• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    0this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 31 شهریور 1398   برابر با  :    22/9/2019  میلادی    مصادف با :    1441/1/22  قمری


 
رئیس بنیاد مسکن کشور با اشاره به حساسیت دولت در تامین مسکن محرومان گفت: هیچکدام از دولت ها در زمینه تامین مسکن نیازمندان بی تفاوت نبوده اند و تقریبا مسکن 12 درصد از افراد جامعه با موضوع مسکن نیازمندان تامین می شود .


 علیرضا تابش، دوشنبه در آیین بهره برداری همزمان از 308 طرح مسکن محرومان، 113 پروژه عمران و توسعه روستایی و 11 هزار و 217 طرح بهسازی مسکن روستایی در استان فارس در شهر صدرا شیراز گفت: تجمیع امکانات و کمک های خیرخواهانه راهی برای رفع محرومیت ها در حوزه مسکن نیازمندان است.

12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود

وی افزود: دستگاه های مردم نهاد و خیران باید در این زمینه با مشارکت فعال، کاهش اعتبارات دولتی را جبران کنند و نگذارند فعالیت های خیرخواهانه تحت الشعاع کاهش اعتبارات قرار گیرد.

رئیس بنیاد مسکن کشور بیان داشت: با وجودی که در سال های اخیر به علت مشکلات اعتباری کمک های دولتی برای تامین مسکن محرومان تحت تاثیر قرار گرفته است اما با تجمیع منابع بنیاد مسکن و نهادهای دیگر کارهای بزرگی در زمینه محرومیت زدایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه با مشارکت خیران 38 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شده است، گفت: 17 هزار واحد مسکونی به متقاضیان تحویل داده شده که یک هزار و 130 واحد آن در استان فارس تحویل متقاضیان و نیازمندان شده است .

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: محرومیت زدایی افق روشنی برای همه کسانی است که می خواهند در کارهای خیر و نیکوکارانه شرکت کنند و در برخی از استان ها با مشارکت خیران حتی واحد های رایگان ساخته شده و به نیازمندان تحویل داده شده است .

تابش با اشاره به اینکه استان فارس در زمینه مشارکت های مردمی و کمک های خیرخواهانه همواره پیشتاز بوده است، اظهار داشت: این استان در زمینه عمران و توسعه روستایی نیز بیش از متوسط کشور عملکرد داشته و عملکرد بنیاد مسکن فارس در این حوزه قابل ستایش است .

این مقام مسئول افزود: در استان فارس 380 هزار واحد مسکونی شناسایی شده که بیش از 155 هزار واحد آن بهسازی و نوسازی شده است و این میزان حدود 56 درصد از کل مسکن روستایی فارس را تشکیل می دهد که بیشتر از متوسط کشور است.

در این آیین، مجتمع مسکونی 142 واحدی یاس صدرا به عنوان نمونه طرح های مسکونی به بهره برداری رسید.

عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در مورد مشخصات این طرح های مسکونی بیان داشت: مجتمع مسکونی یاس صدرا با 142 واحد و 17 هزار و 926 متر مربع زیر بنا در مجموع با حدود 86 میلیارد ریال اعتبار احداث شده که از این میزان بیش از 43 میلیارد ریال آن آورده خیران و حدود 43 میلیارد ریال آن از محل تسهیلات تامین شده است.خدمات دولت در زمینه توسعه روستایی برجسته و افتخار آمیز است استاندار فارس با بیان اینکه خدمات دولت در زمینه توسعه روستایی، کمک به محرومان، نیازمندان و محرومیت زدایی برجسته و افتخار آمیز است گفت: این فعالیت ها در حالی انجام شده که کشورمان با مشکلات اعتباری و کاهش منابع رو به رو بوده است.


12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود

 سید محمد علی افشانی، دوشنبه در آیین افتتاح 308 طرح مسکونی بنیاد مسکن استان فارس و اجرای طرح های عمران روستایی و بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، در شهر صدرای شیراز افزود: احداث مسکن و سرپناه برای نیازمندان از جمله کارهای برجسته و قابل اعتناست که با مشارکت خیران و با فعالیت بنیاد مسکن در استان فارس رقم خورده است.

وی، ایجاد سرپناه را گامی برای تامین آسایش و آرامش خانواده ها توصیف کرد و بیان داشت: استان فارس با مشارکت بنیاد مسکن در این عرصه دستاوردهای خوبی داشته است و فعالیت های انجام شده در این زمینه از جمله اثرگذارترین فعالیت هاست .

افشانی، همچنین به مشارکت خیران در ایجاد سرپناه برای نیازمندان اشاره کرد و گفت: ما برای برداشت موانع کار و ایجاد زمینه مشارکت هر چه بیشتر برای خیران، مسئولیت اجتماعی داریم و نباید در این زمینه از هیچ تلاشی فرو گذار کنیم.

استاندار فارس گفت: هر جا خیران مسکن ساز برای احداث سرپناه محرومان و نیازمندان ورود کنند ما در کنار آنها هستیم و بی شک انجمن خیران مسکن ساز در استان فارس در روزهای آتی شکوفا خواهد شد و موانع احتمالی آنها برای تامین زمین و مشارکت در ساخت رفع می شود.

افشانی، در بخش دیگری از مطالب خود به موضوع تامین معیشت و تولید در روستاها پرداخت و بیان داشت: اگر به معیشت و تولید در روستاها در کنار توسعه روستایی توجه نشود ما در آینده ای نزدیک با بحران بزرگی به نام مهاجرت رو به رو خواهیم شد به همین سبب نباید فعالیت ها در جهتی باشد که مهاجرت های روستاییان را بیشتر کند.

استاندار فارس، حاشیه نشینی را پدیده ناشی از کمبود امکانات در روستاها دانست و افزود: فراگیر شدن خشکسالی در استان فارس ،کمبود امکانات و نبود اشتغال باعث شده است که پدیده حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ افزایش یابد و باید توجه داشت که حاشیه نشینی می تواند حتی به تاریخی ترین و متمدن ترین شهرها هم لطمه سنگین بزند.

افشانی بیان کرد: اغلب حاشیه نشینان متاسفانه از عشایر هستند، کسانی که روزی حاکم بلامنازع طبیعت بودند اکنون در شرایط رقت باری در حاشیه شهرها زندگی می کنند و این موارد می تواند وضعیت نگران کننده ای را در شهرهای بزرگ رقم بزند.

استاندار فارس با بیان اینکه توجه به روستاها یک وظیفه حاکمیتی است، گفت: تامین آب، برق، گاز و امکانات زیستی برای روستاییان و مهمتر از این موارد تامین اشتغال در روستاها باید با دقت و حساسیت بیشتر دنبال شود .

وی با اشاره به مزیت تولید و اشتغال در روستاها، اظهار داشت: نیازی نیست حتما تولید اشتغال در روستاها با سرمایه گذاری های کلان در حوزه صنعت انجام شود بلکه با توسعه همین صنایع روستایی، صنایع دستی و مشاغل خانگی هم می توان در روستاها ایجاد شغل کرد.
خیران پیشتاز احداث مسکن برای نیازمندان هستند


نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه خیران پیشتاز احداث مسکن برای نیازمندان هستند گفت: تامین مسکن نیازمندان ومحرومان، شریف ترین کار انسانی است که برگرفته از آموزه های معنوی ماست.


12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود

آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی، دوشنبه در آیین افتتاح 308 واحد مسکونی، طرح های توسعه و عمران روستایی و اجرای طرح های بهسازی و نوسازی مسکن روستایی فارس در شهر صدرای شیراز، با بیان فضایل و مواهب معنوی کمک به نیازمندان، اظهار داشت: احداث مسکن برای محرومان یک معروف است و خداوند وعده بهشت را برای کسانی که در معروف و خیر مشارکت دارند، داده است .

وی ادامه داد: خیرانی که با بنیاد مسکن مشارکت دارند پیشتاز در احداث مسکن برای محرومان و نیازمندان هستند و در سالهای گذشته اقدام های مناسبی انجام داده اند.

آیت الله رسولی محلاتی بیان کرد: توجه به فضاهای مذهبی، مساجد برای انجام فعالیت های مذهبی و اعتقادی مردم در طرح های احداث مسکن باید بیشتر و بهتر دیده شود و خیران در احداث این بناها پیشتاز باشند.

وی ادامه داد: کار خیر و مشارکت نیکوکارانه لزوما نیاز به ثروت فراوان ندارد، افراد با قلم، با نگاه و با قدم خود می توانند در کار خیر مشارکت کنند، کار خیر پایانی ندارد و ما در همه حال باید برای تامین نیاز نیازمندان به فکر کارهای خیرخواهانه باشیم.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با توصیه به خیران مبنی بر اینکه در انجام امور خیرخواهانه، نگاه به عملکرد دیگران نداشته باشید، گفت: شما باید در این عرصه پیشتاز باشید و برای رفع نیازمندی ها از یکدیگر سبقت بگیرید.

در این آیین، مجتمع مسکونی 142 واحدی یاس صدرا در شهرک صدرای شیراز به عنوان نمونه طرح های مسکونی به بهره برداری رسید.


فعالیت های چشمگیری برای توسعه روستاها انجام شده است


 رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه فعالیت های چشمگیری برای توسعه روستاها انجام شده است، گفت: متوسط اجرای طرح های هادی و عمران روستایی در کشور 41 درصد است و در این میان استان فارس با متوسط عملکرد 44 درصد از جمله استان های شاخص کشور به شمار می آید.


12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود

علیرضا تابش، در آیین آغاز عملیات ساخت 492 واحد مسکونی برای محرومان در روستای سلطان آباد شیراز موسوم به پروژه 'نشاط' بیان داشت: همچنین با اجرای طرحی در استان خوزستان، کل روستاهای منطقه آبادان و خرمشهر در ردیف بازسازی مجدد قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: افزون بر این مقرر شده خانه های روستایی و ساختمان های عمومی در روستاهای منطقه یاد شده در مدت 2 سال با اعتباری حدود سه هزار میلیارد ریال بهسازی و بازسازی شود.

رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی کشورگفت: برای اجرای این طرح در روستاهاتاسقف 180 میلیون ریال ودرشهرهاتا سقف 300 میلیون ریال وام بلاعوض پرداخت می شود که بخش عمده ای ازهزینه ساخت این واحدها ازمشارکت دستگاهها، بنیاد مسکن و حساب 100 امام تامین شده است.

وی، فعالیت در زمینه تامین مسکن شهری را نیز چشمگیر توصیف کرد و گفت: پروژه های مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نقر جمعیت با مشارکت بنیاد مسکن اجرا شد.

تابش ادامه داد: در کل کشور 347 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت پیش بینی شده که 84 و هشت دهم درصد آن تحویل متقاضیان شده و برای 77 و هفت دهم درصد دفترچه اقساط صادر شده است.

تابش با بیان اینکه آهنگ احداث مسکن شهری و مسکن مهر در بنیاد مسکن افزایش قابل ملاحظه ای داشته است، گفت: استان فارس با سهمیه 29 هزار و 923 واحد مسکن مهر جایگاه مناسبی در کشور دارد و 87 درصد از طرح های آن در این حوزه افتتاح شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: احداث سرپناه برای محرومان و نیازمندان جامعه از رنج آنها می کاهد و گامی ارزشمند برای برخوردار کردن طیف وسیعی از جامعه است.

تابش بیان داشت: محرومیت زدایی از رسالت های اصلی بنیاد مسکن است و بر اساس اصول اولیه ای که برگرفته از آرمان های امام (ره) است، هر جا ردی از محرومیت باشد این بنیاد با قوت و اراده وارد می شود.

وی، به برخی از شاخص های محرومیت زدایی در کشور اشاره کرد و افزود: اجرای طرح احداث سرپناه برای خانوارهای دارای 2 معلول از جمله فعالیت های انجام شده در چارچوب محرومیت زدایی است.

تابش بیان کرد: این طرح با مشارکت بهزیستی، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن و خیران اجرایی شده و د
 کل کشور حدود هشت هزار و 500 خانوار دارای 2 معلول شناسایی شده اند و همه امکانات برای تامین سرپناه این افراد بسیج شده است.

وی، در بخش دیگری از مطالب خود خواستار تامین زمین مناسب برای اجرای کارهای خیر ساز شد و افزود: کارهای خیر ساز قربه الی الله است و همگان باید برای رفع محدودیت در این زمینه مشارکت کنند و انتظار این است که برای احداث مسکن خیر ساز تا حد ممکن زمین رایگان تامین شود.

در این آیین کلنگ احداث 492 واحد مسکونی برای محرومان در روستای سلطان آباد شیراز به زمین زده شد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در مورد مشخصات این طرح بیان داشت: این تعداد واحد مسکونی در زمینی با 61 هزار مترمربع زیربنا و 671 میلیارد ریال اعتبار ساخته خواهد شد که از این رقم 182 میلیارد ریال آن از محل تسهیلات بانکی تامین می شود.

عطا الله زمانی افزود: طرح یاد شده تا سقف یک هزار و 400 واحد قابل توسعه است.

روستای سلطان آباد در فاصله 25 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.
گزارش تصویری مراسم افتتاحیه


12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود  
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شود
12 درصد از مسکن جامعه با اولویت مسکن نیازمندان تامین می شودs

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter