برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 7 بهمن 1398   برابر با  :    27/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/1  قمریپیمانکاران  در شرایط بی پولی دولت کارها را زمین نمی گذارند

5641d044-4eba-4e60-925f-cb729c97425c.jpg (550×338)

 عبدالرضا رحمانی فضلی صبح سه شنبه در مراسم افتتاح فاز۲ خط یک مترو شیراز، گفت: امروز کار با ارزش و مهمی به مردم تقدیم می شود و پیمانکاران زحمت می کشند که در شرایط بی پولی دولت کارها را زمین نمی گذارند.

وی ادامه داد: در این هفته دو موضوع مبارک را شاهدیم که نشان از استقلال و آزادی جمهوری اسلامی است که رای نمایندگان به دولت و رای مردم به شوراها که نشان از مردم سالاری دینی است.

وزیر کشور تاکید کرد: اینکه ملتی توفیق پیدا می کند که فعالیت و سرنوشت خودشان را مشخص کنند نعمتی بزرگ است زیرا زمانی ملت ایران حق انتخاب نداشتند و به چشم حاکمین حق مشارکت نداشتند و مشروطیت نیز به گونه ای دیگر رقم خورد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: ۳۹ سال است که ملت در سرنوشت خودشان تاثیرگذار هستند هرچند که مشکلاتی نیز داشته ایم اما ملت ما در مقابل دشمنان مقاوم هستند زیرا بار اصلی بر دوش ملتی است که اراده مبتنی ولایت مداری و مقاومت است.

وی ادامه داد: اقتدار ما بر مبنای استقامت ملت است و امروز اگر خدماتی به آنها ارائه می شود.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به رای اعتماد مجلس نیز گفت: نمایندگان بر اساس شایسته سالاری و بر اساس نیاز کشور و هماهنگی با دولت رای دادند نه رای سیاسی دادند و زمانیکه موضوعی در مجلس مطرح می شود از جانب دولتی با پشتوانه ۲۴ میلیون رای دولت با وزرا کارشناسی برخورد کردند.

وی افزود: برنامه دولت توسعه پایدار است که در امنیت، سیاست و اقتصاد این مهم مد نظر قرار دارد و در این بحث باید توسعه پایدار شهری مد نظر باشد و در این راستا شورا و شهرداری ها باید توجه ویژه کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: شورا و شهردار باید تنها به خواسته های مردم رسیدگی کنند و نگاه سیاسی تنها مشکلی را حل نمی کند زیرا ماندگاری افراد به نوع خدمت به مردم است.


افتتاح هزار پروژه هفته دولت در فارس انجام مي‌شود

استاندار فارس گفت: براي هفته دولت امسال هزار پروژه در بخش‌هاي مختلف با اعتباري بالغ بر 3 هزار ميليارد تومان آماده شده است.

764a9912-cd4b-4379-8ec3-800f6536a264.jpg (550×341)

 سيد محمدعلي افشاني در مراسم بهره‌برداري از فاز دوم خط يك مترو شيراز كه با حضور وزير كشور انجام شد، گفت: اين تعداد پروژه جداي از پروژه‌هايي است كه از دهه فجر سال گذشته تاكنون آماده شده و بخشي از آنها در سفر رئيس‌جمهوري به شيراز به بهره‌برداري رسيد.

وي با بيان اين که مترو با توجه به ظرفیت گردشگری این کلانشهر به توسعه اقتصادی و پایدار آن کمک مي‌كند، افزود:‌ ‌موضوع زیست شهری با بحث توسعه پایدار مبتنی بر حمل و نقل مختلط ریل پایه که هم قابل استفاده برای همه اقشار باشد، زمان سفر را کاهش دهد و آلودگی ایجاد نکند، مطرح است و این باعث می شود که شهر زیست پذیر شود .

افشاني ادامه داد: حاشیه نشینی، مهاجرت، آلودگی هوا و توسعه بی رویه شهر از چالش های اصلی شهر هستند که با این چالش ها آینده زندگی در شهرها در خطر است و به همین دلیل زیست شهری مطرح شده که مهمترین شاخص بهبود کیفیت زندگی است .

استاندار فارس با تاكيد بر اين كه سهم 50 درصدي دولت در مترو شيراز پرداخت شده است، اظهارداشت: با حمایتی که وزیر کشور از پروژه مترو شيراز انجام داد در اواخر سال گذشته، 771 میلیون دلار فاینانس برای خط دوم مترو شيراز مصوب شد و اكنون در مرحله انتخاب پیمانکار و سرمایه گذار است که با این اعتبار خط دو مترو شيراز هم کامل می شود .

افشانی با بيان اين كه خط يك مترو شيراز مهم ترين خط مترو شهري است زيرا فرودگاه را به مراكز درماني، تجاري و گردشگري شيراز متصل مي كند، افزود: ‌شیراز با توجه به شيب ملايمي كه در جهت هاي شرقي-غربي و همچنين شمالي-جنوبي دارد مناسب ترین کلانشهر کشور برای استفاده از خطوط ریلی و حمل و نقل مختلط ریل پایه است .

استاندار فارس گفت: ‌بیش از یک هزار پروژه با اعتباري بالغ بر سه هزار میلیارد تومان در هفته دولت در استان به بهره برداری خواهد رسید.

او ادامه داد:‌ در موضوع قطار شهری بیش از همه از پاک فطرت شهردار شیراز، حقدل رئیس شورای چهارم، حاجي زماني مديرعامل مترو شيراز و سایر اعضای شورای شهر شیراز که امروز ماموریت آنها به پایان رسید تشکر می‌کنم.

استاندار فارس تصريح كرد: شهردار و شوراي شهر شيراز کارنامه قابل قبولی به جای گذاشتند و اين كار شورا و شهردار جديد را دشوار مي‌كند؛ امیدواریم شورا و شهردار جديد اين شهر کار را ادامه دهند و بهتر از گذشته کار کنند .

افشاني با تاكيد بر اين كه رضايت مردم مهم ترين شاخص ارزيابي مديران است، گفت: اگر مردم از مديران راضي باشند، يعني آن ها خوب كار كرده اند .

استاندار فارس ادامه داد: از وزير حق طلب و حق مدار كشور كه اولين سفر خود در دولت دوازدهم را به استان فارس اختصاص داده است تشكر مي كنم و از حضور نمايندگان استان فارس در اين مراسم قدرداني مي كنم.بيش از 50 درصد اعتبارات شهرداري صرف حوزه حمل و نقل شد

شهردار شيراز گفت: بيش از 50 درصد اعتبارات شهرداري شيراز صرف حوزه حمل و نقل شده است.

d3464299-7509-4eb1-a0dd-cb94b1c4f967.jpg (550×339)

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي‌رضا پاك‌فطرت سه‌شنبه 31 مرداد در مراسم بهره‌برداري از فاز دوم خط يك مترو شيراز گفت: شهرداري در حد توان خود سرمايه‌گذاري‌هاي خوبي در حوزه حمل و نقل درون‌شهري انجام داده است.

او گفت: شهرداري شيراز با توجه به مشكلات اعتباري دولت، تلاش كرد با تامين اعتبارات مورد نياز فاز دوم خط يك قطار شهري را تكميل كرده و حتي تعدادي واگن نيز خريداري كند كه 4 رم از قطارهاي خريداري شده به زودي وارد خواهد شد.

شهردار شيراز با يادآوري اينكه خط دوم مترو از محل اعتبارات داخلي شهرداري آغاز شده است، گفت: هم‌اينك بالغ بر 50 درصد كار حفاري‌ها انجام و در پنج ايستگاه از 7 ايستگاه خط دوم عمليات اجرايي شروع شده است.

او ابراز اميدواري كرد كه خط دوم قطار شهري شيراز طي 2 سال آينده آماده بهره‌برداري باشد و گفت: با توجه به افزايش تعداد خطوط و حجم مسافر قطار شهري، نياز به تامين واگن به شدت احساس مي‌شود و رفع كمبودها در اين بخش ياري دولت را طلب مي‌كند.

شهردار شيراز تاكيد كرد كه براي تامين واگن نمي‌توان معطل اما و اگرهاي وزارت صنعت ماند، گفت: از مسئولان وزارت كشور در خواست داريم كه با توجه به پيشتازي شيراز در راه‌اندازي خطوط قطار شهري، در اختصاص واگن نيز اين شهر به شكل ويژه ديده شود.

او تحقق اين خواسته را مستلزم همراهي نمايندگان مجلس و حمايت مديريت ارشد استان دانست و با قدرداني از تلاش‌ها و حمايت‌هاي استاندار و معاونان استانداري فارس، تاكيد كرد كه وحدت و هماهنگي ايجاد شده در فارس به واسطه مديريت افشاني، بستر را در سال‌هاي اخير براي خدمت بهتر توسط تمام دستگاه‌هاي اجرايي فراهم كرده است.

شهردار شيراز گفت: از سه ماه قبل آمادگي آغاز عمليات اجرايي خط سوم قطار شهري شيراز كه در حقيقت تكميل كننده خط يك و پوشش دهنده شمالغرب شيراز محسوب مي‌شود، وجود داشت اما ترجيح براين بود كه شورا و مديريت شهري جديد كار را شروع كنند تا قدر آن بهتر دانسته شود.

پاك‌فطرت همچنين گفت: امروز پايانه شهيد شيرودي شيراز نيز به بهره‌برداري مي‌رسد؛ اين پايانه تامين كننده زيرساخت خودرويي سفر به 50 درصد از شهرستان‌هاي فارس و سه استان كشور است.

شهردار شيراز با اشاره به اينكه شهرداري سرمايه‌گذاري خوبي در حوزه حمل و نقل درونشهري انجام داده است، گفت: در اين چهارسال كه دولت مشكل مالي داشت، علاوه بر مترو، در زمينه خريد اتوبوس و نوسازي ناوگان اتوبوسراني اقداماتي انجام شد كه يكي از آنها خريد 285 دستگاه اتوبوس پيشرفته بود كه 130 دستگاه از آنها وارد ناوگان شده است.

پاك‌فطرت با يادآوري اينكه قبلا 82 درصد از هزينه خريد اتوبوس را دولت پرداخت مي‌كرد، گفت: اميدواريم در آينده شاهد توجه ويژه دولت به بحث حمل و نقل پاك خصوصا مترو در شهرهاي بزرگ باشيم.

او با تصريح اينكه شيراز شهر گردشگري است،‌ گفت: در بحث گردشگري شيراز نيازمند توجه بيشتري است؛ بايد شهرهايي نظير شيراز، اصفهان، كرمان و كاشان و يزد با يك خط قطار سريع‌السير با يكديگر متصل باشند تا گردشگران داخلي و خارجي به راحتي به اين شهرها سفر كنند.

شهردار شيراز، گردشگري را عامل رونق اقتصاد شهري در شهرهايي نظير شيراز دانست و گفت: ما هرچه شهرها را توسعه بخشيم و حمل و نقل را بهينه كنيم اما اشتغال وجود نداشته و آمار بيكاري بالا باشد، امنيت با مخاطره مواجه خواهد شد؛ امروز اشتغال مهمترين دغدغه دولت‌مردان و مردم است. مديرعامل سازمان قطار شهري شيراز و حومه گفت: فاز دوم خط يك مترو با 4 ايستگاه آماده بهره‌برداري است و براساس مصوبه شورا به مدت دو ماه خدمات حمل و نقلي رايگان ارائه خواهد داد.

88d1ed52-8967-4c71-9158-70ec447855a9.jpg (550×334)

اسدالله حاج‌زماني با بيان اينكه مترو شيراز به طول 24.5 كيلومتر بعد از تهران طولاني‌ترين خط متروي كشور محسوب مي‌شود،  ابراز اميداوري كرد كه هر 1.5 تا دو ماه يك يا 2 ايستگاه از ايستگاه‌هاي باقيمانده آماده بهره‌برداري خواهد بود و اميدواريم تا دهه فجر ايستگاه ميدان امام‌حسين(ع) آماده بهره‌برداري شود.

مديرعامل قطار شهري شيراز همچنين گفت: ايستگاه وكيل تنها ايستگاهي است كه به‌دليل آنكه ساخت آن ديرتر آغاز شد، اميدواريم بهار سال 97 آماده بهره‌برداري باشد.

حاج‌زماني با تصريح اينكه احداث مترو با چنين مشخصه‌هايي در صورت وجود منابع لازم، بين 6 تا 8 سال زمان نياز دارد، تاكيد كرد كه قطار شهري شيراز به واسطه محدوديت‌هاي منابع مالي با حدود 5 سال تاخير به بهره‌برداري رسيده است.

مديرعامل سازمان قطار شهري شيراز گفت: طي سال‌هاي اخير و با توجه به منابع محدود اعتباري از محل طرح تملك دارائي‌، ساير منابع مالي را دنبال كرده و از محل اوراق مشاركت، صندوق توسعه ملي، تسهيلات و تهاتر، برنامه‌هاي عمراني مترو را پيش برديم.

حاج‌زماني خاطرنشان كرد: از محل اوراق مشاركت 700 ميليارد تومان، از محل صندوق توسعه ملي 30 ميليون دلار و از محل تسهيلات 100 ميليارد تومان، منابع مالي براي خط يك تامين شد.

او با يادآوري اينكه بازگشت اصل و فرع اوراق مشاركت  به تساوي بين شهرداري و دولت تقسيم شده است، گفت: اقدام ديگر تصويب فاينانس 771 ميليون دلاري خط 2 قطار شهري شيراز در آخرين سفر هيئت دولت به فارس بود كه سال گذشته شوراي اقتصاد نيز آن را تصويب كرد و پس از موافقت بانك مركزي اين مبلغ براي اجراي سويل پروژه خط دوم قطار شهري شيراز هزينه خواهد شد.

مديرعامل قطار شهري شيراز با بيان اينكه در خط دوم از ظرفيت زمين‌هاي مجاور ايستگاه‌ها نيز استفاده شده است، گفت: با موافقت كميسيون ماده 5 تاكنون 2 قطعه زمين تاكنون به فروش رسيده است.

حاج‌زماني با بيان اينكه يكي از مشكلات در اجراي طرح‌هايي نظير قطار شهري، معارضان زير زمين هستند گفت: گاه معارضاني نظير انشعاب‌هاي گاز، آب، فاضلاب و برق، ماه‌ها اجراي يك طرح را به تعويق مي‌اندازد.

894f7963-7842-4569-9adf-948dab43e246.jpg (550×341)

مديرعامل قطار شهري شيراز تاكيد كرد كه اكنون فاز دوم خط به همراه 4 ايستگاه آماده بهره‌برداري بوده و 50 درصد از منابع اعتباري مورد نياز براي تكميل ايستگاه‌هاي باقيمانده نيز تامين شده است.

مسئولان اميدوار هستند كه با بهره‌برداري از فاز دوم خط يك قطار شهري، شاهد كاهش قابل توجه حجم ترافيك در مسيرهاي اصلي پرترافيك و مسيرهاي مركزي شيراز باشند. 
گزارش تصویری مراسم افتتاحیه

96b68325-b875-4ebc-b2c3-d89322834b34.jpg (550×341)
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور
افتتاح فاز دوم خط یک مترو شیراز با حضور وزیر کشور 


s

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter