برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز جمعه 27 دی 1398   برابر با  :    17/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/21  قمری
(1393/10/27) معاون فرهنگی وامور اجتماعی شهرداری شیراز:
آغاز به کار نخستین اندیشکده فرهنگی و مذهبی شیراز
معاون فرهنگی وامور اجتماعی شهرداری شیراز از آغاز به کار نخستین اندیشکده فرهنگی و مذهبی شیراز خبر داد.
مطبوعات فارس/ به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، محمد فرخ زاده در نخستین جلسه اندیشکده فرهنگی و مذهبی شیراز که با حضور جمعی از اساتید دانشگاهی و صاحبنظران برگزار شد، پیروی همیشگی از الگوها و نظام غرب را نادرست دانست و اظهار داشت: امروز باید به سوی اندیشیدن پیش رفت و نخستین جهت گیری راهبردی، ایجاد اتاقهای فکر و تولید دانش و ایده های عملیاتی و مفید برای جامعه در ابعاد مختلف است.

وی افزود: اندیشکده فرهنگی مذهبی در راستای ارائه خدمات به اقشار علاقه مند به شهر شیراز و داشته های آنان و همچنین تقویت فضای خرد جمعی، مشورت، تولید فکر و ایده، معرفی شیراز به ایران و جهان، حضور موثر اساتید، اصحاب رسانه، فرهیختگان و نخبگان و جوانان علاقه مند در رشته های مختلف شکل گرفته و متعلق به مردم ارزشمند شیراز است.

ناصر ابراهیمی، کارشناس و مشاور برنامه ریزی نیز در این جلسه درخصوص ساختار، آیین نامه و برنامه ریزی اندیشکده و بخش های مختلف و وظایف آن ها توضیحاتی ارائه داد.

دیگر مشاور معاون فرهنگی و امو اجتماعی شهرداری شیراز نیز در ادامه این جلسه ، با ابراز نارضایتی از اینکه فرهنگ در جامعه ما مورد مظلومیت واقع شده است، اظهار داشت: در حالی که کارهای فرهنگی ما در دنیا رصد می شود و دیگر کشورها از آن به عنوان یک ابزار مترقی و پر زرق و برق استفاده می کنند، اما این موضوع در جامعه ما مورد غفلت واقع شده است.

عبدالمحمد طاهری با بیان اینکه باید با پالایش فرهنگ، آن را از این مسمومیت نجات داد، خاطرنشان کرد: طرح اندیشکده و ایجاد آن بسیار مهم است و اگر در این زمینه خرد و اندیشه درست تعریف و هدایت شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

امیرحسین حکمت نیا، مشاور معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، به پیشینه اندیشیدن در ایران و به ویژه شیراز اشاره کرد و اظهار داشت: استان فارس با ابزار خرد و دانش در مقابل طوفان مغول با تفکر برخورد و از فتنه خانمان برانداز مغول در امان ماند.

رییس دانشکده خبر شیراز نیز در این جلسه اظهار داشت: باوجودی که صحبت های زیادی در مورد اقدامات فرهنگی در سطح کشور شده اما نتایج آن خروجی ملموسی نداشته و ضرورت دارد با همکاری و هم اندیشی راه های برون رفت از آن را بیابیم.

محمود شاکر با بیان اینکه این ها نقطه مقابل امکانات و مخارجی است که صرف آن ها شده است، خاطرنشان کرد: باید فضاسازی مبانی فرهنگی به میان مردم و زندگی آن ها نفوذ کند و اگر جهت و هدف گم شود نتیجه دلخواه به دست نمی آید.

وی افزود: جلسات اندیشکده باید برای رفع بسیاری از هنجارها تشکیل شود حتی اگر بازده زمانی آن بلند باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز، نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه موضوع اندیشکده تفکر است، اظهار داشت: زیر بنای اندیشکده راهنمایی های باوری است که نباید از دست داد و ایجاد آن برای رسیدن به این باورهاست.

زاهد زاهدانی ضمن برشمردن اقدامات موثر فرهنگی و اجتماعی پس از انقلاب اسلامی، بحث های هنری و ادبی را برای برنامه های اندیشکده لازم شمرد و گفت: باید به بررسی سرمایه های این شهر پرداخت که ادبیات از جمله آن هاست.

وی افزود: شیراز شهری عرفانی است که در دنیا حرف های زیادی برای گفتن دارد و لازم است ویژگی های اصیل میراث معنوی فرهنگی مورد توجه جدی قرار گیرد.

پیشکسوت ادبیات و فرهنگ شیراز در ادامه این جلسه وجود اندیشکده را یک نیاز ضروری دانست و اظهار داشت: ایجاد اندیشکده از آرزوهای بنده از سالهای دور بوده و تشکیل آن در راستای اقدامات مذهبی و فرهنگی کار بسیار ارزشمندی است.

ناصر امامی افزود: پیش از انقلاب در زمان سفر سفیر روس برای بازدید از مدرسه خان و مکان ملاصدرا در شیراز واقعا حرفی برای گفتن نداشتیم که بحمدا... امروز در حوزه فرهنگ و هنر و ادبیات و زیرساخت ها در موقعیت مطلوبی قرار گرفته ایم.

وی با بیان اینکه تغییر در جهان به گونه ای است که اگر برای خود برنامه ریزی نکنیم دیگران این کار را انجام خواهند داد، خاطرنشان کرد: در سایر کشورها اندیشکده های متعددی شکل گرفته که امروز نظریه پردازان متعددی از آنها بوجود آمده که طراحی حوادث بزرگ جهان را در دست دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، ساختمان اندیشکده فرهنگی مذهبی شیراز، که معماری سنتی آن الگویی اسلامی ایرانی است در جوار حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (ع) در خیابان 9 دی بوده و از تمامی شهروندان گرامی برای حضور در آن دعوت بعمل می آید.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter