برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 24 آذر 1398   برابر با  :    15/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/17  قمری
(1396/8/21)
احداث نخستين مدرسه مجهز به سيستم توليد برق خورشيدي در جهرم
مديرعامل موسسه‌ي ناتف از اجراي پروژه ساخت مدرسه‌ي مجهز به سيستم توليد برق خورشيدي و همچنين رصدخانه و گنبد آسمان‌نماي استان فارس در شهرستان جهرم خبر داد.

مطبوعات فارس/ هادی آذری‌جهرمی، با اشاره به اینکه ۶۰ درصد مدارس شهرستان جهرم با توجه به معیارهای جدید اداره‌ي کل نوسازی مدارس فارس، فرسوده به حساب می‌آید، گفت: با توجه به این معضل مهم در شهرستان، موسسه‌ی خیریه ناتف شکل گرفت .

وی درباره‌ي موسسه خیریه ناتف افزود: ناتف مخفف نیک‌اندیشان توسعه فرهنگ از موسسات خیریه جدیدی است که با اهداف خیر و کمک به ساخت و تجهیز مراکز آموزشی-درمانی و ورزشی و همیاری به افراد و ارگان‌ها و نهادهای اجتماعی در جهت بهبود کمی و کیفی امور مربوط به شهروندان از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است .

آذري‌جهرمي با اشاره به اینکه فعالیت‌های عمرانی، حمایتی و آموزشی، فرهنگی و تجلیل از خیران و چهره‌های ماندگار در حيطه‌ي فعاليت‌هاي اين موسسه ديده شده است، تأکید کرد: این مجموعه از نظر قانونی زیرمجموعه‌ی سازمان‌های مردم‌نهاد است که مراحل ثبت قانونی آن در وزارت کشور انجام شده است و از همان آغاز فعالیت‌های فرهنگی و عمرانی خود را آغاز کرده است .

مدیرعامل ناتف با بیان اینکه این مؤسسه دارای هیئت مؤسس، هیئت امنا، هیئت مدیره و مدیرعامل است و تصمیمات پس از تصویب و تأیید هیئت امنا، توسط هیئت مدیره، اجرایی می‌شود تصریح کرد: اولویت ناتف امور آموزش و پرورش است؛ اما در اساسنامه‌ی این مؤسسه، اموري همچون ورزش و تربیت بدنی، درمانی و فعالیت‌های حمایتی،‌ نظیر کمک به سیل‌زدگان و موارد اين چنيني نيز مورد توجه قرار گرفته است .

آذری در تشریح اهم فعالیت‌های عمرانی این مؤسسه با اشاره به تفاوت ساخت مدارس با منازل از نظر مصالح و مقاومت خاطرنشان کرد: این فعالیت‌ها با پروژه‌ی آموزشی پژوهشی تحقیقاتی دکتر کشتکار با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد تومان اهدایی از دکتر داریوش کشتکار کلید خورد و پس از شش ماه، مقدمات قانونی بازسازی این مجتمع و عملیات ساخت و ساز بلافاصله انجام شد .

وی در ادامه با اشاره به اینکه مدرسه‌ی دکتر کشتکار،‌ مدرسه‌ای هوشمند و مجهز به تمام امکانات پیشرفته برای دانش‌آموزان نخبه در شهرستان جهرم خواهد بود، افزود: اداره‌ی کل نوسازی مدارس فارس به طور مستمر هر دو هفته یک‌بار از این پروژه بازدید می‌کند و در جریان کیفیت ساخت این مدرسه قرار می‌گیرد .

مدیرعامل ناتف با بیان اینکه با ساخت این مجموعه قریب به سه هزار متر فضای آموزشی تحقیقاتی به مجموعه‌ی آموزش و پرورش افزوده خواهد شد، تصریح کرد: این پروژه هم‌اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبقه‌ي سوم این مجموعه مجهز به رصدخانه و آسمان‌نما نیز است. به گفته‌ی وی این مجموعه با هزینه‌‌ای بالغ بر سه میلیاردتومان ساخته خواهد شد و مرحله اسكلت بندي اين پروژه به پايان رسيده است .

آذری پروژه‌ی عمرانی دیگر ناتف را که پس از پروژه‌ی دکتر کشتکار آغاز شده، مجتمع فرهنگی آموزشی آیت‌الله شب‌زنده‌دار عنوان کرد و اظهار داشت: این مجتمع كه با كمك وهمكاري وزير محترم ارتباطات وجذب برخي خيرين توسط ايشان  درحال اجراست در صورت اجرا بزرگترین پروژه‌ی آموزشی شهرستان است و با اجرای این طرح بیش از ۷ هزارمتر مربع فضای آموزشی فرهنگی به مجموعه‌ی آموزش و پرورش شهرستان جهرم اضافه خواهد شد .

وی در تشریح این پروژه با بیان اینکه این مجموعه شامل دو فضای آموزشی ۱۲ کلاسه و یک مجموعه‌ی فرهنگی است، گفت: با تخریب مدرسه‌ي شهدای گمنام فاز اول این مجموعه‌ي بزرگ آغاز شد و عملیات ساخت تا پايان اسكلت بندي به إتمام رسيد.وی همچنین در ادامه افزود: این واحد در دوطبقه و یک طبقه‌ی زیرزمین طراحی شده است و در این فاز بیش از ۲۵۰۰ متر فضای آموزشی به فضاهای دیگر افزوده خواهد شد .

به گفته‌ی وی شهدای گمنام که فاز اول این مجتمع است تا کنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و فاز دوم این مجتمع با تخریب  وگودبرداري مدرسه‌ي شهید سلیمی اغاز شده است .

مدیرعامل ناتف همچنین به امکانات پیشرفته‌ی این مجتمع نیز اشاره و بیان کرد: این مجتمع نخستین فضای آموزشی در فارس است که برق آن از طریق سلول خورشیدی تأمین خواهد شد و مجهز به فضاهای ورزشی، سالن مطالعه و کارگاه فنی خواهد بود .

آذری تاریخ اتمام پروژه‌ها‌ی عمرانی در دست اجرای ناتف را به طور احتمالی مهر آینده دانست و تأکید کرد: روی‌هم رفته با اجرای این دو پروژه‌ي بزرگ نزدیک به ده‌هزار مترمربع فضای آموزشی، فرهنگی و تحقیقاتی به فضاهای آموزشی افزوده خواهد شد که این حجم کار با مبلغی بیش از ۱۰ میلیارد تومان به پایان خواهد رسید .

مدیرعامل ناتف در توضیح فعالیت‌های فرهنگی این موسسه نیز ابراز داشت: در حیطه‌ی فرهنگی مؤسسه‌ي ناتف با کمک‌های فکری، مالی و تجهیزاتی در فعالیت‌های فرهنگی اقداماتی را انجام داده است که عمده‌ي این فعالیت‌ها با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰ میلیون تومان در مجموعه پژوهش‌سراهای برنا و ابن‌سینا و کتابخانه‌ی تابش و آزمایشگاه مرکزی است .

وی، حمایت از جشنواره‌ي داستان کوتاه کشوری تابش، تجلیل از خیران فرهنگی شهرستان مانند دکتر داریوش کشتکار، حاج محسن تابش و آیت‌الله سیدابراهیم شب‌زنده‌دار، حمایت از تجهیز فروشگاه کتاب در پژوهش‌سرای برنا، حمایت در خرید تجهیزات و خرید و اهدای جوایز در مسابقات شهرستان، استانی و کشوری را از اهم فعالیت‌های فرهنگی موسسه‌ی ناتف در شهرستان جهرم معرفی کرد .

آذری با بیان اینکه مجموعه‌ی ناتف چتر حمایتی خود را برای سایر طرح‌های خیریه گسترده است و در موارد غیر از محدوده‌ي فعالیت‌های ناتف، فعالیت‌های حمایتی در حد توان کمک‌های فکری عمرانی و مالی ارائه خواهد داد، گفت: مؤسسه‌ي‌ خیریه نیک‌اندیشان توسعه‌ي فرهنگ از افرادی که در شرایط حاد و بحرانی قرار می‌گیرند، نیز حمایت کرده و می‌کند.

وی با اشاره به اینکه روال کار ناتف مانند حمایت‌های کمیته‌ي  امداد و بهزیستی نیست و پذیرش عمومی وجود ندارد، افزود: مصداق بارز فعالیت‌ها‌ی این حیطه، حمایت از سیل‌زدگان در سیل بهمن‌ماه اخیر جهرم بود که مجموعه‌ی ناتف با هزینه‌ای بالغ بر ۱۱۰ میلیون تومان، به سیل‌زدگان اعم از تهیه‌ی غذای گرم، اسکان سیل‌زدگان و تهیه‌ي پتو و ملزومات مورد نیاز سیل‌زدگان طی یک هفته ارائه کرد. همچنین تعداد زیادی از مدارس سیل‌زده‌ نیز تحت پوشش این مؤسسه قرار گرفتند که تعمیرات ساختمانی و تهیه‌ي ایزوگام از خدمات ناتف به این مدارس بود.

آذري‌جهرمي همچنين گفت: این موسسه پذیرای هماهنگی جهت عمل‌کردن نیت خیرین در هر حیطه‌ای است و خیرینی که توانایی عملی‌کردن نیت خیر خود را ندارند می‌توانند با مراجعه به این موسسه با اعتماد کامل از کمک‌های این مجموعه در جهت اجرایی‌شدن اهداف خیرخواهانه‌ی خود گام بردارند .

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter