برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 7 اسفند 1398   برابر با  :    26/2/2020  میلادی    مصادف با :    1441/7/2  قمری

                  
موقوفات استان فارس به سمت تولید علم هدایت شود
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس بر لزوم هدایت موقوفات استان فارس به امر تحقیق و پژوهش و تولید علم تأکید کرد.

رونمايي از بزرگترین موقوفه معاصر کشور در شیراز

 آیت‌الله اسدالله ایمانی پیش از ظهر امروز در آئین رونمایی از وقف‌نامه‌های موقوفه حاج محمدحسن کاظمی شیرازی که از بزرگترین موقوفات عصر حاضر با رویکرد تجلیل از نخبگان و توجه به آموزش است اظهار داشت: امروز واقفان استان فارس سنت دیرینه وقف را احیا و به فرموده حضرت رسول (ص) اموال و دارایی خود را از فنا و نیستی حفظ کردند و ثمرات و منافع آن را در مسیر خیر و سلامت جامعه به‌کار گرفتند.


وی با یادآوری اینکه تعداد زیادی از استادان و دانشجویان و محققان فعال در مراکز علمی استان فارس همواره به این نکته اشاره دارند که چرا امروز موقوفاتی برای امر تحقیق و پژوهش در اختیار دانشگاه‌ها، حوزه‌ها و مراکز علمی قرار نمی‌گیرد افزود: جامعه به این حرکت بلند و ارزشمند نیاز مبرم دارد و باید موقوفات به این سمت هدایت شود.


امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه هیچ جامعه‌ای به رشد و کمال نمی‌رسد مگر در سایه تولید علم خاطرنشان کرد: تولید علم امکان‌پذیر نیست مگر در سایه تحقیق و پژوهش که به نوآوری و فناوری منتهی می‌شود از این رو برای تحقیق و پژوهش باید امکانات لازم ایجاد شود و این امر برای جامعه امروز ضروری است.


نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری توجه به نهضت نرم‌افزاری را مطرح کردند و تمام حرکت‌های جامعه حتی اقتصاد مقاومتی را بر پایه دانش مطرح فرمودند تصریح کرد: باید دانش در تار و پود جامعه ما جریان داشته باشد.


آیت‌الله ایمانی بیان کرد: چرا امروز واقفان، خیران و انسان‌های برجسته‌ای که از نظر فکر و اندیشه و از نظر مال و منال دارای مکنت و نعمت هستند در این رابطه و در این مسیر گام برندارند.


وی با بیان اینکه واقفان نیک‌اندیش کاظمی شیرازی هر دو در عرصه وقف بر تحقیق و پژوهش گام برداشتند عنوان کرد: این عزیزان آغازگر حرکتی در عصر ما هستند که دیگران این راه را دنبال خواهند کرد.


امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه واقفان این حوزه در اجر و مزد هر کسی که در عرصه پژوهش و تحقیق چه در علوم حوزوی که مورد نیاز جامعه امروز ماست و چه در علوم دانشگاهی و تجربی گام برمی‌دارد شریک هستند افزود: بنای این حرکت را امروز در شهر شیراز و استان فارس دو نفر از خیّران بزرگوار در مقیاس وسیع و گسترده گذاشتند.


نماینده ولی‌فقیه در استان فارس به جزئیات این وقف‌نامه اشاره کرد و گفت: واقفانِ موقوفات امروز به تحقیق و پژوهش، بررسی آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از آن عرصه سلامت و رسیدگی به بیماران، سالمندان، مفاخر و افتخارات علمی و فرهنگی استان توجه و تأکید دارند. بیش از یکصد میلیارد تومان وقف در شیراز انجام شد


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: همزمان با عید سعید مبعث بیش از یکصد میلیارد تومان وقف در شیراز انجام شد.

رونمايي از بزرگترین موقوفه معاصر کشور در شیراز

  حجت‌الاسلام سیّد عباس موسوی پیش از ظهر امروز در آئین رونمایی از وقف‌نامه‌های موقوفه حاج محمدحسن کاظمی شیرازی اظهار داشت: استان فارس با یک هزار و 220 کیلومتر وسعت موقوفات بسیار ارزشمندی را در خود جای داده است.

وی وجود موقوفات زیاد در استان فارس را نشان از درایت و دینداری اهالی این استان و واقفانی دانست که از سال‌های گذشته از مایملک و دارایی خود گذشتند و به اقدام زیبای وقف دست زدند افزود: واقفان استان فارس با موقوفات خود نه تنها به مردم استان بلکه به مردم ایران و دنیا خدمات ارزشمندی ارائه می‌دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس با بیان اینکه امروز نیز واقف و خیّر شیرازی آقای محمدحسن کاظمی و دخترش دکتر هلن کاظمی شیرازی برگ زرینی در زندگی خود ورق زده و مایملک خود را وقف کردند خاطرنشان کرد: امید که این موقوفات برای آنها ذخیره جاودانه باشد.

حجت‌الاسلام موسوی با ابراز امیدواری از اینکه فعالیت‌های مردم استان در این مسیر تداوم یابد تصریح کرد: نیّت تمام واقفان برطرف شدن بخشی از مشکلات همنوعان خودشان است.

وی از تمامی واقفان استان فارس تشکر و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که با استفاده از موقوفات مردم فهیم استان فارس به ویژه سومین حرم اهل بیت (ع) و در قالب وقف جمعی آغاز شده ساخت بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور است که نه‌تنها به مردم استان فارس بلکه به استان‌های همجوار و کل کشور خدمات ارائه می‌دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس افزود: این پروژه با تلاش مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شروع شده و با همت و تلاش واقفان در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تسنیم، واقفان نیک‌اندیش، محمدحسن کاظمی شیرازی و دخترش هلن کاظمی شیرازی همزمان با عید سعید مبعث بیست هکتار زمین مزروعی در بخش بیضا، بیست هکتار زمین در شهرک انجیره، باغاتی در شهر خفر، چندین قطعه زمین به مساحت 3 هزار مترمربع در شیراز، دو هکتار اراضی باغی در شهر شیراز، یک هکتار زمین در دروازه قرآن شیراز و یک باب منزل مسکونی در دینکان شیراز در مجموع به ارزش بیش از یکصد میلیارد تومان را وقف کردند.

درآمد حاصل از این موقوفات براساس نیت واقفان به منظور توسعه علم و دانش و ترویج علوم دانشگاهی و حوزوی، حمایت از نخبگان، دانشجویان، طلاب و پژوهشگران، ساخت ساختمان‌های آموزشی و تهیه کتب، حمایت از پژوهش در زمینه سلامت مالی و اداری و توسعه سلامت اداری، ساخت آسایشگاه و سرای سالمندان، خوابگاه و واحدهای مسکونی ویژه دانشجویان و طلاب، ساخت استراحتگاه همراهان بیمار، برگزاری ویژه برنامه‌های جشن عید قربان و میلاد پیامبر اکرم (ص) هزینه می‌شود. بزرگترین موقوفه معاصر کشور در شیراز


همزمان با فرا رسیدن عید مبعث پیامبر مکرم اسلام(ص)، بزرگترین موقوفه معاصر کشور با ارزش بیش از یکصد میلیارد تومان و با نیت توسعه علم و پژوهش منطبق با نیازهای روز جامعه، در شیراز رونمایی شد.


رونمايي از بزرگترین موقوفه معاصر کشور در شیراز

این موقوفه دارای 2 رقبه بوده و شامل بیست هکتار زمین مزروعی در بخش بیضا، بیست هکتار زمین در شهرک انجیره، باغ‌هايي در شهر خفر، چندین قطعه زمین به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع در شیراز، دو هکتار اراضی باغی در شیراز، یک هکتار زمین در محدوده دروازه قرآن شیراز و یک باب منزل مسکونی در دینکان شیراز است.

این موقوفه با نیت توسعه علم و دانش، ترویج علوم دانشگاهی و حوزوی؛ حمایت از نخبگان، دانشجویان، طلاب و پژوهشگران، احداث ساختمان‌های آموزشی و تهیه کتب؛ حمایت از پژوهش در خصوص سلامت مالی و اداری و توسعه سلامت اداری؛ ساخت آسایشگاه و سرای سالمندان، خوابگاه و واحدهای مسکونی ویژه دانشجویان و طلاب؛ ساخت استراحتگاه همراهان بیمار؛ برگزاری ویژه برنامه‌های جشن عید قربان و میلاد پیامبر(ص) وقف شده است.

واقفان این موقوفه حاج محمدحسن کاظمی شیرازی و دختر هلن کاظمی شیرازی از خاندان آیت‌الله‌العظمی محمدکاظم شیرازی و آیت‌الله‌العظمی میرزای شیرازی بزرگ هستند.

هلن كاظمي شيرازي، یکی از واقفان این موقوفه در مراسم رونمایی گفت: انگيزه اصلي پدرم در وقف اموال خود و توجه خاص ايشان به علم و دانش برگرفته از بيوت اجداد ايشان، مراجع تقليد زمان مرحوم ميرزاي شيرازي بزرگ و مرحوم حاج محمدكاظم شيرازي نشئت گرفته است.

وی افزود: هر كشوري كه سلامت اداري بر آن حاكم نباشد هر چند در آن كشور نخبه و دانشمند پرورش يابد آن كشور موفق نبوده است لذا پس از مشورت با اساتيد مختلف از جمله دكتر نجفي كه خود پدر جرم‌شناسي ايران هستند تصميم گرفته شد تا پژوهشكده جرم‌شناسي و پيشگيري در این راستا تأسیس شود.

کاظمی شیرازی گفت: پدرم معتقد هستند كه سالمندان هر اجتماعي گنجينه‌هاي اجتماع به‌شمار مي‌روند لذا برآن شدند تا تعدادي خانه سالمندان در جوار خوابگاه دانشجويان در اراضي موقوفه خواهند بود و يكي از شرايط حضور در این خوابگاه برای دانشجويان اين است که از سالمندان پذيرايي و مهرباني كنند حتي با يك شاخه گل.

این واقف شیرازی گفت: رقبات متعددي جهت نيل به اهداف اين موقوفه وقف شده است كه درآمد حاصل از آنها طبق نيت وقف در راستاي توسعه و پشتيباني علم و دانش و گسترش علوم حوزوي و دانشگاهي در رشته‌های پزشكي، حقوقي، فيزیك، شيمي و عمران هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال جاری بر آن شديم كه براي شروع به کار برای این وقف، از دو دانشمند برجسته اين مرز و بوم آيت‌الله احمد بهشتي نماينده فارس در مجلس خبرگان رهبري و دكتر حسين نيك نهاد استاد و معاونت دانشگاه علوم پزشكي شيراز كه نتيجه تحقيقات و زحمات ايشان باعث افتخار و سربلندي ايشان شده و به اين مراسم را اعتبار ويژه بخشيده است و همچنین از طلاب و دانشجویان برتر حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های شیراز در رشته‌های مذکور تجلیل به عمل آوریم.

کاظمی شیرازی گفت: كار ديگري که در اين وقفنامه پيش‌بيني شده است، احداث میهمان‌سرا برای آسایش همراهان بیماران در شیراز است چرا که پدرم هميشه مي‌گويد شيرازي‌ها ميهمان نوازند و چرا اجازه دهیم همراهان بيماران كه ميهمان هستند در بلوارها و چمن‌ها بخواند.
گزارش تصویری

رونمايي از بزرگترین موقوفه معاصر کشور در شیراز
رونمايي از بزرگترین موقوفه معاصر کشور در شیراز
رونمايي از بزرگترین موقوفه معاصر کشور در شیراز
رونمايي از بزرگترین موقوفه معاصر کشور در شیراز
رونمايي از بزرگترین موقوفه معاصر کشور در شیراز
رونمايي از بزرگترین موقوفه معاصر کشور در شیراز

 
s

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter