزیع می‌کند
فرضیه انفجار پلاسکو رد شد/ مقصران معرفی شدند
ابلاغ اولویت های تامین مسکن نیازمندان
حسینیه اباالفضل العباس (ع) شهرستان سروستان به بهره برداری رسید
مراکز ناایمن اگررفع نقص نکنند،تعطیل می شوند
آغاز عملیات خاکبرداری و تسطیح پروژه ساختمان موقوفه مکتب القرآن ثارالله بخش افزر قیروکارزین
سردیس فردوسی به سفارش وزارت خارجه قبرس رونمایی شد
اعتبار خطوط ریلی بین شیراز با گل گهر، بوشهر و اهواز یکجا دیده شود
کلنگ شعبه دوم موسسه نرجس شیراز ( کلبه مهــر) به زمین زده شد
عدم توجه به نکات ایمنی دلیل آتش سوزی هایپر مارکت در شیراز بود
ساختمان جدید شهرداری شیراز اولین سازه ممتاز کشور
مجریان ذیصلاح به چرخه ساخت و ساز در شیراز بازگشتند
قاعده‌مند شدن پيش فروش آپارتمان در فارس
افتتاح نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان
اعلام سهميه جديد براي بيمه كارگران ساختماني
پایانه پروازهای خارجی فرودگاه شیراز سال 97 به بهره برداری می رسد
ممنوعیت پیش‌فروش ساختمان توسط بنگاه‌های املاک در فارس
مرگ 2 كارگر بر اثر ريزش چاه
نمونه‌های پلاسکو در فارس و شیراز فراوان است
150 هزار کارگر ساختمانی فارس از کار بیکار شدند
ورود و خروج بیش از ۵ میلیون تومان توسط مسافران ممنوع شد
مطالعه‌ي سومين بيمارستان تامين اجتماعي فارس آغاز شده است
افتتاح ساختمان اداره امور كميسيون‌ها و شوراهاي پزشكي تامين اجتماعي فارس
افتتاح هشتمین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته به همراه کارگاه اموزشی B to B
مصوبه جدید مجلس برای معلولان
کارکرد اصلی انجمن انبوه‌سازان سرمایه‌گذاری و کارآفرینی است
کاهش درآمد و تمایل به سرمایه‌گذاری در شیراز
نصب و راه اندازی نسل جدید سامانه دیجیتال در 3 نقطه از استان فارس
پلمب 130 نقطه‌ی پرخطر در شیراز
دیوان عدالت بار دیگر مجری‌ ذی‌صلاح را حذف کرد
دیوان عدالت بار دیگر مجری‌ ذی‌صلاح را حذف کرد
تعليق 11 پروانه استاندارد شن و ماسه در استان فارس
احتمال ریزش ساختمان حرارتی وزارت نیرو
مرد بدهکار، اداره برق مشهد را به آتش کشید
عوارض ساختمانی در شیراز گران می شود
اخذ عوارض از تمدید پروانه ساختمان ممنوع شد
جزئیات ساخت تاسیسات عظیم نفتی در جاسک
بافت های تاریخی شهرها باید حفظ شود
اعلام دستمزد مبنای کسر حق‌بیمه از سوی سازمان تأمین‌اجتماعی
سقوط مرگبار زن میانسال هنگام توت‌خوری
بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان فارس برپا می‌شود
پنج شرکت خارجی در نمایشگاه صنعت ساختمان شیراز حضور می یابند
بازدید نماینده مردم‌ شیراز در مجلس شورای اسلامی از بیمارستان شهید بهشتی شیراز
افتتاح بیستمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی صنعت ساختمان
نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و حضور موثر بنیاد مسکن استان فارس
درآمد پروانه‌ی ساختمانی کفاف هزینه‌های شهرداری را نمی‌دهد
تعمیرات ساختمانی نیازمند اخذ مجوز از شهرداری است
ریزش آوار در دانشگاه شیراز؛ ۲ نفر زیر آوار گرفتار شدند
توافق نهایی ایران و عراق در مورد ریال
جا به جایی بیمارستان فرسوده شهید فقیهی شیراز ضرورت دارد
فرایند صدور پروانه ساختمانی در شیراز تسهیل می‌شود
کاهش 22 درصدی عوارض
کاهش حق انشعاب فاضلاب و افزایش آب بها در شیراز تصویب شد
دلیل آتش سوزی ساختمان پیام‌نور اوز اتصالی برق بود
ثبت وقف یک میلیارد و 200 میلیون تومانی در شهرستان لامرد
آزمون مقررات ملی ساختمان بهمن برگزار می‌شود
احداث کتابخانه‌ی مرکزی شیراز در ابهام
چوب برخی اداره‌ها لای چرخ سرمایه‌گذاری در صدرا
اجرای شیوه‌نامه نظارت بر تاسیسات الکتریکی ساختمان‌ها در شیراز
لزوم آسیب شناسی تخلفات ساختمانی در شیراز
جزئیات تیراندازی به ساختمان شهرداری در هشتگرد
برگزاری اجلاس سراسری انبوه سازان کشور در شیراز
چهل واحد مسکن به مددجویان کمیته امداد پاسارگاد تحویل شد
سازندگان ساختمان مکلف به استفاده از مصالح استاندارد هستند
هفت ساختمان غیر قانونی در جهرم تخریب شد
ایران 200 هزار خانه در سوریه می سازد
سقوط بالابر در شیراز 2 نفر را کشت
آتش سوزی در چادر زلزله زدگان
شیراز ، میزبان ششمین بازارچه خیریه حمایت از کودکان کار
مرگ یگ زن جوان بر اثر سقوط از ساختمان در شیراز
6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانند
حریق ساختمان ۵ طبقه در شیراز ۹ مصدوم برجا گذاشت
انفجار مخزن گازوئيل 3 مجروح برجای گذاشت
سرنوشت غم انگیز دو تالار در شیراز: یکی پیر شد، دیگری زاده نشد
فرو رفتن میلگرد به بدن کارگر جوان
افتتاح ساختمان اورژانس بيمارستان حافظ شيراز
انتقاد انبوه‌سازان از تحمیل هزینه اضافه به ساخت و ساز در شیراز
واردات یک آمپول به اسم پودر کاکائو
احتمال مختومه شدن وضعیت بیمه‌ای 100 هزار کارگر ساختمانی
تجمع اعتراضی تعدادی از مهندسان مقابل شهرداری شیراز
سیاستگذاری حوزه مسکن متناسب با توان خرید خانوارها باشد
یک واحد دانشگاهی شیراز در اثر ناآرامی‌ها تخریب شد
مسکن ملی قابل خرید و فروش نیست
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter