برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز جمعه 4 بهمن 1398   برابر با  :    24/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/28  قمری
(1394/6/14) دبیرشورای فرهنگ عمومی کشور:
آژیر خطر فرهنگی در «خانواده» به صدا درآمده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس درنشست خبری که با حضور حجت الاسلام و المسلمین شاهمرادی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور درتالارحافظ ارشادفارس برپاشد با اشاره به اینکه بدون به میدان آمدن مردم، فرهنگ در جامعه جاری و ساری نمی شود ابرازداشت: بهتر است فرهنگ به مردم و نخبگان فرهنگی سپرده شود.
مطبوعات فارس / دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور که برای حضور در همایش تبیین جایگاه این شورا به شیراز سفر کرده است گفت که سیاسی بازی آفت فرهنگ است و ورود مباحث جناحی به حوزه فرهنگ به آن آسیب جدی وارد می کند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهمرادی همچنین از به صدا در آمدن آژیر خطر فرهنگی در خانواده ها خبر داد و برنامه ریزی برای از بین بردن معضلاتی که گریبان این نهاد مهم اجتماعی را گرفته است را از اولویت های شورای فرهنگ عمومی در دوره اخیر دانست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در نشست مشترک با وی، خواستار ایجاد نهاد های مردم نهاد فرهنگی شد و تاکید کرد: فرهنگ باید به مردم و نخبگان فرهنگی سپرده شود وگرنه بازخوردی در بدنه جامعه نخواهد داشت.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، این شورا را شورای بالادستی و از مهمترین شوراهای اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی توصیف کرد. او شورای فرهنگ عمومی را خانواده ای 10 هزار نفری دانست که نبض فرهنگی جامعه را به دست دارد.

شاهمرادی که می گفت:«ریل گذاری در مسیر فرهنگ جامعه با استفاده از شاخص های اسلامی، بومی و ملی وظیفه مهم شورا است» تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی از تصمیات گروهی، فردی و جناحی پرهیز می کند.

وی البته این را هم گفت که «مصوبات و مباحث مطرح شده در شورا به دلیل ماهیت فرهنگ که دیربازده است ممکن است اثرگذاری آنی نداشته باشد.»

شاهمرادی در ادامه در پاسخ به خبرنگاری در خصوص موازی کاری نهادهای فرهنگی گفت: فعالیت این نهادها اگر به هم افزایی منجر شود اتفاق مثبت و دلیل اصلی تشکیل این دستگاه ها است اما اگر در امور هم دخالت و موازی کاری کنند، کار فرهنگی خراب می شود.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگاران«آژیر خطر برای کدام یک از حوزه های فرهنگ عمومی به صدا درآمده و برنامه ریزی برای آن انجام می شود» یک کلمه و با قاطعیت گفت: «خانواده».

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در خصوص مصوبه عفاف و حجاب در شورای فرهنک عمومی هم گفت: دراین مصوبه همه دستگاه ها وظایف متعددی دارند اما متاسفانه تا نام حجاب به میان می آید همه فکر می کنند فقط نیروی انتظامی باید به میدان بیاید.

وی سیاسی بازی را آفت فرهنگ دانست و گفت: اگر سیاسی ما عین دیانت ما باشد با فرهنگ هم جدایی ندارد اما این سیاسی بازی و جناح بازی است که فرهنگ را آسیب می زند.

او در خصوص عملکرد صدا و سیما هم گفت: رسانه ملی ما اگر حرف دل مردم را بزند جای خود را در کشور باز می کند اما باید به ظرفیت های آن هم توجه داشت که مثل یک ماشین با سرعت 10 کیلومتر در برابر اتوموبیل مسابقه ای رسانه های جدید حرکت می کند و کار سختی در پیش دارد.

حجت الاسلام شاهمرادی یادآور شد: ظرف چندسال اخیر در 20 هزار مسجد کانون فرهنگی راه اندازی شده و این قدر که اینها تاثیرگذار شده اند و پیوند نسل نو با مسجدها داشته اند، هیچ دستگاه دیگری به این گونه موثر بوده است.

وی در پاسخ به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس که خواستار این شد مسایل فرهنگی تا جای ممکن به جای دستگاه های دولتی باید توسط مردم فعالیت کنند توضیح داد: هرچه از مردم گرفته و خواستیم متولی آن دولت باشد را از دست داده ایم. ما بحث امام زمان(عج) را گرفتیم و نه آن را انجام دادیم و بلکه آن را هم از دست دادیم.

شاهمرادی،دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی بارها از اینکه خواسته اند تولی گری یک فعالیت فرهنگی را دولت باشد نپذرفته است. زیرا اعتقاد دارد اجرای و عملیات شدن باید در دست آحاد مردم باشد.

بدون به میدان آمدن مردم، فرهنگ در جامعه جاری و ساری نمی شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز حوزه فرهنگ عمومی را از ظریف ترین مباحث فرهنگی هر جامعه توصیف و خاطرنشان کرد: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی باید بتواند با قدرت وارد حوزه اجرایی شود.

بهزاد مریدی که معتقد است «فرهنگ باید به مردم و نخبگان فرهنگی سپرده شود» گفت: برای این کار پیشنهاد مشخصی داریم که سمن ها و موسسات مردمی در حوزه فرهنگ شکل گرفته و مورد حمایت قرار گیرند.

وی افزود: بدون به میدان آمدن مردم، فرهنگ در جامعه جاری و ساری نمی شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس درپایان تصریح کرد: به جای تصمیم گیری ما دولتی ها در حوزه فرهنگ، باید از مردم خواست فرهنگ را مدیریت کنند چرا که دولت بدون مردم از مدیریت فرهنگی عاجز است.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

دستاورد‌های 40ساله حوزه فرهنگ و هنر چشمگیر بوده است
هنرمندان فارس با تولیدات فاخرفرهنگی وهنری به استقبال نوروز می آیند
شیراز یک هفته میزبان نمایشگاه دومین هفته فرهنگ رضوی می شود
همزمان باسراسر کشور آزمون مفاهیم و حفظ قرآن در فارس برگزار میشود
منشور توسعه فرهنگ قرآنی در فارس اجرا می شود
کارگاه خوشنویسی اشعار سعدی درآرامگاه شیخ اجل برگزار شد
برگزاری 30 شب شعر با محوریت ارتحال حضرت امام (ره)
برگزاری دومین هفته فرهنگ رضوی در شیراز نشان از دین مداری مردم فارس است
لزوم توجه خبرنگاران به انتقال آموزه‌های دینی/ سامانه پیامکی آیات وحی راه‌اندازی شود
ساخت بزرگ ترین مجتمع فرهنگی هنری جنوب ایران
اهالی رسانه استان ملزم به دریافت کارت حرفه‌ای خبرنگاری شدند
مدیرنگارخانه وصال شیراز منصوب شد
برای اثرگذاری مناسب باید بر جاذبه های ادبیات کودک افزوده شود
آیین افتتاح ساختمان انجمن آثار و مفاخر استان فارس
نخبگان فرهنگی فارس بدون دغدغه به ادامه تحصیل می پردازند
هزارشاعرکشوردردهه فرهنگ شیرازگردهم می آیند
فارس تبدیل به قطب قرآنی کشورشود
تکریم برگزیدگان 11 دوره جشنواره رضوی و شاهچراغ
موسیقی مقاومت زنگ بیداری است
مردم شیراز به حضور پیوسته در گذر هنر عاشورایی دعوت اند
گشایش دبیرخانه دائمی همایش بین‌المللی قرآن و اسلام شناسی
اجرای دو تئاتر فارس تا پایان سال جاری در کشورهای مختلف
(243) بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
همایش ملی ملکوت هشتم در شیراز خاتمه یافت
استان فارس بیشترین فعالیت قرآنی در کشور را داراست
آمادگی فارس برای برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر
فریضتین بسترساز سایر عبادات است
صدور کارت شناسایی برای خبرنگاران، هنرمندان و فرهنگ‌وران فارس
همچنان نیازمند حمایت فعالان اقتصادی هستیم
برگزاري جشنواره اقليت‌هاي ديني در شيراز
اختصاص اعتبار یک میلیارد ریالی به طراحان لباس، مد و پوشاک در استان فارس
نمایشگاه کتاب در شیراز برگزار می‌شود
شانزدهمین جشنواره فیلم فجر فارس 14 بهمن گشایش می یابد
حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در دانشکده خبر شیراز
عیادت مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس از فعال رسانه ای پیشکسوت و جوان شیراز
واگذاری صدور مجور مراکز فرهنگی تک منظوره دیجیتال به فارس
آیین بزرگداشت پاسبان لهجه شیرازی برگزار می شود
۳ شهر فارس نامزد پایتخت کتاب ایران هستند
2 روستا و 2 شهر، سهم فارس برای پایتختی کتاب کشور
مشارکت یا واگذاری راهکار تکمیل تالار مرکزی شیراز است
خبرنگاران واقعی و معرفی نامه ای در استان فارس
شروع ثبت نام طرح ملی شباب الرضا(ع) از ۱۵ آذر
دستاورد‌های 40ساله حوزه فرهنگ و هنر چشمگیر بوده است
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter