برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز جمعه 27 دی 1398   برابر با  :    17/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/21  قمری
(1395/5/30)
استعمال قلیان در مراکز عمومی ممنوع می شود
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: مردم ایران سالانه 100 هزار میلیارد ریال را صرف مصرف دخانیات می کنند.
مطبوعات فارس/دکتر علی اکبر سیاری در نشست مدیران معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، اظهارکرد: مصرف مواد دخانی از مهمترین دلایل بروز بیماری های مختلف از جمله سرطان در کشور است. کاهش مصرف دخانیات نیاز جدی به فرهنگ سازی دارد . یکی از برنامه های وزارت بهداشت، جمع آوری قلیان از مراکز عمومی است که در این راستا ممنوعیت استعمال قلیان در مراکزی مانند باغ تالارها با همکاری قوه قضائیه و شهرداری ها به اجرا درآمده است.

وی افزود: طبق برنامه قرار است استعمال قلیان در مراکز عمومی بین راهی مانند رستورانهای سنتی نیز ممنوع شود و  دانشگاه های علوم پزشکی موظف به برنامه ریزی برای اجرای طرح هستند.

بیش از 15 میلیون نفر از کلسترول بالا و هفت میلیون نفر از دیابت رنج می برند

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه یکی از برنامه های وزارت بهداشت، کاهش مصرف نمک به عنوان یکی از عوامل بیماری زا در کشور است، تصریح کرد: سرانه مصرف نمک در کشور بین 10 تا 12 گرم است که این میزان باید به سه تا پنج گرم کاهش یابد.

وی همچنین به ابتلای بیش از 10 میلیون نفر در کشور به بیماری فشار خون و مرگ 83 هزار نفر به علت ابتلا به آن اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارها 50 درصد از افراد مبتلا به فشار خون، از بیماری خود بی خبرند و زمانی متوجه آن می شوند که در معرض خطر قرار دارند.

سیاری کم تحرکی را از مهمترین عوامل بروز بیماری‌ها دانست و تاکید کرد:  باید با کمک شهرداری ها و دستگاه های اجرایی به گونه ای برنامه ریزی و فرهنگسازی شود که هر ایرانی روزانه بین 30 دقیقه تا یک ساعت به ورزش و نرمش بپردازد تا از بروز بیماری های غیرواگیر ناشی از کم تحرکی جلوگیری شود.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت در ادامه چاقی، قند خون، فشار خون و چربی را از دلایل مهم بروز بیماری دانست و عنوان کرد: بیماری های قلبی و عروقی، سرطان، اضافه وزن، آسم و دیابت از مهمترین بیماری های مرتبط با این عوامل هستند که با فرهنگ سازی و سالم سازی تغذیه می توان از بروز آنها جلوگیری کرد.براساس آمارها در کشور بیش از 15 میلیون نفر از کلسترول بالا و هفت میلیون نفر از دیابت رنج می برند.

آمادگی زیرساخت های اجرای طرح پزشک خانواده

 سیاری با اشاره به اینکه اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از مهمترین اولویت های برنامه وزارت بهداشت و درمان است، گفت: زیرساخت های لازم برای اجرای طرح فراهم شده و در این راستا باید پزشکان عمومی جذب و اعتبارات لازم محقق شود که این موضوع هم اکنون در حال پیگیری است. این طرح به صورت همزمان در شهرها نیز اجرا می شود و همه افراد در این برنامه از پرونده الکترونیک پزشکی بهره مند می شوند. بر اساس طرح پزشک خانواده به ازای هر سه هزار نفر روستایی یک پزشک عمومی و یک کارشناس مراقب سلامت پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه در طرح نظام ارجاع برای پزشکان متخصص نیز برنامه ویژه ای دیده شده، گفت: هر پزشک متخصص مبلغی را به عنوان حق ویزیت دریافت می کند که اگر در اجرای نظام ارجاع با وزارت همکاری داشته باشد بخشی از مبلغ توسط وزارتخانه، بخشی توسط بیمه و بخشی نیز توسط مردم تامین می شود.

تدوین سند راهبردی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر

وی با اشاره به تدوین سند راهبردی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر در دولت یازدهم، ادامه داد: دولت نسبت به کنترل بیماری های واگیر توجه ویژه ای دارد. این سند باید در سطح شهرستان ها و استان ها بومی سازی شود. در حال حاضر نیز هم اینک این سند توسط ریاست جمهوری ابلاغ شده و مدیران دانشگاه های علوم پزشکی، فرمانداران و مسئولان ادارات موظف به پیگیری و اجرای آن هستند.

وی با بیان اینکه بیش از 10 میلیون و 300 هزار حاشیه نشین در کشور شناسایی شده اند، تصریح کرد: وزارت بهداشت برای محله ها و سکونتگاه های غیررسمی مراکز سلامت را ایجاد کرده که اقدامی مناسب برای ارائه خدمت به این قشر است.

راه اندازی اورژانس های روستایی در کشور

معاون بهداشتی وزیر بهداشت با برنامه این وزارتخانه برای راه اندازی اورژانس روستایی در کشور گفت: این طرح برای نخستین بار در دولت یازدهم اجرایی می شود.و طبق آن، پایگاه های اورژانس در کنار مراکز بهداشتی و درمانی روستایی مستقر می شوند، افزود: امسال برنامه اورژانسهای روستایی با همکاری معاونت درمان وزارتخانه اجرا می شود که زمینه خوبی برای ارائه خدمات به روستاییان است. در قالب این طرح یک دستگاه آمبولانس و تکنیسین های آموزش دیده اورژانس در پایگاه های اورژانس روستایی مستقر می شوند.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

مصرف فراورده های لبنی فراسودمند / تقویت فرایند گوارش ، زمینه ساز سلامتی بیشتر
تنباکو های معطر سرطان خون می‌آورند
یکهزار نفر تحت پوشش بنیاد دیابت بوعلی هستند
دیابت و افسردگی خطر ابتلاء به زوال عقل را افزایش می دهد
پماد ویژه زخم دیابت تولید شد
همایش روز جهانی دیابت در شیراز برگزار می شود
وقتی کلیه کم کار می‌شود!
طرح غربالگری پیشگیری از دیابت و پر فشاری خون در مدارس فارس آغاز شد
دانشجوی ایرانی داروی دیابت کشف کرد
تولید حسگری با قابلیت تشخیص سرطان پروستات از سوی محققان ایرانی
وجود یک‌هزار و 149 بیمار دیالیزی در استان فارس
پازل درمان دیابت تکمیل شد
زمزمه گرانی ۲۰۰ درصدی هزینه خدمات آزمایشگاهی
دیابت اولین علامت هشدار دهنده سرطان لوزالمعده
دومین کنگره بین‌المللی دیابت در شیراز افتتاح شد
تولید انسولین با کمک نرم افزارتلفن همراه
کم‌شنوایی و دیابت دو عامل مهم بروز آلزایمر
تولید آزمایشگاهی واکسن آلزایمر طی 6 ماه‌ آینده
شناسايي 125 هزار بيمار مبتلا به ديابت در استان فارس
ساخت اولین محافظ ضد میکروبی مسواک درجهان
20 هزار نفر در شیراز مبتلا به دیابت هستند
درمان زخم‌های دیابتی از طریق گیاهان دارویی
سال آتی، تمام ایرانیان صاحب پرونده الکترونیک سلامت می‌شوند
بیماری‌های غیرواگیر مهمترین علت مرگ و میر در کشور است
علت افزایش سرطان در ایران
آغاز ارائه مراقبت‌های پرستاری در منزل برای ۲ بیماری در ۶ استان
خطرات درمان دیرهنگام زردی نوزاد
درمان پوسیدگی‌های دندانی، پیش شرط ثبت نام دانش‌آموزان پایه ششم در مدارس
اعضای کمیته ساماندهی سرمایه گذاری و اشتغال روستاییان شیراز احکام خود را دریافت کردند
استان فارس مجری آزمایشی طرح بیمه عمر روستاییان کشور شد
آغاز عملیات اسکان عشایر دلی رنگک شهرستان رستم
تبیین مزایای صندوق بیمه اجتماعی برای روستاییان و عشایر ضروری است
وضعیت فارس پس از پنج روز بارندگی پیاپی تحت کنترل است
اختصاص کمک های بلاعوض و تسهیلات کم بهره برای بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل فارس
آغاز پرداخت تسهیلات به خسارت دیده در سیل استان فارس
بازسازی مسکن روستاییان خسارت دیده از سیل فارس بزودی آغاز می شود
اعطای وام به روستاییان با اخذ وثیقه آسان
آموزش و پرورش فارس با مشکل مالی مواجه است
روستاییان حکم بازنشستگی می گیرند
بیش از ۸۹ هزار قطعه زمین به روستاییان فارس واگذار شد
نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر شیراز تا ۱۹ مهر پذیرای بازدیدکنندگان است
ایجاد ۱۱ هزار شغل در روستاهای استان فارس
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter