برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 28 بهمن 1398   برابر با  :    17/2/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/22  قمری


بهره برداری از سه پروژه عمرانی شهری با حضور معاون اول رییس جمهور 
افتتاح چند پروژه در شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور در شیراز   


عصر یکشنبه 21 بهمن تقاطع سه سطحی شهدا کُشن با هزار و 300 میلیارد ریال،تقاطع غیر همسطح شهدای انقلاب با 600 میلیارد ریال اعتبار و فاز یک ایستگاه مترو امام حسین (ع) شیراز با 910 میلیارد ریال اعتبار با حضور معاون اول رئیس جمهوری در شیراز به بهره برداری رسید.

افتتاح چند پروژه در شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور در شیراز 

اسحاق جهانگیری در آیین بهره برداری از ایستگاه مترو میدان امام حسین (ع) شیراز افزود: کشور ما در منطقه پرآشوبی واقع شده است که ثبات و امنیت در آن وجود ندارد و هدف ایجاد تمام ناآرامی ها در این منطقه برهم زدن آرامش ایران بوده که خوشبختانه تاکنون محقق نشده است.

افتتاح چند پروژه در شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور در شیراز 
وی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی دریکسال گذشته مبنی براینکه مردم ایران چهل سالگی انقلاب اسلامی را درک نخواهند کرد گفت: آمریکایی ها بدون برنامه این حرف را نمی زدند و برنامه ریزی ها و تصورات آنها حکایت از این داشت که امسال پایان کار جمهوری اسلامی است.

جهانگیری اضافه کرد: مردم ایران خدایی دارند که در مواقع حساس دست این مردم را گرفته و از سختی ها عبور داده است.

افتتاح چند پروژه در شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور در شیراز   
معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: خوشبختانه رهبری هوشمند کشور ما را هدایت می کند و مردم و مسئولان نیز با درایت روند را به گونه ای مدیریت کردند که جشن چهل سالگی انقلاب در سراسر این کشور برگزار شود.

وی با بیان اینکه طبیعی است که در سالگرد انقلاب دستاوردها مثبت منعکس شود اضافه کرد: معنای حرف مثبت ما این نیست که مردم اکنون مشکل ندارند و همه چیز در کشور خوب است، اطلاع داریم که شرایط مردم و کشور سخت و خطیر است که البته معنای آن رسیدن به بن بست نیست و باید از این شرایط فرصت برای عبور کشور ایجاد کنیم.

جهانگیری ادامه داد: چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشت و کسانی که آن دوران را درک کرده اند می دانند که در شامگاه 21 بهمن 57 چه دلهره و شرایطی در سراسر کشور حاکم بود اما امام خمینی (ره) بزرگترین رخداد قرن را رقم زدند.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب در سخنرانی دو روز پیش خود تاکید کردند که راهپیمایی 22 بهمن امسال با شکوه بیشتری نسبت به چهل سال گذشته برگزار شود.

معاون اول رئیس جمهوری بر این مساله که باید امید و اعتماد اجتماعی بازسازی شود تاکید کرد وگفت:مسئولان باید به ضعف‌های خود اعتراف کنند و مردم نیز قطعا می دانند که تمام این تصمیم‌گیری ها ولو اینکه اشتباه بوده برای کمک به پیشرفت های کشور است و آنچه در این شرایط مهم است این مساله است که نظام کارهای بزرگی در طول چهل سال گذشته انجام داده و راه پیش رو نیز روشن است و هیچ افق تیره ای وجود ندارد.
افتتاح چند پروژه در شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور در شیراز   

وی میزان طرح های عمرانی بهره برداری و کلنگ زنی شده در ایام دهه فجر 97 را زیاد عنوان کرد و اظهار داشت: فارس استان پر ظرفیتی است و استانی است که قادر است مشکل خود و حتی استانهای اطراف را نیز برطرف کند که دلیل اصلی این ویژگی ممتاز نیروی انسانی متخصص در این استان است.

وی با اشاره به اینکه فارس باید مسیر توسعه را خصوصا در حوزه کشاورزی دنبال کند،گفت: مصوبات مهمی در دولت در حوزه کشاورزی انجام شده که امیدوارم این مصوبه ها اجرایی شوند.

جهانگیری خطاب به مسئولان استان فارس بیان کرد: مشکلات و چالش های پیش روی زیرساختهای اصلی استان فارس نظیر بزرگراه شیراز به اصفهان باید بجد پیگیری شود تا این بزرگراه در سال 98 به بهره برداری برسد و این آمادگی در مرکز نیز وجود دارد که در این باره همکاری لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه فاینانس راه آهن شیراز به سمت بوشهر در هفته های اخیر در هیات دولت مصوب شده افزود:مواجهه با خشکسالی و تامین آب آشامیدنی شیراز نیز امر مهمی است که شخصا دستور پیگیری آن را در شورای عالی آب کشور دادم و لازم است در این باره و همچنین در زمینه احیای تالاب های این استان پیگیری های لازم انجام شود چون نباید بگذاریم تالاب‌های اطراف شهرهای بزرگ در ایران و خصوصا شیراز نابود شود که مشکلات زیست محیطی در پی آن ایجاد خواهد شد.

جهانگیری با تاکید بر این مساله که مشکلات و اولویت های این استان باید در سفر اخیر گفته شود،اظهار داشت: امروز چند طرح بزرگ شهرداری شیراز به بهره برداری رسید که حسن این کار در این بود که این طرح ها در زمان محدودیت بودجه ای و ظرف چند ماه گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته اند.

وی ادامه داد: تفاوت کار شهرداری‌ها با دستگاه های دولتی در این است که دستگاه های دولتی متکی به درآمدهای کشور هستند اما شهرداری‌ها خود پول در می آورند و خودشان نیز خرج می کنند در شرایطی که اکنون درآمدزایی نیز کار دشواری است.

معاون اول رئیس جمهوری اضافه کرد: شیراز باید در میان شهرهای ایران در رأس قرار داشته باشد و اگر مقداری نیز عقب افتاده باید سریعا جبران شود چون به گفته اهالی این دیار شیراز قبل از انقلاب اسلامی در جایگاه نخست بین شهرهای بزرگ کشور قرار داشته است.

جهانگیری عنوان کرد: قبل انقلاب اسلامی مترو در هیچ یک از شهرهای کشور وجود نداشته است در صورتی که اکنون این تکنولوژی در شهرهای بزرگ کشور ایجاد شده و توسعه آن نیز از سرعت خوبی برخوردار است.
افتتاح چند پروژه در شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور در شیراز   
وی گفت: در سال پایانی دولت اول تدبیر و امید مبلغ دو میلیارد دلار برای خرید واگن برای مترو کلانشهرها اختصاص پیدا کرد که سهمی از آن نیز به مترو شیراز تعلق گرفته است و اکنون این ظرفیت در مترو تهران وجود دارد که اگر واگن و رام قطار(هر رام پنج واگن) در اختیار قطار شهری این کلانشهر قرار گیرد ظرفیت مسافر خود را تا دو برابر افزایش دهد. 
وی ادامه داد: بانک مرکزی و دولت در خصوص اوراق مشارکت باید متعهد شوند که حتی یکساعت هم بازپرداخت این اوراق به خزانه عقب نیافتد تا مردم خوشحسابی دولت را لمس کنند.

وی اضافه کرد: سه ‌شنبه جلسه ای با شهرداران کلانشهرها در تهران دارم که امیدوارم در این جلسه بتوانیم کارهایی درباره کمک به شهرداری های کلانشهرها انجام دهیم.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: نمایندگان مجلس استان فارس پشتوانه عظیمی برای دولت تدبیر و امید هستند چون هر جایی که برای حل مشکلات مردم دست کمک به سوی آنها دراز کردیم نمایندگان فارس دولت را یاری کرده اند.

عنایت الله رحیمی استاندار فارس در این آیین افتتاح با اشاره به اینکه  فارس را مهدعلما، ادبا ،عرفا و شعرای بزرگ دانست ، افزود: 
افتتاح چند پروژه در شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور در شیراز   
سعدی،حافظ،ملاصدرا، آیت الله دستغیب و ... از جمله مفاخر فارس هستند و این خطه استانی مذهبی،فرهنگی و دارای مردمی انقلابی است که تقدیم بیش از 15 هزار شهید یکی از نشانه‌های آن است.

رحیمی بیان کرد: علیرغم وجود خشکسالی 10 ساله هنوز پیشه بیشتر اهالی این استان کشاورزی است و امیدواریم با پیاده سازی روش‌های علمی نوین کشاورزی فارس جایگاه دوم خود در کشور را به لحاظ تامین محصولات کشاورزی حفظ کند.
استاندار فارس اضافه کرد: با تسهیلاتی که در فارس دیده شده به این سمت می رویم که اشتغال در صنایع تبدیل بخش کشاورزی، بوم گردی و صنایع دستی را بر مبنای قانون بودجه در دستور کار قرار داده‌ایم.

افتتاح چند پروژه در شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور در شیراز   

وی خطاب به معاون اول رئیس جمهوری که در این مراسم حضور داشت گفت: درخواست داریم در روند تکمیل آزادراه های استان مثل آزادراه شیراز-اصفهان و شیراز بوشهر ،تسریع در اجرای راه آهن شیراز- بوشهر ،اقلید- یزد و شیراز- گل‌گهر و همچنین تکمیل سدهای نرگسی و هایقر از سوی هیئت دولت انجام شود.

رحیمی گفت: علیرغم تبلیغات منفی که دشمنان علیه دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی انجام می دهند به گواهی آمار نظام خدمات بسیار ارزنده و فاخری تقدیم مردم ایران و همچنین فارس کرده است.

وی با اشاره به خدمات و دستاوردهای چهل سال گذشته در استان فارس ادامه داد: چهل سال گذشته هیچ راه آهنی در این استان وجود نداشت در صورتی که اکنون 500 کیلومتر راه آهن عملیاتی و بیش از هزار متر راه آهن در دست اجرا در این استان وجود دارد.

استاندار فارس اضافه کرد: مترو نیز در سال 57 در شیراز وجود نداشت در صورتی که اکنون بیش از 24 و نیم کیلومتر خط مترو اجرا شده در سطح این کلانشهر وجود دارد و همچنین بیش از دو هزار روستا در سراسر استان فارس گازرسانی شده در حالی که در اوایل انقلاب تنها یک روستای گازدار در این استان وجود داشت.

وی گفت: 183 مرکز دانشگاهی اکنون در استان فارس وجود دارد و همچنین 400 بیمارستان با ظرفیت بیش از هفت هزار تخت بیمارستانی در این استان وجود دارد در حالی که اوایل انقلاب اسلامی تنها 30 بیمارستان در این استان وجود داشته است.

وی بزرگترین دستاوردهای این نظام را جمهوری اسلامی دانست و گفت: قطعا همه مسئولان و مردم حافظ نظام جمهوری اسلامی خواهند بود.

رحیمی ادامه داد: دولت تدبیر و امید نیز در طول دوران گذشته خدمات ارزنده ای در استان فارس انجام داده که از جمله آنها می توان به چهارمین سفر معاون اول رئیس جمهوری به این استان اشاره کرد که منشأ برکات بسیاری برای مردم و اهالی این خطه بوده است.

وی اظهار داشت: ازجمله برکات سفرهای معاون اول رئیس جمهوری به استان فارس در گذشته می توان به تسریع در روند عملیات اجرایی طرح احداث آزادراه شیراز-اصفهان و تسریع در فاینانس راه آهن شیراز اصفهان اشاره کرد.

استاندار فارس اظهار داشت: در حال حاضر چهار سد در سراسر استان با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد درحال احداث است که پیش بینی می شود بزودی به بهره برداری برسند.

حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز  در ادامه این آییناضافه کرد : اجرای خط یک قطار شهری شیراز به طول ۲۴/۵ کیلومتر بیش از ۱۷ سال طول کشید و طولانی شدن پروژه های عمرانی خصوصا زیرساختی یک نقص محسوب می شود.

وی با اشاره به لزوم تسریع در عملیات اجرایی پروژه های شهری اضافه کرد: از سال ۹۲ و در دولت تدبیر و امید به کلانشهرها اجازه داده شد برای قطار شهری اوراق مشارکت منتشر و عرضه کنند. سالهای گذشته نیز اجازه انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به شهرداری شیراز داده و از این فرصت برای تکمیل خط یک و بهره برداری از آن استفاده شده است.

شهردار شیراز خطاب به معاون اول رییس جمهور خواستار امکان استفاده از اوراق مشارکت در سال ۹۸ برای تسریع در عملیات اجرایی خط ۲ قطار شهری شیراز شد و افزود: امکان انتشار ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای متروی شیراز صادر شد اما تاکنون بانک مرکزی اجازه انتشار را صادر نکرده است.

وی در ادامه گفت: افتتاح تقاطع سه سطحی شهدای کشن که از ابتدای کلنگ زنی در سال ۹۴ تا پایان سال ۹۶ حدود ۳۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته از ابتدای امسال تاکنون با ۶۳ درصد پیشرفت دیگر، توسط شهرداری شیراز تکمیل شد..

مهندس اسکندرپور ضمن اشاره به شرایط اقتصادی کشور تاکید کرد: طبق پیش بینی ها سال آینده، سالی سخت برای شهرداری های کلانشهرهای کشور خواهد بود و عبور از این شرایط در سایه همراهی و همدلی مجموعه مدیریت شهری و کلیه دستگاه های اجرایی ممکن خواهد بود.
افتتاح چند پروژه در شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور در شیراز   
شهردار شیراز تاکید کرد: اکنون زمان مجادله های بی حاصل نیست و با توجه به فشارهای سخت بیرونی بر کشور، باید از خط کشی های مجازی و فشارهای درونی غیرمنصفانه، با هدف تسریع در توسعه و تعالی کشور، پرهیز کرد چون آن چیزی که امروز مردم به آن نیاز دارند امید است و ایجاد امید وظیفه همه ما است..

افتتاح چند پروژه در شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور در شیراز   

ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین (ع) با حدود ۳۰هزار متر مربع زیر بنا و ۹۱ میلیارد تومان هزینه اجرا و تملک یک ایستگاه تبادلی و محل تلاقی خط یک و خط دو قطارشهری شیراز محسوب می شود. این ایستگاه با  ۳۰متر عمق یکی از عمیق ترین ایستگاههای متروی شیراز است که در ۳ طبقه و به صورت سکو جزیره ای احداث شده و دارای ۶ مسیر ورودی و خروجی است. بر اساس برنامه ریزی ها مقرر شده بود ایستگاه خط یک قطارشهری میدان امام حسین (ع) در هفته دولت سال ۹۸ به بهره برداری برسد اما با توجه به موقعیت مهم این ایستگاه و قرارگیری آن در یکی از میادین مرکزی شیراز (میدان ستاد)، عملیات عمرانی این پروژه سرعت گرفت و به مناسبت دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید. عملیات عمرانی ایستگاه مترو امام حسین(ع) به عنوان محور متصل کننده خط یک و دو متروی شیراز و در مجاورت آبهای زیر زمینی سخت و پیچیده بود و با بهره‌برداری از این ایستگاه تردد مسافر و ترافیک در محور‌ کریمخان زند و انقلاب کاهش می یابد


دستاورد های شهرداری شیراز در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران 

شهردار شیراز در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه سید احمدرضا دستغیب رییس شورای اسلامی شهر شیراز در آیین کلنگ زنی مجموعه تفریحی - ورزشی بوستان کسری گفت: سال نخست شهرداری و شورای پنجم به علت لزوم تکمیل پروژه های نیمه تمام از یک سو و مشکلات اقتصاری از سوی دیگر سال دشواری بود اما سال های آتی را سال شکوفایی شورا و شهرداری می دانیم و پروژهای فرهنگی، اجتماعی و فضای سبز را در راستای کاهش فاصله شمال و جنوب شهر اجرا خواهیم کرد.

دستغیب در ادامه افزود: شورای شهر پنجم تاکید دارد که شهر باید برای ضعیفترین اقشار همچون کودکان و سالمندان ساخته شود تا همه اقشار بتوانند به سهولت از آن استفاده کنند.

شهردار شیراز در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه 

آرش فرج زاده معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز نیز در این آیین اعلام کرد: انجام پروژه های خرد مقیاس و کلان در دستور کار شهرداری قرار دارد و تلاش داریم مسیر توسعه شهر شیراز که براساس رویکرد مجموعه شورا و شهرداری، مسیری انسان محور تعریف شده است با انجام پروژه هایی در این راستا به سرعت محقق شود.

فرج زاده ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی بوستان کسری اضافه کرد: با توجه به اینکه محدوده بلوار نصر که از جمله مناطق پرتراکم جمعیتی شهر شیراز است نیازمند فضاهای رفاه شهری بود، اقدام به کلنگ زنی بوستان کسری کردیم. در این بوستان علاوه بر فضاهای تفریحی، محدوده پارک ترافیکی به منظور آموزش و فرهنگسازی ترافیک به کودکان و نوجوانان نیز در نظر گرفته شده است.

شهردار شیراز در آیین افتتاح سرای محله کوشک میدان گفت: افتتاح این سرای محله در محدوده شهرداری منطقه  پنج که از جمله مناطق کمتر برخوردار شیراز محسوب می شود، نمود عملی رویکرد اجتماعی و فرهنگی مجموعه مدیریت شهری است.

مهندس اسکندرپور، شهردار شیراز با بیان اینکه به مناسبت دهه مبارک فجر  ۶ پروژه در محدوده شهرداری منطقه پنج افتتاح شد، افزود: معتقدیم مسائل اجتماعی و فرهنگی شهر شیراز نیازمند توجه جدی است از این رو مجموعه مدیریت شهری به پروژه های فرهنگی و اجتماعی از جمله ایجاد سرای محلات در مناطق کمتر برخوردار شهر توجه ویژه دارد و این مراکز با همکاری شهروندان ساکن در این مناطق اداره خواهد شد.
شهردار شیراز در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه 

شهردار شیراز با بیان اینکه در سال آتی عملیات ۱۰ پروژه جدید در حوزه انسان محوری و پیاده راه را آغاز خواهیم کرد، اضافه کرد: باید فرهنگ زندگی پیاده در شهر دوباره احیا شود و تعامل شهروندان با یکدیگر افزایش یابد، بدین منظور طی سال آتی پروژه پیاده راه دروازه قرآن - دروازه اصفهان، پروژه پیاده راه کوچه باغ های قصردشت و پروژه چمران جنوبی را آغاز خواهیم کرد. با اجرای این پروژه ها به دنبال این هستیم که شهروندان در فضاهای شهر آرامش و حضور اجتماعی بیشتری داشته باشند.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در این آیین با بیان اینکه سراهای محله با مشارکت سمن های فعال در حوزه اجتماعی مدیریت می شوند، گفت: براساس نیازها و کمبودهای محلات و همچنین خواسته های شهروندان، مکان ها و فعالیت های مختلفی در سراهای محلات از جمله قرائت خانه، کارگاه آموزش مشاغل، اتاق پایش سلامت، اتاق مشاوره فردی و گروهی، اتاق مشاوره حقوقی و مرکز کارآفرینی در نظر گرفته شده است تا علاوه بر توسعه فرهنگی محلات شاهد اشتغال خانگی شهروندان و توانمندسازی شهروندان باشیم.

مسعود طهماسبی شهردار منطقه 5 شیراز نیز در آیین افتتاح سرای محله کوشک میدان گفت: هدف ما در شهرداری منطقه 5 گام گذاشتن در مسیر توسعه است و در این راستا 6 پروژه عمرانی، فرهنگی و اجتماعی در این منطقه به مناسبت دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید. این پروژه ها شامل فاز نخست بلوار قائم به عنوان یک محور فرهنگی و تفریحی، بوستان معراج، بهسازی و تجهیز بوستان های سطح منطقه به وسایل بازی استاندارد، کف سازی و پیاده روسازی، اصلاح نقاط حادثه خیز و تقاطعات هندسی سطح منطقه می شود.

مهندس طهماسبی با بیان اینکه سرای محله کوشک میدان در جنوبی ترین نقطه منطقه 5 احداث شده است، افزود: در سال آتی نیز پروژه هایی برای ادامه روند توسعه منطقه 5 اجرا خواهد شد.
شهردار شیراز در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه 

براساس این گزارش سرای محله کوشک میدان با مساحتی بالغ بر یک هزار و 250 متر مربع در دو طبقه شامل کلاش آموزشی، قرائت خانه، کلاس های آموزشی  و ... با هدف خدمت رسانی به ساکنین کوشک میدان جهت توانمندسازی و ارتقای سطح فرهنگی ساکنین این محله افتتاح شد.

همچنین در مراسمی جداگانه بوستان معراج در محله کوشک میدان با سه هزار و 500 متر مربع شامل وسایل بازی کودکان، بدنسازی بزرگسالان و ... با هدف افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد محیطی مفرح جهت اوقات فراغت شهروندان ساکن در مناطق کمتر برخوردار شیراز به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد.

شهردار شیراز نیز در آیین افتتاح ایستگاه 21 آتش نشانی شهرک سعدی گفت: به منظور ارتقای سطح ایمنی شهروندان در سال آتی 2 ایستگاه آتش نشانی واقع در بولوار حسینی الهاشمی و گویم افتتاح خواهد شد..

حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز با اشاره اینکه در حال حاضر مجموعه آتش نشانی تا رسیدن به استانداردها فاصله دارد، افزود: ایجاد یک ایستگاه آتش نشانی مجهز با توجه به نرخ بالای خرید تجهیزات و تملک زمین حدود 20 میلیارد تومان هزینه در بردارد. 
شهردار شیراز در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه 
شهردار شیرازدر ادامه یاد آور شد : نیرو های آتش نشانی با فداکاری و ایثار فضای امن و سالمی را برای مردم شیراز فراهم می کنند به همین خاطر بایستی تمام تجهیزات در خور آتش نشانان و شهر شیراز باشد . 

وی در ادامه گفت : خوشبختانه در راس مجموعه  سازمان آتش نشانی جوانیخوش فکر قرار گرفته به همین خاطر روزهای بسیار خوبی در انتظار سازمان آتش نشانی می باشد. 

ابراهیم صبوری نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز با بیان اینکه احداث ایستگاه 21 آتش نشانی شهرک سعدی ضروری بود، گفت: با توجه به قرار گیری این ایستگاه در ابتدای محور شیراز – خرامه شاهد امداد رسانی هر چه سریعتر به تصادفات جاده ای و حفظ هر چه بیشتر جان شهروندان خواهیم بود.

صبوری با اشاره به لزوم تسهیل دسترسی شهروندان به آرامستان بهشت احمدی خواستار بازگشایی محور دروازه قرآن – سعدی و بهبود وضعیت تونل سعدی شد.

محمدرضا محمدحسن پور معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز در آیین افتتاح ایستگاه 21 آتش نشانی شهرک سعدی گفت: این ایستگاه با رعایت استانداردها و امکانات لازم  در زمینی به مساحت دو هزار و 500 متر ایجاد شده است.

محمدحسن پور با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری به دنبال ایجاد تحول جدی در حوزه خدمات شهری علی الخصوص ایمنی و اتش نشانی است، افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده در 5 سال آتی باید 17 ایستگاه دیگر به مجموعه آتش نشانی اضافه شود و برخی از ایستگاه های قدیمی نیز تجدید بنا شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز اضافه کرد: در سال 98 دو ایستگاه آتش نشانی واقع در حسینی الهاشمی و گویم افتتاح می شود. همچنین طراحی ایستگاه آتش نشانی بلوار مدرس به اتمام رسیده است و در سال آتی کلنگ آن به زمین زده خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم ارتقا و به روز رسانی تجهیزات ایستگاه ها افزود: بالا رفتن ناگهانی نرخ ارز و تحریم ها روند ساخت تجهیزات را با مشکل روبرو می کند به عنوان مثال قیمت بالابر طی چند ماه از 4 میلیارد به 24 میلیارد رسیده است.

محمدحسن پور آگاهی، اطلاع رسانی و آموزش به شهروندان را پیش زمینه کاهش تعداد حوادث دانست و گفت: در 6 ماهه نخست امسال بیش از 10 هزار عملیات امداد، نجات و اطفا حریق در سطح شیراز توسط مجموعه آتش نشانی انجام شده است و این میزان با آموزش چهر به چهره، برگزاری دوره های آموزشی، فرهنگسازی و ... در 6 ماهه دوم بیش از 50 درصد بسیار کاهش یافته است.

محمدهادی قانع رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز نیز در این آیین خاطرنشان کرد: احداث ایستگاه آتش نشانی شهرک سعدی به علت تراکم بالای جمعیتی منطقه، بافت فرسوده، تصادفات جاده شیراز – خرامه ضروری بود و هم اکنون با افتتاح این ایستگاه، آتش نشانان در کمتر از 3 دقیقه می توانند به محل حادثه برسند.

مهندس قانع اضافه کرد: سال آینده انقلابی در تجدید بنای ایستگاه های آتش نشانی قدیمی خواهیم داشت و پنج ایستگاه قدیمی تجدید بنا می شوند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اعلام خبر برگزاری جشنواره «شهر ایمن» افزود: به منظور فرهنگسازی و آموزش شهروندان و در راستای تحقق شعار «شیراز، شهر ایمن» اقدام به برگزاری این جشنواره کرده ایم و اختتامیه آن در اسفندماه برگزار خواهد شد.

براساس این گزارش ایستگاه 21 آتش نشانی شهرک سعدی با هدف ارتقای سطح ایمنی در محدوده شهرک سعدی و جاده شیراز – خرامه به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد.
s

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter