برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 7 بهمن 1398   برابر با  :    27/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/1  قمری

ایستگاه زندیه به شبکه قطار شهری پیوست

www.matboatfars.com - 71a638972facfc89.jpg (640×338)

با حضور هیت دولت در استان و فارس شهر شیراز روز پنج شنبه ظهر سه کیلومتر دیگر از خط یک فاز دو مترو شیراز به صورت ویدئو کنفراس  توسط ریس جمهور حدفاصل میدان نمازی تا چهارراه زند گشایش یافت تا ایستگاه های باقی مانده فاز دو  با تامین واگن در اینده نزدیک وارد فاز اجرایی شود.

مطبوعات فارس /  حسن روحانی ریس جمهور در ایین بهره برداری از این ایستگاه گفت: مسله مترو از زیر ساخت های مهم برای ارائه خدمات به مردم است که در سلامت مردم و محیط زیست بسیار مهم است .

معاون پارلمانی رئیس جمهور  نیز در آئین گشایش 3 کیلومتر از خط یک متروی شیراز ، قطار شهری را پیش نیاز توسعه در شیراز خواند و گفت:مهمترین محور توسعه شیراز بحث گردشگری است.

حسینعلی امیری با اشاره به سالهای خدمت خود در شیراز اذعان داشت:به خاطر دارم در سال 78 شهر شیراز حتی یک زیرگذر نداشت.در حال حاضر در جهت حل معضل ترافیک ، کارهای ارزشمندی در شیراز انجام شده است.

 افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز

وی ادامه داد:اساتید علم توسعه معتقدند توسعه بدون بستر و زیربنا حاصل نمی شود و ارتباطات و تسهیل در راه های ارتباطی ، از مهمترین بسترهای توسعه است که پیش نیاز توسعه در شیراز ، قطار شهری است.

همچنین قطار  شهری تنها بر روی ترافیک تاثیر نمی گذارد و آثار مثبت آن از فرهنگ تا اقتصاد قابل مشاهده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مهمترین محور توسعه شیراز بحث گردشگری آن است ، بیان داشت:استان فارس در دنیا به دلیل ظرفیت ها و جاذبه های موجود ، کم نظیر و حتی بی نظیر است.

امیری با بیان اینکه شیراز در خارج از کشور بسیار مشهورتر از داخل کشور است ، گفت:جاذبه های فارس ثروت هایی است که باید خود مولد ثروت شود تا بتواند برای جوانان و شهروندان ایجاد شغل کند.

او اذعان داشت:موضوع اشتغال تنها توسط دولت قابل حل نیست و نیاز به عزم جدی دارد.مردم می بایست پای کار آمده و از ظرفیت های خفته کشور استفاده کنند.این مهم بدون همدلی امکان پذیر نیست.هر کجا مسئولین و مردم در کنار یکدیگر قرار گرفتند ، کارها به سرانجام رسیده است


با تأمین اعتبار لازم، تابستان امسال خط یک مترو شیراز تکمیل می‌شود

معاون عمرانی استانداری فارس رضاییان نیز با بیان اینکه  هزینه انجام شده جهت 3 کیلومتر خط مترویی سازه ایستگاه امام حسین )ع) و ایستگاه زندیه معادل 250 میلیارد تومان است ابراز داشت:  کار ارزنده ای توسط مجموعه مترو و شهرداری و شورا صورت گرفته است و با توجه به سهم 50 درصد دولت در تامین اعتبارات قطار شهری تا پایان سال 95 نزدیک به هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است که سهم دولت یازدهم 460 میلیارد تومان  بوده است

خلیل رضاییان  با بیان اینکه مجموعه دولت و استانداری بستر انتشار اوراق مشارکت قطار شهری فراهم کرده است افزود:  شهرداری شیراز با باز پرداخت سود سهام اوراق مسارکت به سازمان بورس  تاخیر دولت را جبران کرده است و در مجموع بورس جز خوش حساب ها محسوب میشود و امیدواریم با رسیدن  اعتبار فروش اوراق مشارکت  مابقی میسر خط یک به طول 5/24 کیلومتر تا پایان سال وارد فاز اجرایی شود.

افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز 
وی از نهایی شدن قرار داد 780 میلیارد تومان فاینانس خارجی برای خط 2 قطار شهری خبر داد و اظهار امیدواری کرد ادامه خط 3 به طول 12 کیلومتر با استفاده از سرمایه گذاری خارجی  عملیات ان بزودی اغاز شود.

درخواست ما از دولت گرفتن مجوز بورس برای ارائه اوراق مشارکت  است

رئیس سازمان قطار شهری شیراز و حومه با بیان اینکه متروی شیراز پس از تهران و مشهد سومین متروی کلان‌شهرهای کشور است اظهار داشت:مترو شیراز در خطوطی که به بهره برداری رسیده است روزانه 15 ساعت و در 8 ایستگاه مشغول ارائه خدمات به شهروندان است.

افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز 

اسدالله حاجی زمانی با  اشاره به حجم ترافیک در ساعت های مشخص  و تاثیر بازگشایی ایستگاه زند  در کاهش حجم ترافیک  از میدان نمازی به چهار راه زند ابراز داشت:با گشایش این 3 کیلومتر ، مسیر مذکور در 4 دقیقه طی می شود که کمک شایان توجهی در کاهش بار ترافیکی این مسیر دارد.

وی با بیان اینکه ایستگاه زندیه در 4 طبقه و به شیوه سکو جزیره ای  و به مساحت سیزده هزار و 170 متر مربع طراحی و اجرا شده است  خاطر نشان کرد: پیش‌ازاین 11 کیلومتر از  مترو شیراز از میدان احسان تا میدان نمازی به بهره برداری رسیده بود که با راه اندازی این ایستگاه طول مسیر به 14 کیلومتر رسید. 

همچنین ادامه مسیر از چهارراه زند تا میدان  الله در صورت تأمین اعتبار لازم ، تا 4 ماه دیگر قابل بهره‌برداری خواهد بود.

رئیس سازمان قطار شهری شیراز و حومه با اشاره با آغاز ععملیات عمرانی خط 2 قطار شهری از میدان میانرود تا کلبه سعدی  به طول 15 کیلومتر و 13 ایستگاه تصریح کرد:عملیات احداث ایستگاه های خط 2 بصورت حفاری زیر زمینی است و بیش از 4 کیلومتر عملیات حفاری انجام شده است و  در  خیابان انقلاب برای عدم محدودیت در مسیر برای رفت و آمد شهروندان  عملیات حفاری بصورت زیر زمینی است و بدون ایجاد مسدود مسیر تونل از زیر انجام می شود.

بعد از افتتاح ایستگاه چهاراه زند   مسولان شهری به همراه خبرنگاران  از ایستگاه میدان ا.. تا ولیعصر را با مترو طی کردند که حاجی زمانی با اشاره به تست گرم این مسیر گفت: این تست نشان دهنده آن است که ریل و تونل و همچنین برق کشی ایستگاه ها آماده است. و تنها برای راه اندازی نیازمند تامین تجهیزات مانند واگن ها هستیم.

مدیر عامل قطار شهری در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگاران درباره دستاورد سفر هیت دولت به شیراز برای تامین تجهیزات قطار شهری  ادامه داد: در سفر ریاست جمهوری به شیراز ، خواستار گرفتن مجوز بورس شدیم که بتوانیم اوراق مشارکت را در بورس ارائه دهیم تا از طریق شرکت های تامین سرمایه اقدامات لازم را انجام دهیم.همچنین جهت تکمیل خط یک مترو به 80 واگن دیگر نیاز داریم که در حال حاضر 20 واگن در داخل کشور و 20 واگن دیگر در خارج کشور تولید می شوند که 20 واگن تولیدی خارج کشور حداکثر تا مرداد ماه سال جاری وارد کشور می شوند و 20 واگن تولیدی داخل در نیمه دوم سال آماده می شوند.

.

شهرداری و مدیران دستگاه‌های اجرایی بدون سیاسی‌کاری به دنبال خدمت کردن به مردم هستند

شهردار شیراز به تلاش‌های شبانه‌روزی صادقانه کارگران و دست‌اندرکاران متروی شیراز اشاره کرد و گفت: امروز مترو بزرگ‌ترین سرمایه برای نسل آینده است و می ماند.

افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز   

علیرضا پاک‌فطرت ضمن تشکر از شورای شهر شیراز که فرصت خدمت گذاری را بدون سیاسی‌کاری بی‌فایده به شهرداری دادند، خاطرنشان کرد: متأسفانه زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که برخی قصد دارند شوراها را سیاسی کرده و زیر سوال ببرند.

او در ادامه افزود:امروز اگر بودجه شهرداری شیراز 3 هزار و 200 میلیارد تومان است و ازنظر کار عمرانی پس از تهران در جایگاه دوم قرار دارد حاصل هماهنگی و همدلی اعضای شورا و شهرداری و مدیران دستگاه‌های اجرایی است که بدون سیاسی‌کاری به دنبال خدمت کردن به مردم هستند.

شهردار شیراز گفت:در سالهای اخیر به دلیل خشکسالی و نبود برنامه آمایش سرزمین روستاها و شهرها در حال تخلیه هستند و در کلان شهر شیراز جمع می شوند.هزینه خرید هر اتوبوس 600 میلیون تومان است ولی متاسفانه طرح افزایش 20 درصدی بلیط را تصویب نمی کنند.

با تصویب این افزایش ، اتوبوس ها هر چه سریعتر نو می شوند و حقوق و مزایای رانندگان نیز پرداخت می شود و مردم نیز با این افزایش مشکلی ندارند.

پاک فطرت با بیان اینکه کمربند سبزی که برای کلان شهرها تصویب شده است از 10 سال قبل در شیراز آغاز شده بود ، تصریح کرد:امروزه 4 هزار کیلومتر کمربند سبز در اطراف شیراز داریم و 13 هزار هکتار از ارتفاعات نیز در اختیار شهرداری است.

او در ادامه یادآور شد:مردم در حفظ این پروژه ها کوشا باشند تا شهرداری هزینه هایش را کاهش داده و به کارهای زیربنایی برسد.از مسئولان دولت نیز انتظار داریم که در تصویب بودجه ، شهرداری را در انتهای کار نگاه نکنند و با تخصیص به‌موقع بودجه، ما را در خدمت‌رسانی به‌موقع به مردم یاری کنند.آرزو می کنم همیشه 10 درصد جمعیت شهر را توریست ها تشکیل دهند.شیراز با وجود جاذبه های گردشگری می تواند علاوه بر حل مشکلات خود ، به استان های جنوبی نیز کمک کند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز با اشاره به همدلی اعضای شورای شهر برای راه‌اندازی متروی شیراز گفت: خط 2 متروی شیراز را بدون تبلیغات شروع کردیم.

 
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز 
 

غلام مهدی حقدل افزود: در این دوره از شورای شهر فعالیت برای عملیاتی شدن مترو آغاز شد و در حال حاضر تمام هزینه‌های خط 2 مترو از میان‌رود را شهرداری متقبل شده است.

حقدل همچنین گفت: برای دسترسی به حرم مطهر نیز باید از خطوط ریلی استفاده کرد و این دغدغه‌ای است که نماینده ولی‌فقیه از شورا و شهرداری درخواست آن را دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه با اشاره به فعالیت‌های ارزشمند شوراها در طول 18 سال راه‌اندازی اظهار داشت: کارآمدی نظام شورایی، مشکلات بسیاری را در شهرها حل‌وفصل کرده است.

وی ادامه داد: اگر شوراها فعالیت نمی‌کردند، معلوم نبود که دولت چگونه کشور را اداره می‌کرد که متأسفانه باوجود خدمات بسیار، امروز شوراها زیر سؤال رفته است.

حقدل افزود: مدیریت یکپارچه شهری باید در شهرها شکل بگیرد و دولت باید اجازه این کار را به شوراها بدهد و خود به مدیریت کلان بپردازد.
 

گزارش تصویری

افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیراز
افتتاح ایستگاه زندیه قطار شهری شیرازs

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter