برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز جمعه 15 آذر 1398   برابر با  :    6/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/8  قمری
(1395/6/19) همراه با گزارش تصویری
آغاز به‌کار طرح سفیران سلامت ورزشی در فارس
طرح سفیران سلامت ورزشی، با رونمایی از نماد این طرح و همزمان با برگزاری سمینار سالانه پزشکی ورزشی فارس، آغاز به‌کار کرد.
مطبوعات فارس /  سرپرست هیئت پزشکی ورزشی فارس، هدف از اجرای طرح سفیران سلامت ورزشی را بهره‌بردن از ظرفیت ورزشکاران شناخته شده در ارتقاء شاخص‌های سلامت جسمی و روحی فعالان این عرصه و جامعه عنوان کرد.

دکتر حیدر صفرپور افزود: این طرح برای اولین بار در کشور اجرایی شده و طی آن تعدادی از ورزشکاران شناخته شده که در دوران فعالیت حرفه‌ای ورزشی خود، سلامت جسم، روح و اخلاقی را رعایت کرده‌اند، به‌عنوان سفیران سلامت ورزشی، به جامعه معرفی می‌شوند.

صفرپور ابراز امیدواری کرد که با موافقت فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی، این طرح در سطح ملی نیز اجرایی شود.

براساس این گزارش، احسان غلامحسین‌پور، امید نوروزی، ساره جوانمردی، سعیدرضا کیخواه، عباس‌علی کشتکار، غلامحسین پیروانی، فاطمه اسدپور، لیلا بهرامی، مهران حاتمی، سعید ناظم‌الشریعه، محمدعلی چمیانی و نجمه قبادی در این مراسم به‌عنوان اولین سفیران سلامت ورزشی استان فارس انتخاب و معرفی شدند.


فارس شاهد انقلابی در حوزه ورزش و جوانان است
معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اعتقاد دارد که این استان طی دو سال اخیر شاهد دگرگونی و یک تحول و انقلاب در حوزه ورزش و جوانان بوده است.

 هادی پژوهش‌جهرمی پنجشنبه 18 شهریور در سمینار سالانه پزشکی ورزشی استان فارس، گفت: از زمان حضور کامیاب در راس اداره ورزش و جوانان فارس شاهد اقدامات خوب و تاثیرگذار در بخش‌های سخت‌افزار، نرم‌افزار و مغزافزار بوده‌ایم.

پژوهش با تصریح اینکه مدیرکل ورزش و جوانان فارس نمره قبولی را در حوزه مسئولیت و مدیریتی خود کسب کرده است،‌ افزود: در عرصه سخت‌افزاری شاهد پیگیری مستمر طرح‌های نیمه تمام در سراسر فارس و تکمیل و بهره‌برداری از آنها بوده‌ایم.

معاون سیاسی استانداری فارس وعده به سرانجام رسیدن آنچه پروژه باستانی ورزشگاه میانرود عنوان می‌کرد، از سوی مدیرکل ورزش و جوانان را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که این ورزشگاه در ایام دهه فجر امسال آماده بهره‌برداری باشد.

پژوهش تصریح کرد: در پیگیری طرح‌های نیمه تمامی که الی ماشاءالله در استان فارس وجود دارد،‌ شاهد عملکرد خوبی بودیم به‌طوریکه طی یکسال گذشته بسیاری از این پروژه‌ها با پیگیری‌های مستمر و علی‌رغم کمبود اعتبارات و وجود تنگناهای مالی، آماده بهره‌برداری و افتتاح شده است.

او ادامه داد: در حوزه نرم افزاری نیز اقدامات خوبی انجام و توسعه ورزش و فعالیت‌های حوزه جوانان در فارس مد نظر بوده است.

پژوهش میزبانی شیراز و فارس در مسابقات جهانی کشتی فرنگی، دو استقامت و زیبایی اسب عرب را از اقدامات شاخص ورزش و جوانان فارس برشمرد و تاکید کرد که برای انجام چنین اقداماتی نیازمند جرات و شجاعت مدیر هستیم زیرا بسیاری از مدیران عافیت‌ طلب هستند و خصوصا در شرایط تنگناهای مالی، تن به انجام کارهای بزرگ نمی‌دهند.

معاون سیاسی استانداری فارس، وجود نگاه نو در عرصه جوانان را نیز یادآور شد و گفت: با همین نگاه‌های نو بود که کار پاکسازی محله سنگ‌سیاه که به واقع و به دلیل حضور معتادان و فروشندگان موادمخدر، سال‌ها با مشکلات جدی مواجه بوده است، در مسیر انجام قرار گرفته و آرام آرام به محیطی امن و مناسب تبدیل می‌شود.

پژوهش گفت: پاکسازی سنگ‌سیاه با طرح ارائه شده از سوی معاونت جوانان،‌ کار به سمن‌ها سپرده شد و اکنون شاهد اجرای برنامه‌های مداومی برای بسترسازی حضور مردم در این محله و تاثیرگذاری این برنامه‌ها که هر جمعه به شکل منظم برگزار می‌شود هستیم.

معاون سیاسی استانداری فارس همچنین با تصریح اینکه سلامت تن و روان، یکی از مهمترین اهداف ورزش و توسعه فعالیت‌های ورزشی است، به تهدیدات موجود در این حوزه اشاره و اضافه کرد: در موضوع داروهای مکمل و نیروزا با توجه به اینکه بخش اعظم این داروها به شکل قاچاق و در قالب مواد تقلبی از مبادی مختلف کشور وارد و توزیع می‌شد، در بخش‌های مختلف برنامه‌هایی را در دستور کار داریم.

پژوهش، مقابله با قاچاق و ورود داروها و لوازم آرایشی و بهداشتی از مبادی مختلف کشور و همچنین مقابله جدی با توزیع کننده این اقلام در سطح استان‌ها و شهرها را از مهمترین مسائل مد نظر در سطح ملی و استانی دانست.

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس همچنین از برگزار کنندگان سمینار پزشکی ورزشی در فارس قدردانی و ابراز امیدواری کرد که هیئت پزشکی ورزشی در فارس بتواند سلامت جسمی و روحی ورزشکاران را با اقدامات علمی و عملی خود ارتقاء بخشد.راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی ورزش و جوانان فارس
 

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس از راه‌اندازی مرکز علمی و کاربردی این اداره کل، از بهمن ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حیدرعلی کامیاب پنجشنبه 18 شهریور در سمینار سالانه هیئت پزشکی ورزشی استان فارس گفت: مجوز این مرکز آموزش عالی صادر شده و از بهمن‌ماه در 46 رشته ورزشی دانشجو می‌پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم در این مرکز قرار است رشته‌هایی را متناسب با نیازهای موجود جامعه ایجاد کنیم رشته‌ای نظیر باشگاه‌داری در حوزه ورزش و این امکانی فراهم می‌کند برای آشنایی علاقه‌مندان با اصول علمی در زمینه فعالیت‌های ورزشی.

کامیاب با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری بر علمی کردن فعالیت‌ها در تمام بخش‌ها، تصریح کرد: نگاه ما به هیئت پزشکی ورزشی،‌ یک هیئت توانمند است که می‌تواند در ابعاد مختلف، خدمات ماندگار و تاثیرگذاری را ارائه دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان با بیان اینکه خدمات هیئت پزشکی ورزشی محدد و محصور به بیمه و پرداخت خسارت به ورزشکاران آسیب‌دیده بیمه شده نیست،‌ گفت: اگر قرار بود تنها بیمه شدن ورزشکاران و ارائه خدمات بیمه‌ای مد نظر باشد،‌ وزارت ورزش و جوانان و دولت، مسئولیت را به عهده یکی از بیمه‌ها می‌گذاشت و فدراسیون و هیئت تشکل نمی‌داد.

کامیاب یکی از دلایل مهم تاکید بر ایجاد تغییر در هیئت پزشکی ورزشی فارس را لزوم پویایی و تحرک در این هیئت عنوان و با قدردانی از دکتر حسام به عنوان رئیس این هیئت در 15 سال گذشته، گفت: هیئت پزشکی ورزشی یک هیئت توانمند به لحاظ مالی است و باید بخشی از درآمدهای سالانه خود را به مباحث پژوهشی و آموزشی و تحقیقاتی اختصاص دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس حضور صفرپور در راس هیئت پزشکی ورزشی فارس را مغتنم دانست و گفت: امیدواریم که در آینده شاهد گسترش فعالیت‌های تخصصی این هیئت در ابعاد مختلف باشیم.

کامیاب اجرایی شدن طرح سفیران سلامت ورزشی را گام اول در این مسیر دانست و بر لزوم همراهی و همکاری اداره‌های ورزش و جوانان و تمام هیئت‌های ورزشی با هیئت پزشکی ورزشی باری رسیدن به اهداف مد نظر تاکید کرد.
خدمات هیئت پزشکی ورزشی محدود به خدمات درمانی نیستسمینار سالانه هیئت پزشکی ورزشی استان فارس با حضور معاون سیاسی استانداری فارس، مدیرکل ورزش و جوانان فارس، اعضای شورای اسلامی شیراز و مسئولان هیئت‌های ورزشی و باشگاه‌داران در شیراز برگزار شد.

سرپرست هیئت پزشکی و ورزشی استان فارس پنجشنبه 18 شهریور در سمینار سالانه این هیئت خدمات درمانی و توانبخشی تنها یکی از خدمات قابل ارائه توسط این هیئت دانست و بر همراهی این هیئت از آغاز حرکت‌های ورزشی تا بالاترین سطوح فعالیت در این حوزه با ورزشکاران تاکید کرد.

دکتر حیدر صفرپور صبح پنجشنبه در سمینار سالانه پزشکی ورزشی استان فارس، ضمن قدردانی از آنچه تلاش‌های بنیان‌گذاران و تداوم دهندگان فعالیت هیئت پزشکی ورزشی استان فارس عنوان می‌کرد، گفت: آنچه امروز تحت عنوان هیئت پزشکی ورزشی در فارس مشغول فعالیت است، ثمره تلاش بیش از پانزده ساله فعالان این بخش بوده که باید آن را ارج نهاد.

وی با یادآوری این نکته که هیئت پزشکی ورزشی،‌ حاصل در کنار هم قرار گرفتن 2 مفهوم، پزشکی و ورزش است،‌ گفت: برآیند این 2 مفهوم دست‌یابی به سلامت در ابعاد جسمی و روحی است.

صفرپور با تاکید براینکه ارتقاء سلامت و جایگاه سلامت در ورزش و فعالیت‌های ورزشی، یکی از مهمترین اهداف هیئت‌های پزشکی ورزشی است، گفت: با توجه به جایگاه استان فارس و شیراز به‌عنوان قطب پزشکی و اینکه طی سال‌های گذشته تاکنون ورزشکاران و قهرمانان بزرگی را به کشور و جهان معرفی‌کرده است، باید در دست‌یابی به این جایگاه تلاش بیشتر و مستمری داشته باشیم.

صفرپور با یادآوری اینکه هیئت پزشکی ورزشی تنها هیئتی است که مرجع مراجعه تمام ورزشکاران در سطوح و رشته‌های مختلف است، گفت: این هیئت از آغاز فعالیت‌های ورزشی همراه با ورزشکاران است تا رسیدن به قله‌های بلند افتخار و تحقق اهداف هیئت همراهی و همدلی تمام مسئولان و فعالان ورزشی را می‌طلبد، جز با همدلی و هم‌افزایی، هدف‌ها محقق نمی‌شود.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس همچنین با اشاره به رونمایی از نماد سفیران سلامت ورزشی، گفت: برآیند دو عنوان پزشکی و ورزشی، سلامت است و سفیران سلامت ورزشی، ورزشکاران و قهرمانانی هستند که هم سلامت جسمی و هم سلامت اخلاقی را طی دوره‌ فعالیت ورزشی خود مد نظر قرار داده‌اند.

او گفت: اعتقاد داریم که چتر حمایت این هیئت از ابتدای حرکت‌های ورزشی بر سر ورزشکاران قرار دارد تا رسیدن به قله‌های قهرمانی باید بر سر ورزشکاران باشد و اصل اساسی، مقدم شمردن پیشگیری بر درمان و مد نظر قرار دادن آموزش، آموزش صحیح ورزش کردن و به‌دور از آسیب‌های جسمی و روحی است.

صفرپور با بیان اینکه امروز فارس جزو استان‌هایی است که شیوع بالای مصرف مکمل‌های ورزشی را دارد، گفت: امیدواریم در مسیر ارتقاء آگاهی‌های ورزشکاران و دست‌اندرکاران ورزش، باشگاه‌داران و مسئولان هیئت‌های ورزشی، به جایگاهی که شایسته استان فارس است برسیم.

او با بیان اینکه نظارت بر روند فعالیت باشگاه‌های ورزشی یکی از مهمترین برنامه‌های هیئت پزشکی ورزشی فارس است،‌ گفت: هر جا صحبت از نظارت می‌شود برخورد به ذهن متبادر خواهد شد اما هیئت پزشکی ورزشی فارس صرفا همکاری و همدلی را با باشگاه‌ها و باشگاه‌داران و ورزشکاران در راه ارتقاء سلامت روحی و جسمی مد نظر دارد.

صفرپور با تصریح اینکه کمیته‌های مختلف هیئت پزشکی ورزشی، در ابعاد درمانی، توانبخشی، بیمه و ... فعال است، گفت: بیمه ورزشکاران تنها وظیفه و خدمتی نیست که این هیئت ارائه می‌دهد بلکه خدمات گسترده‌ای را در ابعاد مختلف می‌توانیم به ورزشکاران و فعالان حوزه ورزش ارائه دهیم.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter