برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز پنج شنبه 21 آذر 1398   برابر با  :    12/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/14  قمری
(1395/7/10) روحانی در پیامی به همایش تکریم منزلت سالمندان مطرح کرد:
اجرای مرحله اول طرح افزایش پلکانی مستمری در سال جاری
رئیس جمهور سالمندان را الهام‌بخش خانواده‌ها، کانون‌های محبت و پیونددهنده نسل‌ها دانست و تاکید کرد که دولت یازدهم تمام تلاش خود را بکار گرفته تا بتواند جامعه‌ای مناسب برای زندگی همه ایرانیان و از جمله سالمندان فراهم کند.
مطبوعات فارس/به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز شنبه در پیامی به همایش تکریم منزلت سالمندان اظهارداشت: ایران اکنون با جمعیت 6 میلیون نفری سالمندان بالای 60 سال و جمعیت 20.7 میلیون نفری آن‌ها در سال 1430، باید خود را برای مواجهه با پدیده سالمندی آماده کند.

متن پیام دکتر روحانی به این همایش که توسط دکتر علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی قرائت شد، به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جهان معاصر به سمت پیر شدن جمعیت و افزایش نسبت سالمندان پیش می‌رود و این رویداد جمعیتی بی‌سابقه است. دستاوردهای بهداشتی و ارتقای کیفیت زندگی انسان پی‌آمد سالمندی را نیز به همراه داشته است. این پدیده در همه جهان در حال وقوع است و در کشورهای در حال توسعه نظیر ایران با سرعت بیشتری رخ خواهد داد.

پدیده افزایش نسبت سالمندان، تحول جمعیتی مهمی است که پی‌آمدهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی عمیقی را در میان کشورهای مختلف به دنبال داشته است به گونه‌ای که در سال‌های اخیر سالمندان و مسائل آنان را به یکی از دغدغه‌های کشورها و سازمان‌های بین‌المللی تبدیل کرده است. موضوع  پیر شدن جمعیت چالش و فرصتی پیش روی کشورهاست و این سؤال را طرح کرده که دولت‌ها و جوامع چه اندازه آماده رویارویی با این پدیده هستند. ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جوامع برای مواجهه با این پدیده چقدر است و برای افزایش این ظرفیت‌ها چه باید کرد؟

سالمندان الهام‌بخش خانواده‌ها، کانون‌های محبت و استحکام نظام خویشاوندی و پیونددهنده نسل‌ها هستند. عاطفه در نظام خویشاوندی در تعامل با سالمندان خانواده نقش تاثیر گذاری دارد و ارتباطات خانوادگی را قوام می‌بخشد. جامعه‌ای اما می‌تواند از این کانون‌های محبت، خرد و انتقال سنت استفاده کند که خود را برای صیانت از این سرمایه‌ها آماده کرده باشد. جامعه‌ای که توانمندی تأمین مالی سالمندان را در قالب نظام‌های حمایتی چندلایه پدید آورده و انواع خطرات را برای آنان کاهش داده باشد. پدید آوردن جامعه‌ای که برای همه سنین مناسب باشد و فقط افراد جوان، سالم و توانمند برای کار در آن توانایی زیست نداشته باشند و همگان بتوانند با کیفیت زندگی کنند، پیش‌شرط‌های بسیاری دارد.

جامعه ایرانی به تبعیت از سنت ایرانی-اسلامی احترام فراوانی برای سالمندان قائل است و کرامت و عزت ایشان را مطالبه می‌کند. تأمین کرامت و عزت سالمندان در جامعه‌ای با جمعیت 80 میلیونی و در حال افزایش، نیازمند اقتصادی توانمند و شکوفاست که قادر باشد منابع لازم برای ایجاد نظام حمایتی چندلایه را فراهم کند و با کمک اشتغال پایدار و سیاست‌های درست، نظام‌های بازنشستگی کارآمدی را اجرا نماید. ارتقای کیفیت سالمندان نیازمند داشتن نظام بهداشت و درمان کارآمد، اثربخش و هدفمند است که منابع مالی لازم را نیز در اختیار داشته باشد. این همه بدان معناست که آینده سالمندان ما به سرنوشت توسعه اقتصادی ایران گره خورده است.

تأمین کرامت و عزت سالمندان هم‌چنین نیازمند توسعه اجتماعی مبتنی بر ریشه‌کنی فقر، توزیع عادلانه فرصت‌های زندگی، رفع تبعیض بر مبنای سن، آزار و اذیت و خشونت نسبت به سالمندان و نهادینه‌کردن الگوهای فرهنگی متناسب با وضعیت آینده سالمندی در جامعه است. ما نیازمند بسط عدالت اجتماعی و هم‌چنین تقویت ارزش‌های معطوف به احترام به سالمندان در همه سطوح جامعه هستیم. جامعه ما نیازمند بازسازی ارتباطات اجتماعی و تقویت آن‌ها معطوف به سالمندان است.

ایران اکنون با جمعیت 6 میلیون نفری سالمندان بالای 60 سال و جمعیت 20.7 میلیون نفری آن‌ها در سال 1430، باید خود را برای مواجهه با پدیده سالمندی آماده کند. رهبری معظم انقلاب هم در سیاست های ابلاغی جمعیت و هم در سیاست‌های کلی خانواده، مساله سالمندان را موردتوجه و تاکید قرار داده‌اند. در این میان دولت تدبیر و امید ضمن توجه به موانع توسعه اقتصادی جامعه، تلاش برای تقویت نظام‌های حمایتی و هم‌چنین کمک به صندوق‌های بازنشستگی و اجرا طرح تحول سلامت که خدمات بهداشتی را برای سالمندان ارتقا داده، در پی تحقق کرامت و عزت سالمندان بوده است. دولت با رویکرد حق‌محور و به رسمیت شناختن حقوق سالمندان در پی تقویت بنیان‌های جامعه سازگار با پدیده سالمندی می باشد. رویکرد دولت به نظام حمایتی و رفاهی جامعه، ضمن آنکه دولت را  متعهد به تامین حق رفاه برای همه مردم می‌کند، به ویژه جایی­که سالمندی با پدیده ناتوانی مادی درهم   می آمیزد، باید توجه ویژه‌ای نیز به حمایت از اقشار کم‌توان‌تر جامعه داشت و سالمندان به عنوان یکی از گروه‌های آسیب‌پذیر بی‌تردید ذیل این توجه خاص دولت قرار گیرند. دبیرخانه شورایعالی رفاه مدنظر دارد به طور مداوم برنامه ها و راهکارهایی را که به ارتقاء کیفیت زندگی سالمندی می انجامد تدوین واجرا نماید.صندوق های بازنشستگی با طرح افزایش پلکانی مستمری که مرحله اول آن در سال 1395 انجام گرفت به کاهش دریافتی های آنان توجه نماید، سازمان بهزیستی زمینه گسترش مراکز سالمندی برای نگهداری سالمندان تنها، را دنبال نماید .همچنین دبیرخانه شورایعالی رفاه برنامه آموزش برای زندگی سالمندی را برای افراد در معرض ورود به سالمندی، طراحی تا توسط دستگاه های ذیربط اقدام شود. ما امیدواریم در سایه تلاش برای رفع موانع توسعه اقتصادی ایران و زمینه‌سازی برای توسعه جامعه‌ای که دارای تعامل سازنده با جهان، اقتصاد شکوفا و زیست اجتماعی- اخلاقی است، بتوانیم جامعه‌ای مناسب برای زندگی همه ایرانیان و از جمله سالمندان فراهم کنیم، جامعه‌ای که برای زندگی همه گروه‌های سنی باکیفیت، پویا و امیدبخش باشد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

دیدار جامعه روحانیت از پیرترین و جوانترین های خانواده بهزیستی
۵۰۰۰ سالمند تحت پوشش بهزیستی فارس هستند
شهرسلامت ویژه سالمندان و معلولان در فارس ساخته می شود
400 خانواده در نوبت پذیرش فرزندخواندگی قرار دارند
سالمندان شیرازی راه هاي مقابله با خشم و افسردگي را آموختند
خطر قرص سولفات برای دختران
شیوع نگران‌کننده عفونت‌های بیمارستانی در ایران
بهترین کشورهای دنیا برای پیرشدن
انتخاب مادر شایسته برای اولین بار صورت گرفته است
هشدار درمورد ازدواج سالمندان با دختران جوان
رانندگی، آلزایمر را به تعویق می‌اندازد
ایران در حال پیر شدن است
برنامه ملی اختلالات حافظه تدوین می شود
هشدار وزیر کار درباره رشد زندگی مجردی در کشور
افزایش مستمری زنان سرپرست خانوار
راهی برای طولانی‌تر شدن زندگی
راه‌اندازی بیمارستان دوستدار سالمند در استان فارس پیگیری می‌شود
وعده‌های شهردار شیراز در مورد ورزش قهرمانی محقق نشده است
کارت منزلت به سالمندان شیرازی اهدا می شود
اولین رویداد ملی کارآفرینی، فناوری مراقبت و سالمندی افتتاح شد
25 درصد جمعیت ایران تا 30 سال آینده سالمندان می‌شوند
وجود 130 هزار سالمند تحت پوشش در شیراز
میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت مشخص شد
اضافه کار بازنشستگان بعد از سال 95 در مستمری محاسبه می شود
اختصاص 64 درصد از هزینه‌های بلندمدت تأمین‌اجتماعی به مستمری بازنشستگان
بازنشستگان گنجینه های ارزشمند تجربه ودانایی هستند
واگذاری زمین به بیمارستان‌های «خیرساز» در مقابل ارائه خدمات درمانی رایگان
كانون بازنشستگان اداره اوقاف و امور خيريه راه اندازي مي شود
87 درصد بازنشستگان تامین اجتماعی از دریافت سبد کالا حذف شدند
بازنشستگان شركت هواپيمايي آسمان منطقه جنوب كشور تجلیل شدند
کانون بازنشستگان در پنج استان کشور راه اندازی می شود
عدم تحقق 100 میلیارد تومان دولت برای بیمه طلایی
اجرای طرح پرداخت متمرکز مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران
‏وام ‎بازنشستگان 5 میلیونی شد
آخرین مهلت ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان اعلام شد
جزئیات قرارداد تازه بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین‌ اجتماعی
ايجاد 50 ايستگاه سلامت در بوستان‌هاي شيراز
۲ میلیارد تومان از پرداخت‌های ناعادلانه مسترد شد
وزارت آموزش و پرورش مکلف به بکارگیری نیروهای حق‌التدریس شد
جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان
استخدام بی‌ضابطه در وزارت کار ممنوع شد
از بازنشستگان ، همسران بازمانده و ازکارافتادگان کلی نمونه تجلیل می شود
مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان مرداد پرداخت می‌شود
46 درصد از جمعیت استان فارس زیر پوشش تأمین اجتماعی قرار دارند
احتمال افزایش مبلغ وام بازنشستگان
آغاز پرداخت وام 2 میلیون تومانی به بازنشستگان
مصوبه تعیین ضریب حقوق کارمندان در سال ۹۵ ابلاغ شد
افزایش بیمه عمر بازنشستگان به 5 میلیون تومان
جزئیات فساد مالی در صندوق بازنشستگی
حداقل حقوق بازنشستگان تعیین شد
اجرای طرح مستقیم پرداخت حقوق بازنشستگان طی 6 ماه نخست سال
تعیین دوباره ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان
جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
این هفته سبد کالا توزیع خواهد شد
افزایش تعداد بیمه‌شدگان اصلی تامین اجتماعی در فارس
جزییات کارت‌ اعتباری خرید کالای بازنشستگان و فرهنگیان
تمام پاداش‌های بازنشستگان پرداخت می شود
وام ۱۰ میلیونی خرید کالا ناگهان ۶ میلیون تومان شد
امکان استفاده از سفرکارت برای بازنشستگان کشور فراهم است
پیاده روی بزرگ خانوادگی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی
وام 3 میلیونی برای بازنشستگان
قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس ابلاغ شد
وام ۳ میلیون تومانی کم بهره به بازنشستگان اعطا می شود
آغاز طرح توزیع خودرو لیزینگی برای فرهنگیان بازنشسته
زمان پرداخت مستمری بازنشستگانی که در سال گذشته تغییر نکرده بود، اصلاح می شود
حذف بازنشستگی پیش از موعد
امکان اعزام بازنشسته های کشوری به عتبات عالیات فراهم شد
آغاز ثبت‌نام «وام ضروری» بازنشستگان کشوری از اول آبان
افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان در سال 96
به‌زودی؛ پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته
پیشنهاد افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان کشوری در سال 96
قرعه‌کشی «وام ضروری» 3 میلیون تومانی بازنشستگان، فردا
حداقل حقوق بازنشستگان در سال آینده: یک میلیون و 50 هزار تومان
واگذاری سهام بیمه عدالت به بازنشستگان
علت حذف حق عائله‌مندی ازحقوق بازنشستگان
جزئیات و زمان پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی
پرداخت عیدی مستمری بگیران در فارس آغاز شد
دولت «سبد کالا» توزیع می‌کند
حقوق بازنشستگان افزایش یافت
افزایش ۲۰.۵درصدی حقوق‌بازنشستگان تامین‌اجتماعی
فعالیت های علمی وهنری ازشرایط انتخاب بازنشستگان و ازکارافتادگان نمونه است
شرایط و مزایای ادامه عضویت بازنشستگان در صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام شد
یک فوریت طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان تصویب شد
وام 30میلیون تومانی برای مستمری بگیران تامین اجتماعی
آخرین مهلت حذف و اضافه بازنشستگان کشوری برای «بیمه تکمیلی»
آغاز ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان از امروز
رئیس‌جمهور قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را ابلاغ کرد
مرحله اول و دوم وام ضروری بازنشستگان آذرماه پرداخت شد
تامین حقوق بازنشستگان درسال 97 ازمحل هدفمندی بودجه‌ها
تسهیلات جدید برای اشتغال مجدد مشمولان «بیمه‌ بیکاری»
پرداخت عیدی بازنشستگان براساس حروف الفبا
پرداخت اولین عیدی به بازنشستگان روستایی و عشایر
مرحله ششم وام ضروری پرداخت شد
پرداخت «حقوق»ها قبل از پایان هر ماه
حقوق خردادماه بازنشستگان کشوری پرداخت شد
خبرهای خوش درباره پرداخت «وام» به بازنشستگان
راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات فرزندان بازنشستگان کشوری
وضعیت معلمان در قانون منع بکارگیری بازنشستگان
قانون منع به کارگیری بازنشستگان استثنا ندارد
نوسازی نیم‌کره مغزی وزارت صنعت
گمانه‌زنی‌ها برای تصدی پست بازنشسته‌ها در فارس
آغاز پرداخت وام ضروری به بازنشستگان کشوری از هفتم مهر
آماده واگذاری مسئولیت هستم
همایش روسای کانون بازنشستگان بنیاد مسکن کشور در شیراز
طرح مستنثی شدن ازقانون بازنشستگان منتفی شد
مخالفت مجلس با مستثنی‌کردن شهردار تهران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان
میزان افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده
واریز کمک جبرانی دولت به حساب سرپرستان خانوار
پیشنهاد جدید برای بیمه تکمیلی بازنشستگان
اولین استعفای رییس‌کلی در تاریخ نظام پزشکی و چند ابهام
واریز 200 هزار تومان به حساب بازنشستگان و مستمری‌بگیران تا شنبه
رایزنی‌های حقوقی کارکنان به ۲۰ درصد ختم شد
مکان و نحوه توزیع بسته‌های حمایتی اطلاع رسانی شود
حقوق ۹۵.۵ درصد از بازنشستگان زیر ۳ میلیون تومان است
واریز «عیدی» مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی تا ۱۰ اسفند
حقوق بهمن ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می‌شود
افزایش رقم وام ضروری بازنشستگان کشوری
ورود کمیسیون آموزش مجلس به اعتراضات اخیر معلمان
حقوق کارکنان و بازنشستگان ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند
«حقوق» بازنشستگان کشوری امسال ۲ بار افزایش می‌یابد
واریز افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی؛ این ماه
پرداخت پاداش بازنشستگان و فرهنگیان از هفته آینده
افزایش "وام ضروری" بازنشستگان کشوری به7 میلیون تومان
آغاز ثبت نام اینترنتی «وام ضروری» ۷ میلیون تومانی بازنشستگان کشوری
پرداخت «وام ازدواج» ۲۰ میلیونی به فرزندان بازنشستگان از آبان ماه
بازنشستگان و حق‌التدریسی‌ها می‌توانند صاحب مسکن ملی شوند
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter