برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 9 بهمن 1398   برابر با  :    29/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/3  قمری
(1393/3/30)
آموزش حقوق شهروندي هنگام اخذ گواهينامه رانندگي الزامیست
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز با اعلام آمادگی برای برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با مسائل رانندگی برای متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی، گفت: این اقدام بسیاری از هزینه های درمانی، روانی، تلف کردن وقت در راهروهای دادگستری و بیمارستانها، هزینه های سنگین نقص عضو و مرگ و میر، هزینه های غیرقابل جبران مشکلات خانوادگی و ... را کاهش می دهد.
مطبوعات فارس/ به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، محمد فرخ زاده با تاکید بر ضرورت اعمال قانون در برابر متخلفان رانندگی اظهار داشت: حضور موثر پلیس در تمامی ساعات شبانه روز یک اصل اساسی است چرا که گاهی اوقات با یک رفتار پرخطر ترافیکی و گاهی با یک بوق زدن ساده، شاهد بروز دعواها و نزاع هایی در سطح شهر هستیم که زیبنده این شهر فرهنگی نیست.

وی همچنین عدم رعایت قانون توسط عابران پیاده را از جمله مشکلات ترافیکی برشمرد و اظهار داشت: باید با وضع و اعمال قوانین بازدارنده در کنار آموزش به عابران پیاده و لحاظ این آموزش ها در تمامی ادارات، نهادها، مراکز آموزشی، آموزش و پرورش و دانشگاه ها و ... در زمینه کاهش ترافیک اقدام کنیم.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز با بیان اینکه قوانین حافظ جان شهروندان و کاهش بسیاری از ناهنجاری های ناشی از آن است، خاطرنشان کرد: قانون و اعمال قوانین از مهمترین عوامل مدیریت بر ناهنجاری های ترافیکی در سطح شهر است.

فرخ زاده افزود: به عنوان مثال نظارت کیفی و کمی بر فرایند تولید و استانداردها توسط سازمان استانداردها و پلیس و نظارت دقیق بر استفاده از وسایل ایمنی توسط موتور سواران، روند نظارت بر ساخت و ایمنی موتورسیکلت و خودروهای کم کیفیت و اعمال مقررات سخت گیرانه باعث کاهش بسیاری از تلفات جانی و روحی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در مکاتبه هایی در سال 91 و 92 از نیروی انتظامی تقاضا کردیم که یک هفته آموزش های مرتبط با مسائل حقوقی رانندگان و عابران و نحوه تردد در شهر، اخلاق حرفه ای برای رانندگان و آموزش فرهنگ شهروندی به آموزش های فعلی آیین نامه اضافه شود که تاکنون پاسخی دریافت نکردیم.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه نگاه فعلی در صدور گواهینامه فقط یک نگاه آیین نامه ای و فنی است که بعد از گذشت چند ماه کاملا به فراموشی سپرده می شود، گفت: ما آمادگی داریم یک هفته دوره پیشنهادی را با کمک نیروی انتظامی، قوه قضاییه و دانشگاه برگزار کنیم چرا که این اقدام بسیاری از هزینه های درمانی، روانی، رسیدگی فرایند قضایی، تلف کردن وقت در راهروهای دادگستری و بیمارستانها، هزینه های سنگین نقص عضو و مرگ و میر، هزینه های غیرقابل جبران مشکلات خانوادگی و ... را کاهش خواهد داد.

فرخ زاده با اشاره به دلایل متعدد بروز ناهنجاری های اجتماعی، اظهار داشت: زندگی در شهرهای بزرگ که با معضلاتی از قبیل ترافیک، آلودگی هوا، آلودگی صوتی، محیط زیست و ... همراه است را می‌توانیم به‌ عنوان یکی از توجیهات ناهنجاری های اجتماعی بدانیم.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات یک بوق زدن باعث بروز نزاع هایی در شهر می شود، خاطرنشان کرد: در کلان شهر شیراز، ضعف در نظارت و اعمال قانون و کمبود یک طرح جامع و واقع گرایانه در مباحث ترافیکی باعث بروز ناهنجاری های عمده ای در تضییع حقوق شهروندان به عنوان سرمایه های اجتماعی شده است.

فرخ زاده کاهش آستانه تحمل، آلودگی و بیماری، بیماری های عارضه دار و ادامه دار روانی، از بین رفتن وقت و زمان افراد، تخریب محیط زیست، تحمیل هزینه های سنگین درمانی و ... را از جمله پیامدهای عدم اعمال صحیح قانون و زیرساختهای معیوب ترافیک در شهرها دانست و گفت: ترافیک در شیراز هر سال نسبت به سال گذشته بدتر می شود که از دلایل آن می توان به ورود و تردد اتومبیل بیش از ظرفیت خیابان های مرکزی شهر، از رده خارج نکردن ماشین های فرسوده، تردد بیش از اندازه خودروهای تک سرنشین و رعایت نکردن قوانین توسط برخی از همشهریان، عدم استفاده شهروندان و میهمانان این کلان شهر از پارکینگ و محل پارک خودرو، نامناسب بودن برخی معابر و رعایت نکردن قوانین توسط رانندگان به ویژه موتور سواران و ... اشاره داشت.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، استفاده نادرست افراد از خودرو را از دیگر دلایل افزایش ترافیک عنوان و خاطرنشان کرد: شهروندان برای هر کار کوچکی با خودروهای شخصی خود در شهر تردد می کنند، درحالی که با انجام برخی اقدامات از طریق فضای مجازی و ورود به فضای خدمات شهر الکترونیک و یا توجه به سلامتی و کمی پیاده روی می توان بسیاری از کارها را بدون انجام این سفرها انجام داد.

فرخ زاده با بیان اینکه گشت زدن های بی هدف درشهر با خودروهای شخصی از دیگر عوامل افزایش ترافیک است، اظهار داشت: عدم حمایت توسط دولت و کمبودهای موجود در شبکه حمل و نقل عمومی باعث می شود شهروندان علاقه چندانی به استفاده از این سیستم حمل و نقل نداشته باشند، البته برای استفاده از حمل و نقل عمومی توسط شهروندان باید تمهیدات ویژه ای برای آموزش آنها و بالا بردن دانش آنها انجام شود و این وظیفه تمامی دستگاه ها است.

وی ادامه داد: در فارس از محدود استانهایی هستیم که هنوز کارگروه استانی و حاکمیتی فرهنگ شهروندی تشکیل نشده و لازم است برای برون رفت از این موضوع هرچه سریعتر به همت استاندار محترم فارس این اقدام انجام پذیرد./

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

اتصال به بدنه مردمی از اولویت های ما در سال 92 است
درخت "گوته" در جوار آرامگاه حافظ کاشته شد
صدای مرکز فارس نمره قابل قبولی در گسترش فرهنگ شهروندی گرفته است
حوزه فرهنگی و اجتماعی استانداری در سال 91 کارنامه درخشانی از خود ارائه کرده است
بیش از 35 هزار مترمربع زمین در خدمت رونق فرهنگ شیراز به ویژه مناطق کم برخوردار
درخشش فعالیت های ورزش عمومی و سلامت شهری در مناطق کم برخوردار توسط شهرداری شیراز
هیئات مذهبی و اصناف شیراز برای اعیاد رجب و شعبانیه سنگ تمام بگذارند
برگزاری همزمان 2 پیاده روی خانوادگی در دهپیاله و باغ جنت
بیش از 140 هزار متر زیرساختهای عمرانی فرهنگی اقدامی بی سابقه در شیراز است
فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی نیاز به بازنگری و توسعه اساسی دارد
تبعات حضور میهمانانی که بارشان به دوش صاحب خانه است!
به گردشگری به عنوان یک مقوله لوکس یا اسراف بیت المال نگاه نکنیم
تجلیل از شاعران پیشکسوت شیراز در طول سال/ تصویرگری کلامی یکی از نقاط عطف شیراز است
آغاز عملیات اجرایی نخستین سالن هنرهای نمایشی آیینی در جنوب شهر شیراز
اجرای ویژه برنامه های هفته گردشگری شیراز در کیش
برنامه های گذر حافظیه با هماهنگی بین دستگاه ها در دست اقدام است
سازمانهای مردم نهاد برای همکاری با شهرداری شیراز دعوت به همکاری می شوند
تبلیغات غیرمجاز نادیده گرفتن حقوق شهر و شهروندان است
دفاتر تسهیلگری نقش محوری در اعتماد سازی شهروندان به شهرداری ایفا می کنند
افتتاح نخستین پنجشنبه بازار و جمعه بازار دائمی صنایع دستی در مرکز شیرازشناسی
به زودی ساخت نخستین سالن تمرین تئاتر در شیراز آغاز می شود
روز شهرداری ها در سکوت و مظلومیت کامل گذشت
کلان شهر شیراز نیازمند باغ موزه ها و بوستان های تخصصی است
پیوست های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری باید از الزامات پروژه های اجرایی استان شود
تامین 90 درصد از بودجه فرهنگی اجتماعی و گردشگری شهرداری
حضور بخش خصوصی فارس در حوزه گردشگری مطلوب نیست
برگزاری هفته شیراز مربوط به تمامی دستگاه ها و شهروندان است و نه فقط شورا و شهرداری
شهر شیراز در سال 92 در حوزه فرهنگی در قله کشور قرار گرفت
مسئولان به مشکلات ساکنان منطقه 9 رسیدگی کنند
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter