برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز جمعه 22 آذر 1398   برابر با  :    13/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/15  قمری
(1395/9/22)
افزایش قدرت تسهیلات دهی بانک ها با وصول معوقات بانکی
تقویت تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه گذاری از جمله سیاست های اقتصادی بود که دولت تدبیر و امید از ابتدای شروع فعالیت خود در دستور کار قرار داد و برای این منظور بسته های حمایتی را نیز در نظر گرفت.
مطبوعات فارس/از جمله این اقدامات می توان به اختصاص 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای فعال کردن هفت هزار و 500 واحد تولیدی و خصوصی و 37 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی کشور و تکمیل آنها تا پایان امسال اشاره کرد.

این بسته های حمایتی دولت در شرایطی که کل درآمد نفتی دولت در سال جاری 23 میلیارد دلار است در حال عملیاتی شدن است و تاکنون واحدهای تولیدی نیمه فعال بسیاری در کشور توانسته اند از تسهیلات رفع موانع تولید استفاده کنند.

طبق آخرین آمار، فارس با 360 طرح و رقم پرداختی 446 میلیارد تومان در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید استان اول کشور است.

اما آنچه مسلّم است اینکه بانک ها برای پرداخت به موقع و سریع چنین تسهیلاتی نیاز به منابع دارند که بخشی از این منابع از محل وصول معوقات بانکی تامین می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، میزان معوقات بانکی امسال این استان را یک هزار و 800 میلیارد تومان برشمرد و گفت: این رقم در سال گذشته 12 هزار میلیارد تومان بود که با رشد 50 درصدی به یک هزار و 800 میلیارد تومان رسید.

یدالله رحمانی، میزان مطالبات معوق بانکی در سال 94 در استان را یک هزار 197 میلیارد تومان دانست و افزود: این رقم در 6 ماهه نخست امسال به یک هزار و 589 میلیارد تومان رسیده است.

او ادامه داد: میزان مانده جذب سپرده بانک های استان در هفت ماهه سال 95 نیز 37 هزار و 636 میلیارد تومان و میزان مانده تسهیلات پرداختی نیز 29 هزار و 74 میلیارد تومان بوده است.

رحمانی اظهار کرد: بیشترین سهم سپرده مربوط به بانک ملی با 6 هزار و 873 میلیارد تومان و کمترین سهم سپرده ها نیز مربوط به بانک توسعه صادرات با 21 میلیارد تومان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: بیشترین سهم تسهیلات پرداختی نیز مربوط به بانک مسکن با 6 هزار و 967 میلیارد تومان و کمترین سهم تسهیلات پرداختی نیز مربوط به بانک توسعه صادرات است.

وی، میزان مانده سپرده ها در 6 ماه اول سال 94 را 30 هزار و 749 میلیارد تومان برشمرد و افزود: این رقم در مدت مشابه امسال به 37 هزار و 324 میلیارد تومان رسیده و مانده تسهیلات پرداختی نیز که در 6 ماه نخست پارسال 24 هزار و 322 میلیارد تومان بوده در 6 ماه نخست امسال به 26 هزار و 991 میلیارد تومان افزایش یافته است.

رحمانی گفت: در مجموع می توان گفت که مانده جذب سپرده ها و مانده تسهیلات پرداختی در 6 ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب 21 درصد و 10 درصد رشد داشته است.

او افزود: در استان فارس 12 بانک با یک هزار و 50 شعبه فعالیت دارند که 402 شعبه آن در شیراز مستقر است.

وی، ضمن تاکید بر لزوم مدیریت منابع از سوی بانک ها ادامه داد: برای بانک ها این امکان وجود ندارد که بتوانند منابع را نزد خود نگه دارند و این کار اساسا مقرون به صرفه نیست چرا که باید هم سود سپرده گذار را پرداخت کنند و هم هزینه های خود را تامین نمایند.

وی ادامه داد: بنابراین بانک ها باید منابع خود را در قالب تسهیلات به بخش های مختلف خصوصا متقاضیان سرمایه گذاری پرداخت کنند.

رحمانی تصریح کرد: معوقات بانکی مانعی در برابر پرداخت تسهیلات خواهد بود و بانک ها تنها در صورتی می توانند اقدام به پرداخت تسهیلات کنند که منابعی که در قالب تسهیلات پرداخت می کنند را در موعد مقرر وصول کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس ادامه داد: بازگشت به موقع منابع قدرت بانک ها در پرداخت تسهیلات را افزایش می دهد و این امر سبب می شود که امکان تزریق تسهیلات به بخش تولید نیز بیشتر شود.

وی، عملکرد بانک های استان در حمایت از تولید در استان را مطلوب توصیف کرد و افزود: اینکه استان فارس در بحث پرداخت تسهیلات رونق تولید توانسته جایگاه اول را داشته باشد بیانگر همراهی و همکاری خوب بانک ها است.

در شرایطی که دولت تدبیر و امید بحث حمایت از تولید و واحدهای تولیدی را در دستور کار دارد و با جدیت دنبال می کند، بازگشت به موقع منابع بانک ها که در قالب تسهیلات پرداخت شده و وصول معوقات بانکی می تواند کمک بسیاری به تحقق این سیاست و بازگشت رونق به عرصه تولید و به دنبال آن ایجاد اشتغال در کشور و استان فارس شود.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

آخرین جزئیات پرداخت "بسته حمایتی"
شورای هماهنگی دولت تدبیر و امید در فارس راه‌اندازی شد
برگزاری نمایشگاه دستاوردها و فرصت های دولت تدبیر و امید در هفته دولت
حضور بنیاد نخبگان استان فارس در نمایشگاه دستاوردها و فرصت‌های دولت تدبیر و امید
اقدامات دولت در حوزه گازرسانی بی سابقه است
20 هزار نفر سالجاری در وزارت آموزش و پرورش استخدام می شوند
پرداخت چهار هزار 960 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در فارس
دولت تدبیر و امید نگاه خارجیان را نسبت به کشورمان تغییر داد
ایران بالاخره خودروساز می‌شود
افزایش 222 درصدی حضور گردشگران خارجی در فارس در دولت تدبیر و امید
بگذارید مردم زندگی کنند
334 شهر در معرض تنش آبی قرار دارند
دور افتاده ترین نقاط فارس هم از امکانات ورزشی برخوردار است
سرانه ورزشی فارس در دولت تدبیر و امید 2.2 برابر شد
بیش از ۶ میلیون نفر جمعیت روستایی کشور از آب سالم برخوردارند
همتی کاهش نرخ سود سپرده بانکی به 18 درصد از اول آذر را تکذیب کرد
حذف امکان کارت به کارت از سایت بانک ملی
خرید 12 میلیون دلار ملک در کانادا توسط خانواده خاوری
عرضه کارت اعتباری 50 میلیونی در بانک ملی؛ به زودی
سرقت مسلحانه از یک شعبه بانک ملی در شیراز
اختلاس حدود 1200 میلیارد تومان در دو بانک ملی و ملت
پرداخت عوارض خروج از کشور الکترونیکی شد
ردّ مال پرونده مه‌آفرید پایان یافت
روز محاکمه خاوری مشخص شد
حراج سکه متوقف شد
160 هزار میلیارد تومان از پول بانک‌ها قفل شد
هم مواد اولیه هست، هم نقدینگی؛ کارگران اجازه فعالیت کارخانه را نمی‌دهند!
پرداخت ۲۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان استان فارس
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter