برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز جمعه 15 آذر 1398   برابر با  :    6/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/8  قمری
(1394/3/17) وزیر کار یادآور شد؛
از 22 میلیون شاغل تنها 15میلیون نفر بیمه هستند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از 22 میلیون شاغل در کشور 15 میلیون نفر بیمه هستند که این آمار حاکی از آن است که هفت میلیون نفر در مشاغل غیررسمی فعالیت می کنند.
مطبوعات فارس/ به گزارش ایرنا، علی ربیعی در چهارمین همایش ملی و سومین همایش بین المللی مهارت آموزی و اشتغال که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، افزود: امروز بیکاری در جهان در رقم 200 میلیون نفر قرار گرفته که این رقم 30 میلیون بیشتر از تعداد بیکاران سال 2008 است.

وی توضیح داد: در شرایط کنونی بیکاری جوانان در جهان بدتر از بیکاری برای همه گروههای سنی است. همچنین شکاف جنسیتی در خصوص بیکاری 20 درصد است.

وی با اشاره به هدف از توجه به آمارهای موجود در جهان در خصوص اشتغال، گفت: وضع موجود در همین شرایط قابل تبیین است زیرا موقعیتی را برای اندیشه ورزی مهیا می کند و راهکاری نشان می دهد که از فقر و عقب ماندگی عبور کنیم.

ربیعی تصریح کرد: من از همه اساتید، شخصیت های مستقل علمی و فرهنگی و همه اندیشه ورزان در حوزه های اقتصادی و اجتماعی درخواست می کنم که برای ارتقا فرهنگ کار با یکدیگر مشارکت کنند.

وی درباره وضعیت اشتغال در کشور گفت: سال گذشته توانستیم از ریزش 240 هزار نفر نیروی کار جلوگیری کنیم، این در حالی است که سالانه به 800 تا 900 هزار شغل جدید نیاز داریم تا نرخ بیکاری تک رقمی را تجربه کنیم.

وزیر کار ادامه داد: مسئله صندوق های بازنشستگی یکی از مسائل ما است و قوانین حمایتی از بازنشستگی زودهنگام از دیگر مسائل ما است که باید مورد توجه قرار گیرند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سواد مهارتی اساس پیشرفت کشور را تشکیل می دهد و سوادی است که ما را به عدالت اجتماعی نزدیک می کند .

ربیعی با تفکیک سه سطح سواد مدرسه ای، دانشگاهی و مهارتی بر لزوم افزایش سواد مهارتی در جامعه توسط سازمان فنی و حرفه ای تاکید کرد و افزود: سواد مهارتی به موضوع مبارزه با فقر کمک جدی می کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این همایش فرصتی ایجاد می کند که با بررسی مسائل پیش روی کشور پیرامون نیروی انسانی به موضوع دیپلماسی مهارتی بیشتر توجه شود.

ربیعی افزود: من به شعار قدیمی جنوب – جنوب اعتقاد دارم و معتقدم اگر بتوانیم نوعی گفت و گو پیرامون رشد اقتصادی منطقه داشته باشیم می توانیم رشد بهتری را در منطقه ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر به رغم تحریم های ظالمانه که حتی در زمینه های علمی نیز وجود داشت، گفت: توانستیم بر این تحریم ها پیروز شویم و روند رشد علمی خوبی داشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با درخواست از نهادهای مدنی، دانشگاه ها، موسسات پژوهشی و شخصیت های مستقل با هدف تحقیق و پژوهش جامعه برای آینده کار، رشد و توسعه کشور و همچنین توانمندسازی، خاطرنشان کرد: این تحقیقات باعث می شود که نیروی انسانی را توانمندتر کنیم.

ربیعی با اعلام اینکه رقم بیکاری در سطح جهان 200 میلیون نفر است، گفت: این به معنی آن است که از سال 2008، 30 میلیون نفر به آن اضافه شده و اگر به این رقم افراد از کار رانده شده را نیز اضافه کنیم این آمار به 62 میلیون نفر خواهد رسید.

وی یادآور شد: آمار بیکاری جوانان در دنیا نیز بیش از آمار جهانی است، این در حالی است که شکاف بیکاری جنسیتی بیش از 20 درصد آمارهای جهانی است.

وی با بیان اینکه هر ساله 40 میلیون نفر روانه بازار کار می شوند و این یعنی تا سال 2030 جهان به 60 میلیون شغل نیاز دارد که بیشتر آنها خدماتی هستند، تصریح کرد: با ترسیم شرایط جهانی بیکاری باید گفت کشور ما نیز همین شرایط را دارد.

این مقام مسئول در دولت یازدهم اضافه کرد: سال گذشته رشد اقتصادی 3 درصدی را تجربه کردیم و در صورتی که سالانه 6 درصد رشد اقتصادی داشته باشیم باز این رشد منتج به اشتغال مورد انتظار نخواهد شد.

ربیعی درباره مهاجرت نیروی کار نیز گفت: مهاجرت نیروی کار در جهان از سال 1990 تاکنون بیش از 50 درصد رشد داشته که این نیروهای مهاجر اغلب به علت نداشتن مهارت های لازم با ناامنی شدید روبرو هستند و زندگی تلخی را پس از مهاجرت تجربه می کنند که مسئله نژاد پرستی بر تلخی آن می افزاید.

وی تاکید کرد: من کار را اضافه کردن بر تولید ملی می دانم و معتقدم ثروت ملی نفت نیست بلکه افزایش تولید ملی در اثر تلاش نیروی کار با مهارت است.

به گفته وی، راه حل نهایی مبارزه با فقر توانمندسازی نیروی کار است که این توانمندسازی با مهارت افزایی از طریق آموزش های فنی و حرفه ای ایجاد می شود.

وی بر تغییر نگرش نیروی کار اشاره کرد و گفت: سال گذشته 300 هزار شغل از طریق مراکز کاریابی شناسایی و معرفی شد که از این تعداد 100 هزار نفر عدم تمایل خود را برای ماندن در شغل اعلام کردند.

وی افزود: این بدان معناست که ما باید نگرش و ذهنیت افراد بیکار و جویای کار را برای پذیرش شغل آماده کنیم و در این زمینه به یک استراتژی مهارت نیازمندیم که این استراتژی بتواند به عنوان میانجی بین عرضه و بازار کار عمل کند.

وی بر شعار آموزش فنی و حرفه ای از دانشگاه تا روستا و مناطق محروم تاکید کرد و افزود: استراتژی ما برای سال جاری آموزش فنی و حرفه ای به روستاها و محله ها است و امیدوارم بتوانیم افزایش ظرفیت های استانی، محله گرایی و منطقه گرایی را هرچه بهتر پیش ببریم.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

حذف یارانه ثروتمندان ادامه می‌یابد
چالشهای اقتصاد کشور را نمی توان با مدیریت سنتی حل کرد
11 میلیون کارگر ایرانی بیمه شدند
ایجاد ۶۰۰ هزار شغل در سال۹۵
این هفته سبد کالا توزیع خواهد شد
وعده ایجاد 1 میلیون شغل در سال 95
مستمری بگیران تامین اجتماعی برای دریافت کارت خرید کالا ثبت نام کنند
دارندگان 2 دفترچه بیمه، تنبیه می‌شوند
هشدار وزیر کار درباره رشد زندگی مجردی در کشور
200 هزار زندانی بیمه می شوند
بیمه کارگران ساختمانی یک هزار و 800 میلیارد تومان بار مالی برای تامین اجتماعی دارد
افزایش تعداد زنان میانسال مجرد در کشور
دفترچه بیمه تامین اجتماعی حذف شد
دولت «سبد کالا» توزیع می‌کند
شرایط ثبت نام فارغ‌التحصیلان اعلام شد
توزیع نخستین سبد حمایت غذایی سال 96
پرداخت حق پرستاری به همسران افراد معلول
تامین حقوق بازنشستگان درسال 97 ازمحل هدفمندی بودجه‌ها
بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی در فارس با حضور ربیعی
۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه زنان سرپرست خانوار تخصیص یافت
گردشگری در سد درودزن مرودشت رونق می گیرد
توزیع «بسته حمایتی» کارمندان با حقوق ماه جاری
اتمام توزیع «بسته حمایتی» فرهنگیان
سفر وزیر تعاون به فارس
موافقت "جهانگیری" با اختصاص یارانه‌های حذفی به معلولان
پرداخت ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار تومان به معلولان شدید دهک‌های صفر تا سه
بيمه هنرمندان صنايع‌دستي فارس از نيمه دوم امسال احيا مي‌شود
خبرنگاران و روزنامه نگارانی که از چرخه بیمه حذف شدند
وضعیت جاده های استان فارس برای صنعت بیمه یک تهدید است
12 ميليون نفر در كشور فاقد بيمه هستند
اجراي طرح بخشودگي 100 درصدي جرائم كارفرمايان خوش‌حساب
رو نمایی از سردیس 2 شهید تامین اجتماعی فارس
اجرايي شدن طرح بخشودگي جرائم بيمه‌اي در فارس
61 هزار كارگر ساختماني در استان تحت پوشش بيمه هستند
فارس رتبه سوم كشور در پوشش بيمه كارگران ساختماني
وام ۱۰ میلیونی خرید کالا ناگهان ۶ میلیون تومان شد
چند هزار نفر در مطبوعات بيمه هستند
پرداخت غرامت به كشاورزان آسيب ديده از خشكسالي در فارس
منع دريافت وجه ثبت‌نام در مدارس دولتي از دانش‌آموزان/ اوليا تنها پول كتاب و بيمه را پرداخت كنند
بالغ بر 750 ميليارد تومان از بيمه‌ها طلبكار هستيم
صرفه جویی ميلياردي با صدور کارت هوشمند سلامت
اعلام سهميه جديد براي بيمه كارگران ساختماني
صدور مجوز تاسيس 5 كارگزاري بيمه در فارس
مطالعه‌ي سومين بيمارستان تامين اجتماعي فارس آغاز شده است
بيمارستان‌هاي خصوصي شرایط سازمان‌هاي بيمه‌گر را بپذيرند
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter