برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 20 آذر 1398   برابر با  :    11/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/13  قمری
(1394/10/20) وزارت بهداشت:
اخذپول ازبیمار اورژانسی قبل ازارائه خدمت ممنوع شد
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از ورود داوطلبان سلامت یار برای کمک به بیماران در بیمارستان ها و نیز ممنوع شدن اخذ هرگونه وجه از بیماران اورژانسی قبل از خدمت به آنان خبر داد.
مطبوعات فارس/محمدآقاجانی روز یکشنبه در همایش مدیران پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی در سالن همایش های رازی، کار تیمی را نشانه توسعه کشورها دانست و گفت: هر چه جامعه توسعه یافته تر باشد، کار تیمی در آن بیشتر است و هر چه کمتر توسعه یافته باشد، کار فردی، ورزش فردی و سرمایه گذاری فردی در آن بیشتر است.

وی به کمبود شدید نیروی پرستار در نظام سلامت کشور اشاره کرد و افزود: کار درمان یک کار تیمی است اما در کشور مشکلاتی وجود دارد از جمله اینکه نسبت پرستار به تخت، پزشک و جمعیت استاندارد نیست و با وجود مجوز جذب 17 هزار پرستار شرکتی، فقط 9 هزار پرستار بعد از طرح تحول سلامت در بیمارستان های دولتی جذب شدند.

** استخدام قراردادی پرستار در بیمارستان های دولتی

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: با وجود مشکلات استخدامی، با دستور وزیر بهداشت قرار است تعدادی نیروی پرستار برای بخش های سوختگی، اورژانس و «آی سی یو» های بیمارستانی بصورت قراردادی در بیمارستان های دولتی استخدام شوند.

آقاجانی گفت: ورود حدود 10 هزار نیروی کمک پرستار نیز از سال آینده بخشی از مشکلات نیروی انسانی را در بیمارستان ها کم می کند با وجود این برای رفع مشکل کمبود پرستار، توسعه آموزش پرستاری و افزایش ظرفیت دانشکده های پرستاری در دستور کار وزارت بهداشت است زیرا در بسیاری از شهرها درخواست جذب نیروی پرستار وجود دارد اما پرستار بیکار نیست.

** طرح سلامت یار کلید خورد

وی گفت: اقدام دیگری که به بهبود کیفیت خدمات بیمارستانی کمک می کند و در دستور کار است، ورود نیروهای سلامت یار است، تجربه ای که در بسیاری از کشورهای پیشرفته وجود دارد و افراد داوطلب برای انجام کارهای غیر حرفه ای مانند کتاب خواندن برای بیمار، غذا دادن، قدم زدن با بیمار و روحیه دادن به او وارد مراکز درمانی می شوند، این طرح با همکاری داوطلبان هلال احمر انجام می شود، برنامه مدون آن تدوین شده و اکنون به صورت آزمایشی در 10 بیمارستان اجرا می شود.

** اجرای داوطلبانه پرداخت عملکردی در 75 درصد بیمارستان ها

آقاجانی افزود: اقدام دیگر وزارت بهداشت، برای بهبود کیفیت خدمات پرستاری، افزایش کارانه پرستاران در قالب طرح پرداخت عملکردی است که با وجود هیجاناتی که عده ای در ابتدای این طرح ایجاد کردند، اکنون 75 درصد پرستاران بیمارستان ها داوطلبانه خواهان اجرای این طرح شده اند و این طرح اکنون در این مراکز اجرا می شود.

معاون وزیر بهداشت گفت: قبل از اجرای طرح پرداخت عملکردی کارانه، بسیاری از نیروها مانند پرستاران طرحی، شرکتی و قراردادی، کارانه دریافت نمی کردند و برای پرستاران بخش های سوختگی و روانپزشکی و بخش های مراقبتهای ویژه با توجه به سختی کار و شیفت های اضافه کار، کارانه پرداخت نمی شود.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح فردی که تلاش می کند و مهارت بیشتری دارد با فردی که تلاش و مهارت کمتری دارد در پرداخت کارانه تفاوت ایجاد می شود و این روش به عدالت نزدیک تر است.
آقاجانی گفت: اقدام دیگر وزارت بهداشت ایجاد و نوسازی 12 هزار و 500 اتاق استراحت پرستاران است که برای هر کدام از آنها 10 میلیون تومان هزینه شده است.

** ممنوعیت دریافت پول قبل از خدمت در اورژانس

وی با اشاره به اهمیت کار اورژانس های بیمارستانی افزود: هیچ رابطه پولی و مالی بین کادر اورژانس و بیماران نباید باشد و بخشنامه جدید که اخیرا به همه بیمارستان های کشور ابلاغ شده، دریافت هر گونه وجه از بیماران و همراهان آنها در اورژانس قبل از ارائه خدمت ممنوع است و بعد از اینکه کارهای بیمار انجام شد و بیمار سلامت پایدار پیدا کرد، همراهان بیمار به صندوق بیمارستان راهنمایی می شوند.

اقاجانی گفت: بیمارستان های دولتی ویترین وزارت بهداشت و اورژانس های بیمارستانی ویترین بیمارستان ها هستند و اگر در اورژانس ها خدمات مناسبی به مردم ارائه نشود، تمام کارهای دیگر زیر سئوال می رود.

وی افزود: بر اساس بخشنامه جدید ابلاغی به بیمارستان ها، هر گونه پرداخت پول و افزایش نیروی انسانی با اولویت اورژانس ها انجام می شود، نیروهای با تجربه و کارآمد و ماهر تر باید در اورژانس ها بکارگیری شوند و با توجه به گزینش و سختگیری بیشتری که در انتخاب نیروهای اورژانس انجام می شود، پرداختی به نیروهای اورژانس نیز از کادر سایر بخش ها بیشتر خواهد بود.

** گزینش نیروهای ماهر در اورژانس ها

معاون وزیر بهداشت گفت: باید نیروهایی در اورژانس ها گزینش و بکارگیری شوند که مهارت و صبر بیشتری داشته باشند و با یک کلام درشت همراه بیمار که در شرایط بحرانی است، رفتار نامناسبی نداشته باشند، بلکه احترام و حفظ کرامت بیماران و همراهان را مورد توجه جدی قرار دهند.

** اجرای طرح اعتباربخشی ملی در بیمارستان ها

آقاجانی همچنین از اجرای طرح جدید اعتبار بخشی ملی در بیمارستان ها خبر داد و گفت: طرح اعتباربخشی ملی جایگزین نظام حاکمیت بالینی و طرح اعتباربخشی قبلی می شود و طی آن سنجه های ارزیابی بیمارستان ها به سمت کیفیت و توجه به نتیجه نهایی تغییر می کند و از حدود هشت هزار سنجه ای که قبلا وجود داشت فقط 1100 سنجه مورد ارزبابی قرار می گیرد تا کاغذبازی و بورکراسی های خسته کننده کادر بیمارستانی به حداقل ممکن برسد.

وی در پاسخ به پرسش یکی از پرستاران که خواهان پرداخت به موقع دریافتی پرستاران شده بود، تصریح کرد: خواسته پرستاران بجا و بحق است اما به علت بحران مالی بیمه، پرداخت بیمه ها به بیمارستان ها که حدود 70 تا 80 درصد درآمد این مراکز است به تاخیر افتاده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: بیمه ها اکنون در حال پرداخت مطالبات اردیبهشت بیمارستان ها هستند یعنی حدود هشت ماه عقب ماندگی دارند در حالیکه وزارت بهداشت با استفاده از منابع جایگزین کارانه ها را تا مرداد پرداخت کرده و پنج ماه عقب ماندگی دارد.

وی افزود: با تفاهمی که اخیرا بین وزارت بهداشت، بیمه ها و بانک عامل بسته شده است، قرار است بزودی معوقات بیمه ها را بانک ها پرداخت کنند، در این صورت پرداخت کارانه پرستاران با تاخیر کمتری پرداخت می شود.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter