برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 7 بهمن 1398   برابر با  :    27/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/1  قمری


افتتاح وکلنگ زنی 1400 میلیارد ریال طرح در شهر جدید صدرا

افتتاح وکلنگ زنی 1400 میلیارد ریال طرح در شهر جدید صدرا 

طرح های عمرانی نظیر افتتاح و بهره برداری از سه زمین ورزشی و اداره ثبت احوال صدرا،آغاز عملیات اجرایی محله شهر راز و مرکز محله پارسه در این شهر جدید مجموعا با اعتبار 1400 میلیارد ریال انجام شد.

حبیب الله طاهرخانی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و وزیر راه و شهرسازی کشور در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح های عمرانی این شرکت افزود: موضوع سکونت از ایجاد خدمات و زیرساخت‌ها در شهرهای جدید کشور و از جمله شهر جدید صدرا پیشی گرفته و متاسفانه امر توسعه خدمات در این شهرها عقب افتاده است.

وي در ادامه به رويكرد ايجاد مراكز محله به شكل يكپارچه با استفاده از ظرفيت بخش خصوصي در شهرهاي جديد اشاره کرد و افزود: براي جبران عقب ماندگي‌ها در حوزه خدمات در شهرهاي جديد نيازمند حركت‌هاي جهادي هستيم .

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور با اشاره به اینکه در سال های گذشته، مسکن مهر توان وزارت راه و شهرسازی را گرفت،تصریح کرد: تحویل یک میلیون واحد مسکونی با جدیت در دستور کار دولت تدبیر امید قرار گرفت و خوشبختانه به سرانجام رسید.

طاهرخانی اظهار داشت: اکنون تحویل باقی مانده مسکن مهر شهر جدید صدرا در دست انجام است که پیش بینی می شود این کار در تابستان سال 98 به اتمام برسد و پرونده مسکن مهر به طور کامل در این شهر بسته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه  از برنامه هایی که در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد، خبر داد و گفت: ساخت 400 هزار واحد مسکونی برای قشر متوسط جامعه است که از این میزان 200 هزار واحد آن سهم شهرهای جدید و 25 هزار واحد آن باید در شهر جدید صدرا ساخته شود. 

وی یاد اور شد:  این مسکن ها در قالب طرح های مشارکتی ساخته خواهد شد، و مسئولان استانی و به ویژه استانداران می خواهیم که مسیر ساخت این تعداد واحد مسکونی را در استان ها تسهیل کنند.

وی در ادامه به کاربری های ، کاربری مراکز محلات را در حوزه های تجاری، آموزشی، ورزشی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: تعداد50 مرکز محله با اعتباری معادل 2 هزار و 400 میلیارد تومان ساخته خواهد شد و هم اینک عملیات اجرایی ساخت 20 مرکز محله در شهرهای جدید کشور آغاز شده است که خوشبختانه در شهر جدید صدرا، کلنگ ساخت مرکز محله پارسه با هدف توسعه مراکز خدماتی به زمین زده شد و عملیات اجرایی ساخت مرکز دوم محله در این شهر نیز اوایل سال 98 انجام می شود.

وی، با بیان اینکه طرح جامع شهر صدرا به زودی مصوب خواهد شد، افزود: این شهر ظرفیت‌های مناسبی برای تبدیل شدن به یک شهر پایدار دارد و برای تحقق این امر ضروری است مسئولان این شهر نیز در حوزه توسعه کسب و کار اقدامات لازم را انجام دهند.

 هم چنین عنایت الله رحیمی، استاندار فارس در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح های عمرانی شرکت عمران شهر جدید صدرا به ویژگی های منحصر به فرد صدرا اشاره کرد و افزود: مراکز آموزشی و درمانی زیادی دراین شهر تعریف شده، وجود این مجموعه ها ظرفیت عظیمی برای این شهر جدید ایجاد کرده و می توان از آنها برای توسعه این منطقه، بیشترین بهره را برد. 

وی، با بیان اینکه آسان سازی روند توسعه شهر صدرا امر بسیار مهمی است، گفت: اگر این هدف محقق شود کسانی که قصد اسکان در مناطق حاشیه‌ای شیراز را دارند در شهر جدید صدرا مستقر خواهند شد.

استاندار فارس خواستار شد: به کسانی که در شهر جدید صدرا به آنها زمین واگذار شده باید پیگیر احیای این اراضی باشند زیرا این مساله می تواند رونق اقتصادی در این شهر ایجاد کند.

استاندار فارس در ادامه تصریح کرد:: شهر جدید صدرا به دلیل برخورداری از ویژگی های بسیار، نیازمند تعریف فضاهای شاخص شهری است و انتظار می رود که شرکت عمران صدرا مبادرت به اجرای ایده های خلاقانه مانند ساخت بازار هنر در این شهر کند تا این منطقه به عنوان یک شهر ویژه در کشور معرفی شود.

رحیمی در ادامه به مشکلات موجود این شهر پرداخت و ادامه داد:  باید مشکل فاضلاب و ورودی‌های شهر صدرا رفع شود و بایستی  فضای سبز شهر جدید صدرا گسترش پیدا کند و هر چه زودتر بخش های نیمه کاره اکو پارک این شهر تکمیل شود.

استاندار فارس خواستار حل مشکلات تعاونی‌های مسکن شهر صدرا در چارچوب قانون شد و گفت: رفع این مشکل می تواند رونقی در ساخت و ساز این شهر ایجاد کند.

مديرعامل شركت عمران صدرا در آیین این افتتاح اضافه کرد : برخی از پروژه‌هاي شاخص اين شهر از جمله عمليات اجرايي جاده باجگاه در خردادماه امسال آغاز شد و تلاش مان بر بهره‌برداري از اين پروژه استراتژيك در مردادماه ٩٨ است . 

خليل حاجي‌پور با بيان اينكه مسير صدرا به شيراز تابستان سال آينده زير ترافيك مي‌رود، تاكيد كرد: راهبرد اصلي اين شركت طي دو سال گذشته همگامي فرآيند توسعه اجتماعي فرهنگي با پروسه رشد جمعيت بود که متاسفانه رشد سريع جمعيت همزمان با توسعه تامين خدمات در صدرا اتفاق نيفتاده است. 

وي در ادامه از تحول سال ٩٨، در زيرساختها و پروژه‌هاي رو بنايي صدرا خبر داد و افزود: تقويت زيرساخت‌هاي ورزشي موجب شادابي و نشاط اجتماعي مي‌شود و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي را به دنبال دارد. 
مديرعامل شركت عمران صدرا هم چنین یادآوری کرد: بهره‌برداري از فاز اول مسير صدرا دوكوهك تا خرداد ماه سال آينده از جمله پروژه‌هايي ست كه با تكميل آن شاهد توسعه زيرساخت‌هاي جاده‌اي خواهيم بود . 
حاجي‌پور تصریح کرد: دو پروژه شاخص خانه هنرمندان و  مصلي شهر صدرا نيز در مرحله انتخاب پيمانكار قرار دارد . 

وي تاکید داشت: سياست شهرهاي جديد بر تعهد مجموعه حاكميت و دستگاه‌هاي نظام براي توفيق اين شهرها است كه بر اين اساس همه دستگاهها بايد بر توسعه آن تمركز كنند و از آنجایی که اينكه نگاه بخشي در شركت عمران صدرا وجود ندارد، توسعه اين شهر را به عنوان وظيفه‌اي براي ساير دستگاه‌ها و سازمان ها قلمداد نمي‌كنيم . 

به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی،طرح های عمرانی نظیر افتتاح و بهره برداری از سه زمین ورزشی و اداره ثبت احوال صدرا،آغاز عملیات اجرائی محله شهر راز و مرکز محله پارسه در این شهر جدید مجموعا با اعتبار 1400 میلیارد ریال با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسولان استان فارس انجام شد.

در این آیین، سه زمین ورزشی و اداره ثبت احوال شهر جدید صدرا افتتاح و عملیات اجرایی محله های شهر راز و پارسه در این شهر آغاز شد.

برای طرح های یاد شده در مجموع یک هزار و 400 میلیارد ریال هزینه شده و یا خواهد شد.
شهر جدید صدرا که در دهه هفتاد برای اسکان سرریز جمعیت کلانشهر شیراز احداث شد، در فاصله 20 کیلومتری شمال غربی شیراز قرار دارد.

شهر جدید صدرا در 15 کیلومتری غرب شیراز واقع است.

s

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter