برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 30 دی 1398   برابر با  :    20/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/24  قمری
(1394/10/5) فارس این ‌بار هم از کسب عنوانی جهانی جا ماند
۳ هزار اثر ملی از شیراز نتوانست عنوان شهر نمونه گردشگری اسلامی را کسب کند
بالغ بر سه هزار اثر ثبت شده ملی در فارس نیز نتوانست برای شیراز عنوان شهر نمونه گردشگری اسلامی کسب کند تا همچنان راهبرد مسئولان استان در حوزه گردشگری برهمگان نامعلوم باقی بماند.
مطبوعات فارس/خوزستان شهر خلاق ادبی شد، تبریز شهر نمونه گردشگری اسلامی لقب گرفت و عنوان شهر صنایع دستی را اصفهانی‌ها از آن خود کردند اما شیراز تاکنون هیچ لقبی در خور شان تاریخی و تمدنی‌اش را نتوانسته کسب کند.

شهر سعدی و حافظ که سالیان سال است در آرزوی رسیدن به شهر خلاق ادبی به سر می‌برد این روز‌ها یکی از داشته‌های دیگرش نیز در حوزه گردشگری نیز نادیده گرفته شد و آنهم شهر نمونه گردشگری بود که به تبریز سپرده شد.

طی ماه‌های اخیر مسئولان ارشد استان هیچگونه استراتژی و راهبردی را برای شهری که توانمندی کم نظیری در حوزه گردشگری دارد برای افکار عمومی شفاف سازی نکردند از این رو باید در آینده منتظر ماند تا عناوین دیگر نیز از سوی سایر شهرهای کشور کسب شود.

با برگزاری نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای اسلامی به منظور تصویب تصمیمات اتخاذ شده در اجلاس کار‌شناسان ارشد این کنفرانس، شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال ۲۰۱۸ برگزیده شد.

در اجلاس کار‌شناسان ارشد نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر، شهر مدینه عربستان سعودی نیز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی برای سال ۲۰۱۷ و شهر تبریز نیز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری به خبرنگار مهر گفت: شهر شیراز در حوزه میراث فرهنگی از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است اما تاکنون اقدام مناسبی در این خصوص صورت نگرفته است.

جعفر قادری بیان کرد: مسئولان استان باید از ظرفیت و توانمندی‌های شیراز و استان در حوزه‌های گردشگری و میراث فرهنگی استفاده کرده و این شهر را به جایگاه اصلی‌اش برسانند اما تاکنون این موضوع به صورت جدی پیگیری نشده است.

وی خواستار پیگیری دلایل نامگذاری تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری اسلامی شد و تاکید کرد: در این رابطه باید پیگیری‌های لازم از سوی دستگاه‌های ذی ربط از جمله میراث فرهنگی و دیگر دستگاه‌ها صورت گرفته و دلایل این نامگذاری مشخص شود.

رئیس انجمن دوستداران میراث فرهنگی استان فارس نیز در خصوص انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری ۲۰۱۸، گفت: متاسفانه مسئولان استان فارس برای رسیدن این استان و شهر شیراز به جایگاه اصلی‌اش قدم مناسبی برنداشته و همواره در حق این استان و شیراز ظلم می‌شود.

مسعود منیعاتی بیان کرد: در طول تاریخ همیشه مردم شرق و غرب آرزوی سفر به شهر شیراز را داشته‌اند اما متاسفانه جزیره‌ای عمل کردن مسئولان در شیراز باعث شده که این شهر به آنچه مستحق آن است نرسد.

وی ادامه داد: هر روزه شاهد هستیم که یک شهر در کشور به یک عنوان نامگذاری می‌شود؛ به گونه‌ای که از تبریز به عنوان فرش، شهر صنایع دستی به اصفهان و شهر خلاق خوراک به شهر دیگری اختصاص یافته و در یونسکو ثبت می‌شود در حالی که شهر شیراز همچنان برای ثبت به عنوان شهر خلاق ادبی با مشکلاتی روبه رو است.

رئیس انجمن دوستداران میراث فرهنگی استان فارس پیرامون نامگذاری شهر تبریز نیز اظهار داشت: شهر تبریز در حالی به‌عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده که شهر شیراز طی چندین دوره پایتخت حکومتهای اسلامی بوده است.

منیعاتی بیان کرد: شهر شیراز در زمان حکومت زندیه و اتابکان پایتخت این حکومت‌ها بوده و از اولین شهرهای اسلامی است که تاسیس شده است.

وی با اشاره به اینکه شیراز به جایگاه بین المللی خود نرسیده، گفت: شهر شیراز در ابعاد مختلف پتانسیل بین‌المللی دارد اما متاسفانه از سوی مسئولان برای رسیدن این شهر به جایگاه واقعی خود اقدامی صورت نگرفته است.

رئیس انجمن دوستداران میراث فرهنگی استان فارس با اشاره به پیگیری شهر خلاق ادبی نیز گفت: شهر شیراز چندین اثر دارد که به ثبت جهانی رسیده که در این خصوص می‌توان به آرامگاه حافظ، سعدی، سیبویه، باغ ارم، ملاصدرا و... اشاره کرد و با وجود داشتن این آثار جهانی و ختی داشتن بیش از ۱۰ هزار شاعر در طول تاریخ از نامگذاری شهر خلاق ادبی نیز محروم است.

وی ادامه داد: در صورت ادامه این روند و عدم پیگیری مسئولان شهر شیراز با وجود داشتن پتانسیل‌های جهانی به فراموشی سپرده می‌شود.

شواهد نشان می‌دهد که در سیاست‌های مسئولان ارشد استان فارس جایگاه مناسبی برای حوزه گردشگری تعریف نشده زیرا اساسا تاکنون در این خصوص استراتژی نیز از سوی مسئولان ارشد فارس برای مردم توضیح داده نشده است.

به رغم اینکه استاندار فارس چندی پیش معاون گردشگری خودر ا نیز منصوب کرد به نظر می‌رسد حوزه معاونت گردشگری تاکنون نتوانسته انتظارات این حوزه را پاسخگو باشد از این رو باید در اسراع وقت نسبت به تعریف درستی از چشم‌انداز گردشگری فارس و راهبردهای رسیدن به آن اقدام کرد.

لیست نظرات کاربران سایت در مورد این خبر
چرا کسی پاسخگو نیست خدا میدونه این خبر چقدر قلب شیرازی هارو میشکنه و مسئولین بی کفایت فارس و شیراز و نمایندگانشان باز هم خودشان را نشان دادند یه زمان شیراز مهد جشن و هنر ایران بود


ارسال شده توسط ناشناس  در تاربخ  1394/10/5 ، ایمیل :


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

ویژه برنامه یاد روز سعدی میزبان 70 میهمان خارجی در شیراز
کارگاه خوشنویسی اشعار سعدی درآرامگاه شیخ اجل برگزار شد
کتاب جامع صوتی تئوری هنر در شیراز تولید می‌شود
مرکز فرهنگی سعدی شناسی شیراز تا 2 سال دیگر به بهره برداری می رسد
جام شطرنج سعدی درشیراز برگزار می شود
همایش سعدی و سروانتس در شهر مادرید برگزار شد
پارک دوبل برای تخت بیمارستانی
قنات آرامگاه سعدی لای روبی می‌شود
سینما سعدی محل اکران فیلم های سیزدهمین جشنواره فجر
خط فاضلاب 2 مصدوم گرفت
همايش سعدی شیرازی هشتم آبانماه در شيراز برگزار مي‌شود
نزدیکی بیش‌ از حد خودرو به حرم معنویت آن را خدشه‌دار می‌کند
برگزاری یاد روز سعدی با حضور گسترده مردم
بزرگداشت سعدی همزمان در 22 کشور برگزار خواهد شد
آرامگاه سعدی پذیرای گردشگران خارجی
بازدید از اماکن تاریخی فارس فردا رایگان است
انتشار کتابی درباره سعدی در ترکیه
آیین بزرگداشت یادروز سعدی در جوار آرامگاه
آغاز به کار نخستین جشنواره بزرگ بومی محلی شهرک سعدی شیراز
دو فصلنامه سعدی شناسی منتشر شد
جزئیات خبر خوش دولت برای ساکنان منطقه «سعدی» شیراز
نوشت افزار هزار دانش آموز دبستانی سیل زده شیراز توزیع شد
احداث ۳۰ واحد آپارتمانی در محله سیل‌زده سعدی
راه سیل با جابه جایی شهرک سعدی بسته شود
پایان بازسازی ۲۰۷ خانه‌ی خسارت دیده از سیل شیراز
نمادی که کمتر از یک هفته در شیراز برچیده شد
کتابخانه دبستان سعدی تجهیز و افتتاح شد
خدای کشتار در تالار حافظ/عکس:الهه بهرامی
محمد معتمدی در تالار حافظ بداهه خواند/عکس:الهه بهرامی
پیانیست معروف هلندی در تالار حافظ به روی صحنه رفت/عکس:الهه بهرامی
آوای زمین در تالار حافظ همهمه کرد/عکس:الهه بهرامی
تالار حافظ میزبان جشنواره نوروزی فرهنگ و آیین های عشایر ایران
آلمان اولین کشوراروپایی که با حافظ آشنا شد/ شعر فرازمانی و فرامکانی لسان الغیب
بازگشایی سفارت انگلیس تا 8 روز آینده/ عمان حافظ منافع ایران در کانادا شد
خانواده بزرگ صنعت چاپ گرد هم می آیند
پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت در تالار حافظ
علت نبود مجسمه‌اي از حافظ در شيراز
روشنایی کمربندی شیراز تاپایان امسال/ نصب 12پل عابر پیاده بر روی کمربندی
همایش شعر و ادب فارسی با نگاهی به حافظ در مرکز فرهنگی کشکاش پرتغال
خيابان حافظيه به گذر گاه عابر پياده تبديل مي شود
آزمون دوره مربيگري حافظان و مربيان حفظ در استان فارس برگزار مي شود
بازدید آخرین میهمانان نوروزی از حافظیه
بكارگيري محافظين بانک، نقش بسزایی در ایجاد امنيت و اشتغال دارد
از حافظان قران شهرداری شیراز تجلیل شد
بیمارستان حافظ شیراز موفق به اخذ چهار گواهینامه isoشد
گزارش تصویری/جزء خوانی قرآن در حافظیه
درخت "گوته" در جوار آرامگاه حافظ کاشته شد
گوته و زلیخا به دیدارحافظ می روند/ اجرای نمایشی ازکارگردانی پیشکسوت
"مشتی اسماعیل"به تالارحافظ می آید/اکران فیلم برنده 14 جشنواره معتبر ملی در شیراز
سنگفرش مقابل حافظیه با بی‌سلیقگی انجام شده است
فیلم های برتر جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در تالار حافظ اکران می شود
در طرح «دولت قرآن» جزء‌خوانی گروهی قرآن مجید در کنار آرامگاه حافظ اجرا می‌شود
جلسه فعالسازی ستاد اجرایی بزرگترین جشن فارغ التحفیظی حافظان کل قرآن کشور
راه یابی 250 اثر اساتید وهنرمندان به اولین جشنواره ملی خوشنویسی حافظ قرآن
نفر در اردوي طرح تربيت حافظان شركت كردند
نمایش فیلم کوتاه در تالار حافظ مبهم شد
هیئت فوتبال فارس در سایه حواشی رویدادهای ورزشگاه حافظیه/ هیچکس معذرت نخواست
همایش تاثیر بازیهای رایانه ای بر حافظه کودکان ویژه مدیران مهدکودکهای شیراز
ویولونیست چیره دست ایران آخرین نت زندگی رانواخت
عملیات واکاری چمن ورزشگاه حافظیه در حال انجام است
می بی غش اسرار حافظ شیراز را برملا می کند
کارهایی که نباید با گوشی هوشمند خود بکنید!
امکان ذخیره اطلاعات به تلگرام افزوده شد
نصب سنگ فرش خیایان دوم مقابل آرامگاه حافظیه بعد از ماهها
ترقه در لحظه تحویل سال در آرامگاه حافظ درختی را آتش زد
"سیستم گرون هُلم" در تالار حافظ به روی صحنه رفت
برخوانی مضحکه لیر شاه نوروزی در تالار حافظ
کافه کتاب تالار حافظ میزبان «چهارشنبه تئاتر»
تالارحافظ میزبان رونمایی ازسه مجموعه شعرنصرالله وطن
شیشه محافظ مزار حافظ شکست
بازدید از حافظیه رایگان شد
حافظ، حافظه تاریخی و اعتبار تاریخ ادبیات ایران است
گلباران آرامگاه خواجه اهل راز حافظ شیرازی
دهه فرهنگ فارس با نام «حافظ» آغاز شد
بزرگداشت حافظ پاسداشت ستاره درخشان ادب است
تاثیر مصرف سیب زمینی سرخ کرده بر کاهش حافظه مردان
کنسرت رضا صادقی در شیراز
خواهر و برادری که در «نابینایی مطلق» حافظ قرآن شدند
همخوانی ناظری ها در باغ عفیف آباد ، شیرازی ها را به وجد آورد
سیستم آبیاری مکانیزه در دو مجموعه تاریخی-فرهنگی فارس به بهره برداری رسید
موضوع نشست علمی امسال یادروز حافظ اعلام شد
نشست خبری کنسرت ناگفته با حضور حافظ ناظری
رونمایی از نرم‌افزار گردش مجازی سه‌بعدی حافظیه
" شب نقش " در تالار حافظ نقشی از خاطره زد
6 مکان تاریخی و فرهنگی فارس به صورت الکترونیکی محافظت می شود
برنامه تلاوت قرآن هر روز در آرامگاه حافظ برگزار می‌شود
برگزاری همایش بین‌اللملی حافظ در شیراز
آئین آغازین ویژه هفته شیراز
برگزاري همايش 4 روزه بين‌المللي حافظ در تهران و شيراز
به ميزباني دانشگاه شيراز همایش بین‌المللی حافظ شیرازی برگزار می‌شود
خیابان حافظیه شیراز ‌به «گذر پیاده» تبدیل می‌شود
بازدید ازآرامگاه حافظ از یکم فروردین ماه 24 ساعته می شود
کافه کتاب مجموعه هنری تالار حافظ شیراز آغاز به کار کرد
تالار حافظ میزبان هشتمین جشنواره گروه نوازی فارس
همایش بین‌المللی حافظ به میزبانی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود
همایش بین المللی حافظ در شیراز برگزار می شود
مسیر مقابل آرامگاه حافظ باید با مجوز شورای ترافیک بازگشایی می شد
برنده جایزه بزرگ جلال آل‌احمد به تالارحافظ می آید
مهرورزي باران در ديار حافظ
عکسهای قدیم شیراز
شيراز ميزبان هجدهمین نشست علمی حافظ شناسی بود
آرامگاه حافظ گلباران شد
نوای شهرام ناظری در جوار حافظ
آغاز احداث پارکینگ بیمارستانهای حافظ و نمازی
اعتبار قطره‌چكاني عامل طولاني شدن بهره‌برداري از متروي شيراز
بازدید از آرامگاه حافظ رایگان شد
آرامگاه حافظ میزبان شاعران می شود
از زوج ایتالیایی حافظ پژوه تقدیر شد
رییس جدید بیمارستان حافظ شیراز معرفی شد
نشست های علمی حافظ شناسی در شیراز برگزار می شود
برنامه های نشست علمی یادروز حافظ اعلام شد
آرامگاه لسان الغیب آماده اجرای مراسم یاد روز حافظ می شود
برگزاری سیزدهمین مراسم تجلیل از200 حافظ قرآن کریم در شیراز
مرکز حافظ شناسی در گرجستان راه‌اندازی می‌شود
خانه داوطلب دوستداران حافظ میزبان مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس
یاد روز حافظ ده روزه می شود
فیلم "بچه های خورشید" به تالار حافظ شیراز می آید
چهارقلوهای شیرازی در بیمارستان حافظ متولد شدند
بچه های خورشید به تالار حافظ می آیند
"سیستم گرون هُلم" در تالار حافظ به روی صحنه می رود
چهار فیلم کوتاه و مستند در تالار حافظ شیراز نمایش داده می شود
با همکاری بین بخشی یاد روز حافط باید با آبرومندی برگزار شود
حضور 2800 حافظ شيرازي در اردوي طرح ملي حفظ قرآن كريم
حافظیه شیراز رتبه برتر بازدید کنندگان را کسب کرد
"نمایش اینجا کجاست" در تالارحافظ شیراز به روی صحنه می‌رود
چهارقلوهای شیرازی در بیمارستان حافظ متولد شدند
نخستین شب شعر سبط النبی در جوار آرامگاه حافظ برگزار شد
نتايج قرعه كشي جوايز حافظان فارس اعلام شد
آشوب "چارتار" در تالار حافظ شیراز آرامش گرفت
رضا صادقی با مشکی پوشان به تالارحافظ شیراز می آید
برگزاري خيمه معرفت در جوار آرامگاه حافظ
اسامی حافظان برتر مسابقات قرآنی در بخش خواهران اعلام شد
آرامگاه حافظ شیرازی عطرآگین به شمیم قرآن کریم می شود
برنامه های جنبی سیزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز در تالار حافظ
تولد دوقلوهای به هم چسبیده در بیمارستان حافظ شیراز
تربیت 200 حافظ قرآن در فرهنگسرای قرآن و عترت شهرداری شیراز
آغاز اجراهای نمایش های ملی جشنواره بین المللی تئاتر فجر در شیراز
آمادگي حافظان قرآن شيرازي براي شركت در مسابقات سراسري قرآن كريم
طوبی در جنگ میهمان تالار حافظ شد
آوای زنده یاداستادمحمدنوری درتالارحافظ شیرازطنین اندازمی شود
دو تئاتر صحنه ای در تالار حافظ شیراز به اجرا در می آید
تولد نوزادان چهار قلو در بيمارستان حافظ شيراز
شیراز نیازبه انجمن های ادبی فعال تردارد
دو فیلم مستند در تالار حافظ شیراز اکران می شود
آثار فیلمسازجوان شیرازی در تالارحافظ نقدشد
اخذ مدرک علوم قرآن و حدیث توسط 7 حافظ کل قرآن بیت الاحزان
"سیستم گرون هلم" در تالار حافظ شیراز اجرا شد
هنرمندان فارس ، نقشی بر حافظ زدند
برپایی نمایشگاه صنایع دستی به مناسبت بزرگداشت یادروز حافظ
مراسم جزء خوانی و تفسیرموضوعی قرآن درجوارآرامگاه حافظ
یاد روز حافظ با حضور وزیر ارشاد برگزار می شود
اخبار بزرگداشت یاد روز حافظ
هفدهمین مراسم یادروز حافظ
4 پروژه در بیمارستان حافظ شیراز راه اندازی شد
آغاز نشستهای علمی یادروز حافظ / آرامگاه لسان الغیب گلباران شد
نشست‌های علمی بزرگداشت یادروز حافظ در شیراز در حال برگزاری است
شب شعر حافظ در شیراز برگزار شد
شب شعر حافظ با استقبال زیاد علاقمندان به شعر و ادب پارسی برگزار شد
افتتاح ورزشگاه پارس در آفساید است
جزئیات قرارداد تازه بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین‌ اجتماعی
واژگان عربی جدید هم از کتاب‌های درسی حذف می‌شوند
نزدیکی بیش‌ از حد خودرو به حرم معنویت آن را خدشه‌دار می‌کند
اعلام اسامی قرعه کشی نفرات برتر چهارمین مرحله طرح تربیت حافظان قرآن کریم فارس
نخستین جفت دنیا روی تراشه به دنیا آمد
تجمع کارگران کارخانه کاشی حافظ مقابل استانداری فارس
تمديد طرح تربيت حافظان قرآن كريم اوقاف
شیراز میزبان ششمین همایش سراسری مدیران شعب مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله
29 اردیبهشت، بازدید از موزه های فارس رایگان است
شیراز مقصد جدید گردشگران ترک می‌شود
گام بلند «شهر راز» برای جهانی شدن
تجلیل بیش از یکصد مربی قرآن کریم مکتب القرآن ثارالله (ع)
دونده شيرازي قهرمان ماده 10 هزار متر بانوان كشور شد
با این نرم افزار حافظه خود را تقویت کنید
افزایش 32 درصدی اقامت مسافران نوروزی در استان فارس
ایستگاه مطالعه در ۳ نقطه گردشگری شیراز نصب می‌شود
۹۶ تخت ویژه بیمارستانی در استان فارس افتتاح شد
برگزاري جشنواره اقليت‌هاي ديني در شيراز
تجمع کارگران کاشی حافظ شیراز مقابل استانداری فارس
ساخت اولین محافظ ضد میکروبی مسواک درجهان
دستیابی فیزیکدانان به فناوری دورنوردی موجودات زنده
دپوی ۳ میلیون‌متر کاشی در کارخانه حافظ شیراز و بیکاری ۶۰۰ کارگر
بعد از یکسال فهمیدیم بچه خودمان نیست
۴ میلیون و ۵۳۵ هزار گردشگر وارد فارس شدند
برنامه ملی اختلالات حافظه تدوین می شود
اعزام هنرمندان به اروپا،آسیاو آفریقا
بازدید از اماکن تاریخی فارس فردا رایگان است
راهيابي 2 نمايش از فارس به جشنواره فجر
آیین بزرگداشت حافظ با حضور معاون رئیس جمهوری در شیراز آغاز شد
دستور دختر پادشاه عربستان به محافظش برای قتل کارگر فرانسوی به خاطر نبوسیدن پایش
پیشکسوت ورزش فارس ، جان به جان آفرین تسلیم کرد
نیمی از لوازم آرایشی بازار قاچاق است
قشقایی شیراز برابر نفت و گاز گچساران شکست خورد
فیلم«دارالسلام» به جشنواره رشد راه یافت
موقوفه مکتب القرآن ثارالله رتبه نخست ثبت نام آزمون های قرآن وعترت وزارت ارشاد در فارس
اعزام 90 نفر از حافظان موقوفه مکتب القرآن ثارالله شهرستان خرامه به مشهد مقدس
ساخت نخستین فیلم مستند داستانی "حافظ و گوته" در ایران
اجرای طرح غربالگری «آلزایمر» در آینده نزدیک
بازگردانی حافظه به کمک آهن‌ربا
زنگ خطر افزایش آلزایمر در بین ایرانی‌ها
ریتم تنفس روی مغز تاثیر دارد
تعدد امامزادگان در فارس بیانگر ارادت مردم این خطه به اهل بیت است
آوای «ایران،ایران» درتالارحافظ پیچید
ثبت نام پنجاه و سومین دوره تربیت مربی مهدقرآن وپیش دبستانی ثارالله آغازشد
استفاده از «زنان محافظ» در ماموریت‌های حفاظت
آیین پایانی جشنواره ملی «سورنای وحدت» برگزار می شود
شانزدهمین جشنواره فیلم فجر فارس 14 بهمن گشایش می یابد
برافراشته شدن پرچم پایتختی جوانان جهان اسلام درشیراز
شانزدهمین جشنواره فیلم فجر فارس آغاز به‌کار کرد
نمایش «کله پوک ها» در شیراز اجرا می شود
ترجمه غزلیات حافظ به زبان مجاری
اعلام نتایج پنجمین دوره آزمون کتبی طرح حفظ قرآن کریم در نیمه دوم اسفند ماه
کشف‌نسخه 700‌ساله‌غزلیات‌حافظ و‌یک‌غزل‌تازه
رقابت های لیگ برتر فوتبال نابینایان کشور در شیراز آغاز شد
تولد نوزاد پنج کیلو و90 گرمی در شیراز
فعالیت مضاعف شعب و مراکز درمانی تامین اجتماعی در روزهای پایانی سال و ایام نوروز
آرامگاه حافظ در صدر مکان های پربازدید مسافران نوروزی فارس
نتایج آزمون نهایی طرح تربیت حافظان قرآن در فارس اعلام شد
فارس قهرمان دو و میدانی مردان کشور
پيكر آرمين رهبين در شيراز تشييع شد
رئیس جمهور با نخبگان فارس دیدار می کند
سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی به شيراز
جشن بزرگ حامیان دکتر روحانی در ورزشگاه حافظیه شیراز
جز خوانی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان در جوار آرامگاه حافظ
اردوی تیم ملی دو و میدانی در شیراز برپا می شود
ورود۲۱قلم محصول فناوری اطلاعات ممنوع شد
«ناسا» استخدام می‌کند
دومین کنسرت رسمی ماهان شجاعی در تالار حافظ شیراز برگزار شد
کنسرت ماهان شجاعی در تالار حافظ شیراز
هنرمندان پرشور نمایش درد را فریاد می کنند
نخستین کرسی پژوهشی حافظ به مدیر مرکز حافظ‌شناسی اعطا شد
اهدای نشان درجه‌ یک حافظ‌‌ شناسی به سعید حمیدیان
سفر معاون رئیس‌جمهور به شیراز
حافظ سراب دنیای مدرن را با اندیشه قرآنی سیراب می‌کند
نخستین همایش بین المللی «ادبیات، زبان همدلی» برگزار می شود
نشست قرآنی جوانان جهان اسلام، فرصتی برای ترویج فرهنگ صلح و دوستی است
خانه تکانی در تیم ملی ایتالیا با خداحافظی کیه‌لینی، بارتزالی، ده‌روسی و بوفون
خیابان حافظیه شیراز به طور کامل مسدود می شود
حافظیه در صدر جذاب‌ترین مکان فرهنگی برای گردشگران
برپایی 11 محفل جزء خوانی قرآن کریم با حضور قاریان برتر در بقاع متبرکه شهر شیراز
هاشم جاوید درگذشت
آزمون و قوچان نژاد از تیم ملی خداحافظی کردند
کی‌روش بدون تمدید قرارداد تهران را ترک کرد
نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و حضور موثر بنیاد مسکن استان فارس
حضور استاد شاملو در جمع حافظان و قاریان موقوفه مکتب القرآن ثارالله همراه با محفل انس با قرآن وعترت
۲۰ مهر ماه بازدید از مجموعه فرهنگی حافظ رایگان است
واکنش رئیس شورای شیراز نسبت به تجاری شدن محدوده حافظیه
برگزیدگان مسابقه طراحی پوستر «صدای سخن عشق» انتخاب شدند
خداحافظی معاون سیاسی استانداری فارس از مسئولیت
پیشنهاد جدید برای بیمه تکمیلی بازنشستگان
49 گروه در جشنواره گروه نوازی فارس هنرنمایی می کنند
وزیر بهداشت خداحافظی کرد
نوید اکران 20 فیلم در جشنواره فیلم فجر شیراز
کنسرت 'حامی' در فارس تا اطلاع ثانوی ممنوع شد
چمن ورزشگاه حافظیه آماده میزبانی رقابت‌های لیگ فوتبال است
بازتاب قهرمانی" سرخ ها" در سایت AFC
برخورد با مدیران کم کار شهرستان شیراز در موضوع حفظ جنگل ها
کل "ویکی‌پدیا" روی دی‌.ان‌.ای ذخیره شد
سرنوشت غم انگیز دو تالار در شیراز: یکی پیر شد، دیگری زاده نشد
فجر شهید سپاسی شیراز مقابل شاهین بوشهر شکست خورد
فجر مقام سوم جام چهار جانبه فوتبال شیراز را کسب کرد
جشنواره ملی «جبرئیل امین» در شیراز برگزار شد
پرویز خائفی درگذشت
افتتاح ساختمان اورژانس بيمارستان حافظ شيراز
تیم قشقایی شیراز با جام حذفی فوتبال خداحافظی کرد
تغییر زمان دو دیدار از مرحله یک شانزدهم جام حذفی
یادروز حافظ و برخی چالش‌ها برای برگزاری آیین‌ها
تلقی حافظ‌پژوهان از حافظ و انسان دیروز و امروز
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد شیراز شد
بازدید ۱۰ هزار نفر در روز حافظ از مجموعه حافظیه
توقف تیم قشقایی شیراز مقابل تیم نیروی زمینی در رقابت‌های فوتبال دسته یک
شیراز در پاسداشت حافظ و گوته، میزبان هفته فرهنگی آلمان است
قشقایی شیراز، سه بر یک تیم پاکدشت تهران را شکست داد
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter