برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز جمعه 22 آذر 1398   برابر با  :    13/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/15  قمری
(1394/5/3) عضو هیات رئیسه مجلس خبر داد:
اختصاص 10 هزار میلیارد تومان به نظام سلامت
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: طی دو سال اخیر علاوه بر اعتباراتی که دولت، بر اساس اولویتی که نسبت به نظام سلامت قائل شد؛ 10 هزار میلیارد تومان از طرف مجلس برای این نظام در نظر گرفته شد.
مطبوعات فارس/ ضرغام صادقی در همایش دکترای فیزیوتراپی استان فارس با بیان اینکه سال 93 یک سال طلایی برای جامعه پزشکی در نظام سلامت بود، اظهار داشت: در یک سال واحد تمامی ارکان نظام جمهوری اسلامی  برای خیزش، جهت‌دهی و جهت‌گیری مثبت نسبت به نظام سلامت تلاش کردند.

وی بیان کرد: در سال 93، سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد، اولویت‌های چهارم به پایین دولت به سمت اولویت‌های اول و دوم ارتقا پیدا کرد، در مجلس شورای اسلامی در پایان ریاست جمهوری دولت دهم و شروع دولت یازدهم تلاش‌ها، اعتبارات و احکام قابل توجهی نسبت به نظام سلامت ابلاغ و اجرایی شد؛ که همه این اقلام گوناگون، حساسیت نظام را نسبت به نظام سلامت به سمتی برد که یک خیزش در جامعه پزشکی ایجاد شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی به اقلامهایی که در مجلس شورای اسلامی به آن توجه ویژه شد و اجرا شد، اشاره کرد و افزود: اعتباراتی که در این دو سال اخیر علاوه بر اعتباراتی که دولت در مبنایی اولویتی که قائل شده بود، در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و ابلاغ شد معادل 10 هزار میلیارد تومان بوده است.

صادقی به تشریح این اعتبارات پرداخت و افزود: 10 درصد از هدفمندسازی یارانه‌ها که معادل چهار‌هزار و 800 میلیون تومان بود، صرف سلامت کشور می‌شود، از محل یک درصد ارزش افزوده بر مالیات حدود سه‌میلیارد و یکصد میلیون تومان در نظام سلامت و بازدهی در این زمینه منظور شد، از مواد 10 و 12 قانون تنظیم بخشی از معوقات مالی دولت، اعتبارات خوبی در نظر گرفته شد و بر اساس خدمات آسیب‌رسان و عوارض، مالیات‌هایی را وضع کردند که مصداق‌های آن به وسیله وزارت بهداشت ابلاغ می شود و قابلیت اجرا پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: : طی دو سال اخیر علاوه بر اعتباراتی که دولت، بر اساس اولویتی که نسبت به نظام سلامت قائل شد؛ 10 هزار میلیارد تومان از طرف مجلس برای این نظام در نظر گرفته شد، در حالی که کل اعتبارات وزارت بهداشت حدود 10 هزار میلیارد تومان است.

این پزشک نمونه کشوری با تاکید براینکه در طی دو سال اخیر در نظام سلامت یک رشد و جهش ارزشمندی داشته‌‎ایم، خاطرنشان کرد: این رشد و جهش قابل توجه، بر اساس انتظارات و مطالبات مردم در این زمینه بوده است، که نشان دهنده این است که مجلس همکاری تنگاتنگ، خوب و ارزشمندی با  وزارت بهداشت و دولت داشته است و متناسب با سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب حرکت کرده است.

صادقی وصل شدن اعتبارات و احکام اعتباراتی وزارت بهداشت به منابع پایدار را به عنوان یکی از بندهای سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب دانست و افزود: پایداری منابع وزارت بهداشت در قالب عوارض و مالیات‌ها یک ثبات نسبی، نسبت به اعتباراتی که جنبه تخصیص پایین تری دارد؛ را شامل می‌شود.

توجه متوزان به تمامی ارکان نظام سلامت

وی با بیان اینکه متناسب با اعتباراتی که دولت و مجلس به نظام سلامت تخصیص داد، چندین نکته مد نظر مجلس بود که بنده در نطق میان دستورخودم در سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به آن پرداختم، به بیان این نکات پرداخت و افزود: توجه متوازن به تمامی ارکان نظام سلامت یکی از مهم‌ترین این نکات بود که باید به آن توجه داشت.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به پزشکان،دندان‌پزشکان، پرستاران و علوم آزمایشگاه توجه می شود، باید این توجه در قالب یک توجه متوازن باشد.

صادقی تصریح کرد: تمامی ارکان جامعه پزشکی در پیشرفت‌هایی که سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است، دخیل هستند و باید به سمتی برویم که همه افرادی که در این زمینه تلاش می‌کنند و گام‌هایی برمی‌دارند، این گام‌ها؛ متناسب با فعالیت‌های آنها در بسته واحد در قالب ارتقا و پیشرفت جامعه پزشکی منظور شود و برهمین باب است که باید توجه متوازنی داشت.

وی در ادامه خواستار تقویت سیستم اعتباری بیمه‌ها شد و افزود: در قالب این اعتبارات باید به سمت و سویی حرکت کرد که بیمه ها تقویت شود، چرا که تقویت بیمه‌ها باعث قوت بخشیدن به نظام سلامت می‌شود و باعث می‌شود که ما بتوانیم در فضایی حرکت کنیم که علی‌رغم همه این اعتباراتی که در این دو سال تخصیص داده شده است و ممکن است در سال‌ آینده نتوانیم آنچه که مد نظر ما است یا رشدی متناسب با این اعتبارات به این اعتبارات اتفاق بیفتد.

عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور با تاکید بر اینکه تقویت سیستم‌های بیمه‌ای و افزایش تعهدات بیمه‌ای باید مد نظر قرار بگیرد، تصریح کرد: توان بیمه‌ای باید به سمتی برود که تمام تعرفه‌هایی که تحت عنوان کتاب افزایش نسبی خدمات ابلاغ شده است، مد نظر قرار بگیرد.

به تعرفه‌های فیزیوتراپی نگاه واقع‌گرایانه شود

 صادقی خواستار نگاه واقع‌گرایانه به تعرفه‌های فیزیوتراپی شد و افزود: باید وزرات بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گام هایی بردارند و تلاش کنند تا تعرفه‌هایی متناسب با خدمات جامعه فیزیوتراپی در قالب ارزش خدماتی که انجام می‌شود، برایشان منظور شود و بیمه‌ها در این زمینه تعهد کنند و به تعهدات خود عمل کنند که هم افزایش تعرفه‌ها را شاهد باشیم و هم تقبل بیمه‎‌ها تا این اینکه پرداختی در این زمینه انجام شود.

وی گفت: با جامعه پزشکی باید به نحوی برخورد شود که افرادی که در مسیر صحیح عمل می‌کنند مورد تشویق واقع شوند.

با متخلفین جامعه پزشکی برخورد شود

 نماینده اول مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتقاد ما براین است که بیش از 94 درصد جامعه پزشکی در همه ارکان از یک سلامت اخلاقی در کار خود برخوردارند، تاکید کرد: برخورد با متخلفین در حرفه پزشکی به افرادی که سالم حرکت می‌کنند کمک شایانی می کند

صادقی تاکید کرد: باید میان افرادی که در مسیر صحیحی حرکت می‌کنند و متخلفین تفاوت و تمایزی قائل شد وبا متخلفین متناسب با تخلفی که انجام داده‌اند برخورد شود و افرادی که خوب عمل می‌کنند و بر مبنای کارهای علمی فعالیت های خود را تنظیم می‌کنند مورد تشویق قرار بگیرند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید تلاش کرد متناسب با اعتباراتی که انجام می‌شود سیستم پرداخت و اعتباری را به سمتی ببریم که حسابداری فعال و در قالب حسابداری عملیاتی باشد؛ تا بتوانیم ازمنابع بهره‌برداری کنیم.

صادقی گفت: تقویت زیرساخت‌های مهم و بهداشت پیشگیری قبل از درمان و توانبخشی باید مد نظر قرار بگیرد تا بتوانیم در این زمینه گام های اساسی برداریم.

وی تاکید کرد: در گام اول بهداشت و مراقبت های اولیه بسیار مهم است و در این گام ما نیازمند این هستیم که فعالیت‌های بیشتری انجام شود.

این پزشک نمونه کشوری تصریح کرد: نیروی انسانی که در جامعه ما در حال فعالیت هستند، متناسب با گام‌هایی که بر می‌دارند و خدماتی که انجام می دهند؛ برای خدمات‌رسانی قوی‌تر و ایجاد انگیزه بیشتر، نیازمند تعالی در زمینه‌های گوناگون هستند.

صادقی بیان کرد: اگر زمینه ادامه تحصیل افرادی که در ارکان گوناگون پزشکی  فعالیت می‌کنند، فراهم شود و یک تقویت انگیزه‌ای خواهد بود که باعث می شود زمینه ارتقا افرادی که در این زمینه تلاش می‌کنند،  بیش از پیش فراهم می‌شود.

زمینه ارتقا علمی در رشته‌های پزشکی فراهم شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد رشته های متناسب با حرفه های گوناگون از درخواست‌های جدی ما است، عنوان کرد: فیزیوتراپی ظرفیت ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارد و تقاضای ما این است که وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی زمینه ارتقا علمی در این زمینه فراهم کنند.

 صادقی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بر مبنای ظرفیت ها و توانمندی‌هایی که دارد می‌تواند به عنوان یک مرکز برای پرورش نیروی انسانی در این زمینه  و همچنین تربیت نیروها در مقاطع دکترا برای فیزیوتراپ‌ها، باشد

دستگاه‌های نظارتی و مالی با لطافت بیشتری با جامعه پزشکی برخورد کنند

وی تاکید کرد: دستگاه هایی که به نوعی نظارتی هستند یا در قالب مالی- محاسباتی هستند، باید با لطافت خاص؛ نسبت به جامعه پزشکی برخورد کنند و بتوانند متناسب با درآمدهای واقعی مالیات‌ها را تنظیم کنند.

نماینده اول مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: نقد کلی نسبت به امور مالیاتی داریم و امیدواریم متناسب با شرایط، تصمیماتی بگیرند که مبتنی بر حقایق و واقعیت‌ها باشد و سرخود تصمیماتی نگیرند که افزایش درصدهایی را در نظر بگیرند که با واقعیت‌ها فاصله داشته باشد.

صادقی در پایان تاکید کرد: انتظار داریم امور مالیاتی نسبت به جامعه پزشکی بویژه فیزیوتراپ‌ها طوری عمل کنند، که در حق آنان اجحاف نشود.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

استیضاح وزیر ورزش تقدیم هیات رئیسه مجلس شد
فیلمبردار جلسه غیرعلنیِ مربوط به نماینده سراوان مشخص شد
دو نماینده مجلس بازداشت شده‌اند
2 نماینده مجلس زندانی آزاد شدند
بازداشت یکی از متهمین بزرگ مفاسد اقتصادی⁩ توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)
نشست هم اندیشی دکتر ضرغام صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران
فارس نيازمند بالگردي مجهز است
لزوم حمایت از واحدهای صنعتی در فارس
فارس نیازی به استاندار سیاسی ندارد/ عجله برای معرفی استاندار صحیح نیست
افزایش اعتبارات ماده 180 شیراز
باید رسیدگی به حقوق بازنشستگی به صورت تکلیف قانونی درآید
بخشنامه لغو کسورات بیمه ظلم به برخی بیمه شدگان است
مدت‌زمان حضور هیئت دولت متناسب با وسعت و ظرفیت فارس باشد
زیرساخت‌های حمل‌ونقل هوایی فارس تقویت شود
بهترين راهكار حل مشكل بيكاري در فارس رونق گردشگري است
در طرح پزشک خانواده زمینه پرداخت هزینه کمتر فراهم شود
سهم بودجه از درآمدهای نفتی هفت درصد کاهش یافت
نام نمایندگانی که از رحیمی پول گرفته اند، اعلام شود
توجه جدی به فرهنگ و مذهب از درخشان ترین سوابق عشایران است
تخصیص 100 درصدی بودجه فارس تا پایان سال جاری
عدم ارتباط اسیدپاشی با طرح پیشنهادی مجلس درباره«عفاف و حجاب»
مداخله به بهانه نقض حقوق بشر به هیچ وجه پذيرفتني نيست
صدا و سیما در انعکاس مطالب منصفانه عمل کند
محیط دانشگاه آزاد باید محیطی کاملا علمی به دور از شائبه های سیاسی باشد
کاهش هزینه های مدیریتی نیروی انتظامی با اجرای طرح «مکنا»
بودجه عمراني فارس 30 درصد بودجه شهرداري شيراز است
منشا حرکتی که داعشی ها در سوریه و امروز در عراق انجام می دهند، قدرت اسلام و شیعه است
مسیری که به ولایت نرسد منحرف است
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter