برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 7 بهمن 1398   برابر با  :    27/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/1  قمری


افتتاح بزرگترین  پل کابلی تک پایلون کشور در شیراز


بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر

مطبوعات فارس / در ششمین مراسم افتتاح پروژه های شهرداری شیراز در سال 96، بزرگترین پل کابلی تک پایلون کشور با حضور تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع)، شهردار شیراز، اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین برگزار شد تا رینگ ترافیکی شرق به غرب و شمالی و جنوبی در این نقطه از شهر به بهره برداری رسید

بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) در مراسم افتتاح پروژه پل کابلی حضرت ولی عصر(عج) ، بزرگترین پل کابلی تک پایلون کشور، اظهار داشت: در قرآن کریم بر اعتماد به نفس و بیرون راندن ترس از وجود، به اهل ایمان بسیار توصیه شده است.

آیت الله سید علی اصغر دستغیب با بیان اینکه عزت در سایه ایمان حاصل می شود ، اذعان داشت: ایمان به خدا و حرکت انقلابی برخواسته از اعتقادات عمیق به اسلام است.

بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر

او در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اهمیت ایام انتخابات بیان داشت: آگاهی و جنب و جوش لازمه رئیس جمهوری است که با تکیه و توکل بر خداوند متعال و وجود نیروی عظیمی که در وی قرار داده به روی کار آید.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) گفت: وقتی حرف و سخن از انتخابات شوراها به میان می آید به جهت آن است که نیروهایی کارآمد و هماهنگ با شهردار جهادی و انقلابی بر سر کار آیند که ثمره آن همچون امروز پیشرفت شهر شیراز باشد.

آیت الله دستغیب تصریح کرد: توجه به این نکته که از عرصه امتحان الهی پیروزمندانه خارج شویم اهمیت بسیاری دارد و این پروژه یکی از امتحانات الهی بود.

او با اشاره به اینکه خداوند می فرماید دستها اگر در دست هم باشد بی تردید موفقیت تضمین شده است گفت:نعمات خداوند با شکرگزاری افزون می شود و هماهنگی و همکاری بین تشکیلات اجرایی شهر شیراز بیانگر این فرموده خداوند است. همچنین انشاءالله همانطور که خداوند وعده داده است عاقبت همه انسانها با تقوا ، خوش خواهد بود.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) یادآور شد: طی یکماه آینده شاهد افتتاح باغ موزه دفاع مقدس در پارک ولی عصر (عج) خواهیم بود که در شرایطی غیر از جهاد جبهه ای شاهد جهادی دیگر هستیم.

*در شروع کار عده ای باور نداشتن که کلنگ پروژه به زمین بخورد

شهردار شیراز نیز ضمن تشکر از همه کسانی که در طول پروژه در تابستان عرق ریخته و در زمستان در سرما کار کرده اند ، اظهار داشت: حدود 5 سال و نیم پیش طی جلسه ای که در خصوص طراحی و اجرای پل کابلی ، ساعت 21 با حضور 20 مهندس برگزار شد ، عده ای باور نداشتند که کلنگ این پروژه بر زمین زده شود ؛ اما طراحی شروع شد و مهندسین فارس و شیراز همه به صورت جهادی بسیار خوب عمل کردند.


بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر


 علیرضا پاک فطرت در ادامه افزود: این پروژه نیاز به تکنولوژی خاصی داشت که خیلی از کشورها حتی توان طراحی آن را نداشتند.

او با بیان اینکه حجم پل های احداث شده در طول 6 سال گذشته 4 برابر پل هایی است که در 100 سال گذشته در شیراز احداث شده است گفت: همچنین 130 کیلومتر خیابان کشی در طول این مدت صورت گرفته است که این آمار مربوط به خیابان هایی با عرض بیشتر از 16 متر است که زیر این متراژ در آمار کوچه ها احتساب شده است.

شهردار شیراز تصریح کرد: کارهایی که شاهد انجام آن روی زمین هستید همزمان با توان و بودجه بیشتر در زیر زمین و در پروژه قطار شهری در حال انجام است که در همین راستا تا 2 ماه آینده ایستگاه چهارراه زند به میدان الله متصل خواهد شد و مردم فهیم شیراز در تاریخ 31 تیرماه شاهد افتتاح 11 کیلومتر دیگر از قطار شهری خواهند بود.

پاک فطرت افزود: در خط 2 قطار شهری نیز در مسیر میان رود – میدان امام حسین (ع) هزار پرسنل در حال کار هستند که بدون انسداد مسیر و با همت قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) صورت گرفته است.

وی اذعان داشت: شهرداری شیراز تنها به ساخت پل و قطار شهری اکتفا نکرده است و در مباحث زیست محیطی کارهای بسیاری انجام داده است که در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح پارک های 580 هکتاری و 70 هکتاری خواهیم بود.

شهردار شیراز بیان داشت: اگر مهندسین در حال کار هستند این اعتماد به نفس خود را از جبهه های جنگ به دست آورده اند و قرارگاه خاتم الانبیاء نیز اعتماد به نفس خود را از شهدا و جانبازان به دست آورده اند.

وی در پایان به امنیت کشور اشاره کرد و گفت: این امنیت و پیشرفت به برکت وجود جانبازان و به پاس خون شهدا است.

*پل کابلی ولی عصر به دلیل نوع طراحی یکی از پل های بی بدیل کشور است

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز ضمن ابراز خرسندی از افتتاح پروژه پل کابلی ، اظهار داشت: فکر احداث این پروژه در سال 1383 با توجه به اینکه شیراز شهری شرقی – غربی است به وجود آمد.

 
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
 

 

آرش فرج زاده با بیان اینکه در سال 83 بزرگترین دهانه پل موجود 20 متر بود ، گفت:جرأت احداث پلی با این عظمت آنهم بر روی محور پر تردد کمی دور از ذهن به نظر می رسید.

او عنوان کرد:این جرأت با آمدن شهردار کنونی به وجود آمد و پلی با دهانه 100 متر برای شهر شیراز احداث شد.

معاون شهردار تصریح کرد:  مجموعه خاتم الانبیاء بعد از 7 هزار و 400 نفر ساعت در حوزه کارشناسی و طراحی موفق به احداث این پل بی بدیل در کشور شد.

فرج زاده با اعلام اینکه از سال 91 کار تملک زمینهای این پل آغاز شد ، اذعان داشت:این کار در حدود یک و نیم سال طول کشید و از سال 93 کار اجرایی آن شروع شد و این پل به دلیل کابل های نگه دارنده ای که با آخرین تکتولوژی روز دنیا  طراحی و احداث شده است به این نام خوانده می شود.

او به مشخصات فنی پروژه اشاره کرد و گفت:53 هزار متر مکعب حجم خاکبرداری ، 57 هزار متر مکعب بتن ریزی ، 35 هزار متر مکعب خاکریزی ، 600 تن کابل های پیش تنیده ، هزار و 620 متر طول عرشه و 63 متر طول پایلون از مشخصات فنی این پروژه است.

معاون شهردار با  تاکید بر جمله ما می توانیم بیان داشت:با تامین منابع مالی پروژه که یادآور جمله ما می توانیم بود ، مسیر توسعه برای شیرازی ها در هر مقیاس و وزنی ادامه دار خواهد بود.

*باغ موزه دفاع مقدس تا یکماه آینده در محوطه پارک ولی عصر (عج) افتتاح می شود

مدیرعامل مؤسسه عمران گروه قرب قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) عنوان کرد: چیزهای زیادی از شهردار شیراز یاد گرفتم.معمولا عرف این است که برای افتتاح پروژه ها مسئولین سخنرانی می کنند و پروژه افتتاح می شود اما شهردار خواستار به اشتراک گذاشتن این جشن با مردم شد.

بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر

انصاری با بیان اینکه پروژه های شهری به خودی خود ایجاد زحمت می کند ،  گفت: صبوری مردم و اهالی و کسبه محل در تسریع کار بسیار موثر بود.

او در ادامه افزود:باغ موزه دفاع مقدس تا یکماه آینده در محوطه پارک ولی عصر (عج) افتتاح می شود که تقدیم مردم شیراز خواهد شد.

مدیرعامل مؤسسه عمران قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) تصریح کرد:پس از اتمام جنگ تحمیلی ، از سوی مقام معظم رهبری ماموریت سازندگی را دریافت کردیم که ار آن تاریخ تاکنون 20 و اندی سال می گذرد و پروژه های مختلفی را در امر بازسازی به سرانجام رسانده ایم.همچنین در شیراز 14 سال است که حضور داریم و این حضور افتخار بزرگی برای ما است.

تونل های دوقلوی ایمان ، کوهسار مهدی ، بزرگراه کوهسار مهدی ، تونل  سعدی و پل چمران نمونه هایی از پروژه های احداث شده توسط قرار گاه خاتم الانبیاء بود که انصاری به آن اشاره کرد و ادامه داد:آمادگی آن را داریم که همچنان سازندگی را ادامه دهیم و افتخار می کنیم که خدمت گذار مردم شیراز باشیم.

*این پروژه نشان داد وابستگی ما به خارجی ها به صفر رسیده است

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکتهای اقتصادی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم بیان داشت:شاهد به بار نشستن یکی دیگر از پروژه های نمونه کشوری در شیراز هستیم که امیدوارم بر مردم این شهر مبارک باشد.

ابراهیم شعراء تصریح کرد:این پروژه با طراحی و اجرای مهندسین ایرانی صورت گرفته است که وابستگی جمهوری اسلامی ایران را به خارجی ها قطع و به صفر رسانده است.همچنین مدیریت خوب شهردار و مجموعه شهرداری و هماهنگی بین آنها را می رساند.

او افزود:وحدت و انسجام میان شورا و شهرداری باعث به ثمر رسیدن پروژه هایی شده است که تقدیم مردم شیراز گردید که بی سابقه بوده است.

شعرا با اعلام اینکه در این دوره از شورای اسلامی شهر شیراز حضور ندارد خواستار آن شد که کسانی را به شورا بفرستید که با هم همدل باشند و جز به خدمت رسانی به چیز دیگری فکر نکنند.


بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر


بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر

بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصر
بهره برداری از پروژه بزرگ پل کابلی ولیعصرs

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter