برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 7 اسفند 1398   برابر با  :    26/2/2020  میلادی    مصادف با :    1441/7/2  قمری

افتتاح 2 ایستگاه مترو در شیراز

افتتاح 2 ایستگاه مترو در شیراز 


    ایستگاه شماره سه و چهار خط یک مترو شیراز با نام غدیر و فرصت شیرازی با اعتبار هزار میلیارد ریال با حضور معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور در شیراز به بهره برداری می رسد.

مهدی جمالی نژاد معاون وزارت کشور صبح پنجشنبه با استقبال مسئ ولان استان فارس با هدف انجام سفری یک روزه وارد فرودگاه شیراز خواهد شد و پس از آن با استاندار فارس دیدار و گفت و گو می کند.

معاون عمرانی وزارت کشور پس از این دیدار در آیین افتتاح ایستگاه فرصت شیرازی و غدیر در مسیر خط یک متروی شیراز شرکت خواهد کرد و همچنین از عملیات اجرایی خط دو قطار شهری این کلانشهر در محدوده شهرک میانرود و خیابان عادل آباد نیز بازدید خواهد کرد.

جمالی نژاد عصر پنجشنبه در جلسه ای با حضور شهرداران سراسر این استان که در استانداری فارس برگزار می شود نیز حضور پیدا می کند.

افتتاح 2 ایستگاه مترو در شیراز 

با افتتاح ایستگاه مترو فرصت شیرازی و غدیر تعداد ایستگاه های خط یک مترو شیراز به 18 ایستگاه افزایش پیدا می کند.

برای تکمیل خط یک قطار شهری شیراز 20 ایستگاه درنظر گرفته شده که با افتتاح ایستگاه های غدیر و فرصت شیرازی تنها دو ایستگاه میدان امام حسین (ع) و وکیل باقی می ماند که براساس پیش بینی مسئولان قطار شهری شیراز ایستگاه امام حسین تا پایان سال جاری و ایستگاه وکیل نیز در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
خط یک قطار شهری شیراز به طول 24 و نیم کیلومتر از میدان گلسرخ تا میدان احسان و خط دو متروی این شهر نیز به طول 15 کیلومتر از شهرک میانرود تا کلبه سعدی امتداد دارد.

در مجموع احداث شش خط مترو به طول حدود 90 کیلومتر برای کلانشهر شیراز پیش بینی شده است

ایجاد 840 کیلومتر خط مترو در کشور مصوب شده است.

    معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: ایجاد 840 کیلومتر خط مترو در کشور مصوب شده که از این میزان 294 کیلومتر احداث و به بهره برداری رسیده، 295 کیلومتر عملیات اجرایی آن در حال انجام است و 251 کیلومتر در مرحله انجام مطالعات تکمیلی قرار دارد.


مهدی جمالی نژاد، پنجشنبه در آیین بهره برداری از 2 ایستگاه جدید خط یک مترو شیراز افزود: سالانه 824 میلیون نفر سفر از طریق قطارهای شهری در کشور انجام می شود.

نظام شهری به بیماری سندرم کلانشهری مبتلا است

وی اظهار داشت: یکی از ماموریت های اصلی وزارت کشور که تمام امور عمرانی این نهاد را تحت تاثیر قرار داده، نظام شهری است.

افتتاح 2 ایستگاه مترو در شیراز 
جمالی نژاد ادامه داد: بیماری خاصی گریبان نظام شهری کشور را گرفته که به سندرم کلانشهری موسوم است و این مساله در پی افزایش مهاجرت از روستاها و شهرهای کوچک تر به شهرهای بزرگ ایجاد شده است.

وی، با اشاره به اینکه یک هزار و 200 شهر در کشور وجود دارد، گفت: در دهه های اخیر بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک کشور خالی از سکنه شده و اگر با همین روند پیش برود بی شک در سال های آینده تنها چند صد شهر در کشور باقی خواهد ماند.

این مقام مسئول، توسعه متوازن در همه استان ها را موضوعی مهم و حیاتی دانست و بیان داشت: در کنار افزایش جمعیت که یکی از خواسته های رهبر معظم انقلاب است، توزیع متوازن جمعیت در شهرها و روستاها نیز امری ضروری است که اگر رعایت نشود در آینده نزدیک، تمام شهرهای کوچک و روستاهای کشور خالی از سکنه خواهد شد.

جمالی نژاد، گفت: در حال حاضر کلانشهر های ایران با مشکلات شدید زیست محیطی و آسیب‌های اجتماعی درگیر هستند که باید در این زمینه هر چه زودتر برنامه ریزی های لازم انجام و اجرایی شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور ادامه داد: خوشبختانه رویکرد شهرداری های کلانشهرهایی نظیر شیراز تغییر کرده و ماموریت های آنها از عمرانی به سمت عمرانی، اجتماعی و فرهنگی سوق پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی ها در کلانشهرهای کشور باید بر پایه مسایل دانش بنیان تدوین شود زیرا عملا همه شاخص های مهم شهری در شهر دانش محور دیده شده است.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه وزارت کشور در مورد توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی در شهرها برنامه ریزی دقیقی کرده است، گفت: پیگیری های زیادی در باره تحویل واگن های مترو به کلانشهرها در حال انجام است و به زودی با ورود 2 هزار واگن بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد: مسئولان شهری شیراز باید برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر، برنامه ریزی جامعی در خصوص ایجاد زیرساخت های تراموا (واگن برقی) و خطوط اتوبوس های تندرو (BRT) نیز داشته باشند.نقش اصلی حمل و نقل شیراز به مترو داده شد


شهردار شیراز هم در این آیین گفت: در برنامه ریزی های کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی و شهرداری این شهر، نقش اصلی به قطار شهری و توسعه زیرساخت های آن داده شده و در قالب این هدفگذاری، تکمیل خط 2 قطار شهری شیراز در دستور کار قرار گرفته است.

افتتاح 2 ایستگاه مترو در شیراز 

حیدر اسکندرپور با بیان اینکه مطالعات خط سه مترو شیراز نیز در حال انجام است، افزود: حفاری خط 2 متروی شیراز به طول پنج کیلومتر انجام شده و برای افزایش سرعت در تکمیل این خط نیز تعداد ایستگاه های آن کاهش یافته تا هر چه سریع تر این خط به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: تخصیص 600 میلیارد تومان اعتبار به خط 2 مترو شیراز در حال حاضر منتظر دستور بانک مرکزی برای فروش اوراق مشارکت است که اگه این کار هرچه زودتر انجام شود، بی شک ظرف سه سال، فاز یک خط 2 قطار شهری شیراز از شهرک میانرود تا میدان امام حسین (ع) به بهره برداری خواهد رسید.

افزایش 15 درصدی مسافران قطار شهری شیراز

افتتاح 2 ایستگاه مترو در شیراز 

رئیس سازمان قطار شهری شیراز نیز در این مراسم اظهار داشت: در طرح جامع احداث قطار شهری شیراز که در دهه هفتاد تهیه شده، ایجاد 6خط مترویی به طول 90 کیلومتر برای این شهر پیش بینی شده است.

حسن مرادی افزود: خوشبختانه امروز 2 ایستگاه جدید فرصت شیرازی و غدیر در خط یک متروی شیراز به بهره برداری رسید که با احتساب این 2 ایستگاه در مجموع 18 ایستگاه در خط یک مترو شیراز ساخته شده است.

وی اضافه کرد: در خط یک قطار شهری شیراز با 24 و نیم کیلومتر طول، 20 ایستگاه پیش بینی شده که یکی از این ایستگاه ها تا پایان سال 97 و دیگری در سال 98 به بهره برداری خواهد رسید.

مرادی، با اشاره به اینکه خط 2 مترو شیراز به طول 15 کیلومتر هم اکنون حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بیان کرد: پیش بینی می شود عملیات اجرایی خط سه مترو شیراز نیز به طول 12کیلومتر و با هفت ایستگاه در سال 97 آغاز شود.

رئیس سازمان قطار شهری شیراز ادامه داد: ایستگاه فرصت شیرازی و غدیر که امروز (پنجشنبه) به بهره برداری رسید هر کدام هفت هزار مترمربع زیربنا دارد و در مجموع یک هزار میلیارد ریال صرف احداث این 2 ایستگاه شده است.

وی گفت: هم اینک روزانه حدود 60 هزار نفر از مترو شیراز استفاده می کنند که انتظار می رود با افتتاح 2 ایستگاه فرصت شیرازی و غدیر، شمار مسافران قطار شهری شیراز حدود 15درصد افزایش یابد.

مشکلات پیش رو مترو

رئیس سازمان قطار شهری شیراز در بخش دیگری از سخنان خود، عدم ترخیص واگن های مترو کلانشهرهای کشور را در گمرک یکی از مشکلات این حوزه بیان کرد و اظهار داشت: عدم تخصیص بودجه های کلان دولتی به مترو باعث شده کار تکمیل قطار شهری در کلانشهرهایی از جمله شیراز با کُندی مواجه شود که باید مسئولان ملی هرچه زودتر تدابیری برای افزایش این اعتبارات بیاندیشند.

افتتاح 2 ایستگاه مترو در شیراز 

در ادامه این آیین، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و جمعی از مسئولان استان فارس و شهر شیراز از روند احداث خط 2 متروی این شهر در حوالی شهرک میانرود بازدید کردند.شهرداری شیراز روند سرمایه گذاری بخش خصوصی را تسهیل کند

   استاندار فارس گفت: مهمترین عاملی که می تواند زمینه اشتغال و توسعه را در کلانشهر شیراز ایجاد کند، تسهیل در امور سرمایه گذاری بخش خصوصی است که باید از سوی تمام دستگاه ها به ویژه شهرداری این شهر مورد توجه قرار گیرد.

افتتاح 2 ایستگاه مترو در شیراز 

اسماعیل تبادار، پنجشنبه در آیین بهره برداری از 2 ایستگاه خط یک متروی شیراز، بیان داشت: بهترین راهکار برای قرار گرفتن شیراز در مسیر توسعه، بهره گرفتن از توان و ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

استاندار فارس افزود: امروز (پنجشنبه) طرح های مهمی در حوزه حمل و نقل عمومی کلانشهر شیراز شامل افتتاح 2 ایستگاه خط یک قطار شهری فرصت شیرازی و غدیر به بهره برداری رسید.

تبادار، توجه به مسایل زیست محیطی را در حوزه حمل و نقل شهری موثر دانست و گفت: این 2 ایستگاه مترو با صرف 100 میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید که در پی آن روزانه حدود 10هزار نفر به شمار مسافران مترو این شهر افزوده می شود.

استاندار فارس افزود: روزانه عملکرد مسئولان کلانشهر شیراز را رصد می کنم و به بدهی های شهرداری این شهر نیز واقف هستم اما روال کار از گذشته تا کنون به این صورت بوده که شهرداری ها همیشه بدهکار هستند و همواره مطالباتی از دوران مدیریت های قبلی وجود داشته است.

تبادار بیان کرد: بدهی حدود چهار هزار میلیاردی تومان شهرداری شیراز، در حال حاضر نیاز به مدیریت درست و اصولی دارد.

وی ادامه داد: رویکرد انسان محوری شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز با توجه به جمعیت حدود یک میلون و 800 هزار نفر این شهر، به درستی اعمال شده است.

استاندار فارس اضافه کرد: بدون شک برای تحقق این شعار برنامه هایی با رعایت الزامات از سوی مدیریت شهری شیراز تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز، خدمات رسانی به مردم را مد نظر قرار داده اند، گفت: شهرداری شیراز ضمن تکمیل طرح های نیمه تمام گذشته و مدیریت بدهی ها، اکنون حدود 24 طرح عمرانی بزرگ مقیاس در این شهر در دست اجرا دارد که این امر بیانگر درک خدمت رسانی درست به مردم است..

s

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter