برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 5 بهمن 1398   برابر با  :    25/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/29  قمری

ویلای صدفی

موجود عجیب و غریبی که در میان درختان این جنگل می‌بینی، یک جانور نایاب و ناشناخته نیست، ویلایی است که شبیه صدف ساخته شده!

زیبایی این ساختمان به‌همراه شکل غیر معمول آن آدم را جذب و وادار می‌کند تا تمام قسمت‌های آن را ندیده چشم از آن برندارد؛ ‌به‌خصوص که از هر زاویه‌ای که به نماهای بیرونی و فضاهای داخلی آن نگاه می‌کنی، جلوه و ترکیب تازه‌ای از آن می‌بینی و کنجکاوتر می‌شوی. اما زیبایی، تنها ویژگی این ساختمان نیست.

اینجا، منطقه جنگلی«کارویی‌زاوا» در ژاپن، هوای خنکی دارد و آخر هفته‌ها عده زیادی از مردم را به خودش جذب می‌کند. برای همین هم این‌جا پر از ویلاهایی است که در تعطیلات، میزبان مهمانانی می‌شوند که از شهرهای اطراف می‌آیند. اما هوای این‌جا مرطوب هم هست و این ویژگی همراه با دمای پایین باعث می‌شود ساختمان‌های این منطقه خیلی زود فرسوده شوند، به‌خصوص آنهایی که به‌شیوه سنتی ساخته شده‌اند. فکرش را بکن، چنین ساختمان زیبایی خیلی زود فرسوده و خراب شود؛ چه حیف! به همین دلیل هم معماران شرکت «آرتکنیک» که ویلای صدفی را طراحی کرده‌اند، از روش سنتی استفاده نکرده و  در ساخت آن بتن به‌کار برده‌اند، ماده‌ای که مقاومت ساختمان را در برابر عوامل طبیعی مخرب بالا می‌برد.

وقتی حرف از بتن می‌شود به‌یاد ساختمان‌های خاکستری و بلند شهرهای شلوغ می‌افتیم و به‌دنبال آن فضای پر اضطراب زندگی شهری. اما ویلای صدفی این ویژگی‌ها را ندارد، برعکس، طوری ساخته شده که ارتباط نزدیکی با طبیعت اطرافش دارد و کسی که در آن قرار می‌گیرد احساس می‌کند در دل طبیعت است و نه جدای از آن. همین ویژگی، خودبه‌خود به ساکنان این ویلا آرامش می‌دهد، یعنی همان کاربردی که قرار است یک ویلای خوب داشته باشد: فراهم آوردن فضایی آرام و مناسب برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت. در عین حال زاویه این ساختمان نسبت به جنگل و جا و شکل پنجره‌های آن هم طوری انتخاب شده که منظره‌های متنوعی از طبیعت بیرون را به ساکنانش نشان می‌دهد و نمی‌گذارد محیط، برایشان تکراری یا کسل‌کننده شود.

طراحان این ساختمان، طبیعتاً به امکانات رفاهی آن هم فکر کرده‌اند. سیستم گرمایشی که در آب و هوای این منطقه از ضروریات اولیه به‌حساب می‌آید، یکی از این امکانات است. یک  سیستم گرمایشی زیر کف اتاق‌ها تعبیه شده که با مصرف کمتر انرژی، گرمای لازم را برای اتاق‌هایی که استفاده بیشتری دارند، فراهم می‌کند. در ضمن اتاق‌ها نسبت به هم طوری قرار گرفته‌اند که هوای گرم از اتاق‌هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، به اتاق‌های دیگر جریان پیدا می‌کند و آنها را هم گرم می‌کند. به‌این ترتیب با کمترین مصرف انرژی، گرمای لازم فراهم می‌شود. زمانی هم که ویلا خالی است و دمای هوا به زیر صفر می‌رسد، سیستم خودکار ضد انجماد که آن هم زیر کف اتاق‌ها قرار دارد، به‌کار می‌افتد و از ترکیدن لوله‌ها و اتفاق‌های مخرب دیگر جلوگیری می‌کند. این سیستم بخش دیگری هم  دارد که به رطوبت زیاد حساس است و در زمان‌هایی از سال که رطوبت هوا بالا می‌رود، خودبه‌خود رطوبت محیط را پایین می‌آورد.

مطمئناً  به‌زودی تکنیک‌های به کار رفته در این ویلا در ساختمان‌های دیگر هم به‌کار می‌روند، اما طراحی خاص این ساختمان، آن را به‌عنوان یک اثر منحصر به‌فرد هنری ثبت می‌کند.


s

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter