برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 2 بهمن 1398   برابر با  :    22/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/26  قمری

خیرین فارس همیشه از بهترین اموال خود وقف کردند


افتتاحیه نوسازی و بهسازی پرورشگاه موقوفه حاج خلیل زالی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس  در این مراسم گفت: فارس جز استان های خیر خیز و وقف پرور است که خیرین از بهترین اموال و دارایی خود وقف های را انجام داده اند.

حجت الاسلام سید عباس موسوی اظهار داشت: مرحوم محمد نمازی ازجمله خیرین بزرگ استان فارس است  که با احداث بزرگترین بیمارستان کشور و تصفیه خانه نام خود را در جهان ثبت کرده است.

افتتاحیه نوسازی و بهسازی پرورشگاه موقوفه حاج خلیل زالی

وی با بیان اینکه در شیراز 3 پرورشگاه ایتام فعال و نیمه فعال وجود داردعنوان کرد : 2 پرورشگاه ابوطالب مصلی نژاد در شرق شیراز و مرحوم حاج خلیل زالی در شیراز به ایتام خدمات رسانی می کنند که پرورشگاه  محرر نیز بعد از تعطیلی چند سال خود در حال بهسازی و اماده پذیرش ایتام در شیراز خواهد بود.


ریس کل دادگستریاستان فارس در آیین بهسازی و نوسازی پرورشگاه موقوفه حاج خلیل زالی گفت: وقف ظرفیتی است که نیازها را برطرف می کند آن هم موقوفاتی که نیازهای افرادی را که هیچ پشت و پناهی ندارند مانند ایتام.


افتتاحیه نوسازی و بهسازی پرورشگاه موقوفه حاج خلیل زالی
 


آثارو برکات موقوفات حاج خلیل زالی روز به روز گسترده ومنتقل می شود

وی با بیان اینکه انسانی که خدا را شناخته باشد و درک درستی از عظمت خداوند داشته باشد وقف می کند خاطر نشان کرد: دنبال کردن اجرای نیات واقفان خود توفیقی است که دادگستری در این راستا بر اجرای نیت واقفان از جمله مرحوم حاج خلیل زالی نظارت دارد.


افتتاحیه نوسازی و بهسازی پرورشگاه موقوفه حاج خلیل زالی

ریس دادگستری استان فارس تصریح کرد: در صورتی که براساس وظیفه اصلی و بدون چشم داشت و صرفا براساس احساس مسولیت قبول زحمت کرده و سختی  راه تحمل نموده و در راه اجرای نیت واقفان قدم برداریم می توانیم امیداریم باشیم که در این خیر عظیم ذره ای بهره مند شویم .

القاصی ابراز داشت: در مجموعه قضایی و در راستایی مصالح و منافع موقوفه با تمام توان از موقوفات صیانت خواهیم کرد و هر کاری از دستمان برآید انجام می دهیم.

وی ضمن اشاره به اینکه متاسفانه موقوفه خواری و دست اندازی به موقوفات افرادی وجود دارند که برروی مسایل شرعی موقوفات هیچ ترس و واهمه ندارند و این جای نگرانی است که که افرادی در راستایی قدم های خیر اجرای نیت واقفان حرکت های منفی نشان می دهند.


افتتاحیه نوسازی و بهسازی پرورشگاه موقوفه حاج خلیل زالی

ریس کل دادگستری استان فارس ابراز داشت:برخی افراد به دلیل حفظ منافع شخصی دستورات دین را زیر پا می گذارند و به موقوفات دست اندازی می کنند.

القاصی با تاکید بر این مطلب که از منافع  تمام موقوفات فارس صیانت و دفاع می کنیم  عنوان کرد: در کمال تعجب و تاسف افرادی وجود دارند که در اموال وقف شده دخالت و تصرف می کنند .


معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس نیز گفت: یک از راههای مقابله  با جنگ نرم دشمن در قالب مسایل فرهنگی در بین قشر کودکان است از جمله کودکان بی بضاعت و ایتام چرا که آنها بیشتر در معرض خطر هستند.


احمد رحمانیان افزود: یکی از کارکردهای مقابله با جنگ نرم در موقوفه مرحوم زالی  تربیت کردن کودکان ایتام در این راستا می باشد.


افتتاحیه نوسازی و بهسازی پرورشگاه موقوفه حاج خلیل زالی


وی با بیان یکی از موضوعات مطرح شده در وقف نامه مرحم زالی ایجاد یک پرورشگاه و پذیریش از ایتام برای نگهداری و آموزش آنها است خاطر نشان کرد: در بازدید از این مرکز درصد بهسازی فضا و افزایش فضای کنونی بودیم و تمام تلاش خود را داشتیم که قبل از سال تحصیلی این مرکز بازسازیی و بازگشایی شود.

رحمانی عنوان کرد: در برنامه  بهسازی این پرورشگاه اقدامات در 2 فاز عمرانی تعریف شد که در فاز یک سیستم گرمایشی از بخاری گازی به پکیج و رادیاتور تغییر یافت و در بخش سرمایشی از پنکه و کولربه تقسم هوا در طول اتاق پیش رفتیم همچنین فضای 159 متر مربع نیز به فضای قابل استفاده این مجموعه اضافه گردید.


افتتاحیه نوسازی و بهسازی پرورشگاه موقوفه حاج خلیل زالی

وی بیان داشت: سعی شده است در بهسازی از ظرفیت پذیرش 100 درصدی 25 درصد محقق شود و با اجرایی شدن فاز 2 مابقی ظرفیت نیز قابل استفاده گردد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تصریح کرد: اضافه شدن 5 چشمه سرویس بهداشتی و 2 حمام و تعویض درب های چوبی و قدیمی  واضافه شدن فضای 100 متر مربع کتابخانه از جمله اقدامات در فاز یک بهسازی پرورشگاه مرحوم حاج خلیل زالی بوده است.


افتتاحیه نوسازی و بهسازی پرورشگاه موقوفه حاج خلیل زالی

رحمانیان با بیان اینکه تمام اقدامات عمرانی در بازه زمانی 45 روزه و تمام توان انجام شده است ابراز داشت: در فاز 2 این بهسازی که سال اینده به بهره برداری خواهید رسید یک پیست دوچرخه سورای،یک ابنمای و الاچیق به همراه فضای سبز ،سالن چند منظوره در فضای 350 متر مربعی برای ورزش های داخل سالن و کلاس های آموزشی درنظر گرفته شده است.

افتتاحیه نوسازی و بهسازی پرورشگاه موقوفه حاج خلیل زالی

وی ضمن اشاره به اینکه در موقوفه مرحوم زالی به سمت ایجاد درامدهای پایدار برای اجرای نیات واقف هستیم  عنوان کرد: سالن اداری موقوفه زالی با زیر بنایی 2 هزار و 600 متر مربع حداکثر تا 2 ماه آینده در صدرا به بهره برداری خواهد رسید.


گزارش تصویری مراسم افتتاحیه
s

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter