• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    294182this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 30 مرداد 1398   برابر با  :    21/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/19  قمری

پس از 30 سال شیراز میزبان بزرگترین رالی حرفه ای خاورمیانه شد


افتتاحیه مسابقات رالی خاورمیانه در شیراز

 رئیس فدراسیون موتور سواری و اتومبیل رانی در جمع خبر نگاران در شیراز اظهار کرد: شیراز پس از 30 سال میزبان بزرگترین مسابقات رالی حرفه ای خاورمیانه است.

مطبوعات فارس/ حمید رضا مهر علی با بیان این که این مسابقات اولین رویداد مهم در فدراسیون اتومبیلرانی است، گفت: برای اولین بار ایران کاندید این مسابقات شد و توانست میزبانی این مسابقه مهم و دشوار را کسب کند.


پس از 30 سال شیراز میزبان بزرگترین رالی حرفه ای خاورمیانه

وی رالی را یکی از سخت ترین رشته های اتومبیلرانی دانست و افزود: رشته رالی به لحاظ این که در جاده های غیر آسفالت برگزار می شود و نحوه امتیاز گرفتن در این رشته کمی دشوار است به همین دلیل رانندگان و دست اندر کاران این رشته باید از مهارت های خاصی بهره مند باشند.


مسابقات رالی خاورمیانه از نگاه لنز دوربین

رئیس فدراسیون موتور سواری و اتومبیل رانی با بیان این که این مسابقات قرار بود در جزیره کیش برگزار شود بیان کرد: در ابتدا این مسابقات قرار بود که در جزیره کیش برگزار شود که به دلیل کمبود مسافت و مسائل فنی مورد تایید فدراسیون جهانی قرار نگرفت.

وی با اشاره به امکانات و شرایط هیئت اتومبیلرانی فارس جهت اخذ میزبانی عنوان کرد: وجود امکانات مناسب و نیروهای علاقه مند از یک سو و داشتن قدمت تاریخی و اسلامی این استان از سوی دیگر سبب شد که شیراز میزبانی شایسته و لایق برای این رویداد مهم باشد.افتتاحیه مسابقات رالی خاورمیانه در شیراز


مهر علی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده جهت برگزاری مسابقات در سطح عالی در تلاشیم که با گرفتن سهمیه از فدراسیون جهانی این مسابقات را هر ساله در شیراز برگزار کنیم که این امر مستلزم برنامه ریزی دقیق و رعایت مسائل فنی و تخصصی در این زمینه است.


وی با شاره به کشور های شرکت کننده در این مسابقات تصریح کرد: این مسابقات با حضور 30 تیم از کشور های ایران، لبنان و قطر برگزار می شود.


افتتاحیه مسابقات رالی خاورمیانه در شیراز

رئیس فدراسیون موتور سواری و اتومبیل رالی درباره مسافت این مسابقات افزود: مسافت این مسابقات از 45 کیلومتر تا 125 کیلومتر است.


مسابقات رالی خاورمیانه از نگاه لنز دوربین

وی برگزاری این مسابقات را امری مهم در پیشرفت حوزه های اقتصادی و گردشگری فارس دانست و افزود: با وجود این که استان فارس پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری و جذب توریست دارد برگزاری این مسابقات باعث پیشرفت روز افزون در این حوزه ها می شود.


افتتاحیه مسابقات رالی خاورمیانه در شیراز

رئيس فدراسيون موتورسواري و اتومبيلراني ايران بیان کرد: رانندگان و نقشه‌خوان‌هاي شركت كننده از دو تيم قطر و لبنان از جمله حرفه‌اي‌ترين رانندگان رالي هستند كه عناوين مختلفي را در كارنامه آنان مي‌توان مشاهده كرد.رقابت های اتومبیلرانی رالی خاورمیانه رسما آغاز بکار کرد


رقابت های اتومبیلرانی رالی خاورمیانه رسما از محل جاده خرامه به ارسنجان کار خود را آغاز کرد که با حاشیه هایی همراه بود .


مسابقات رالی خاورمیانه از نگاه لنز دوربین

از مسیر 250 کیلومتری این مسابقات که قرار بود از تعداد بیشتری از کشورهای خاورمیانه و حتی شمال آفریقا در آن شرکت کنند سرانجام با دو تیم خارجی قطر و لبنان و 25 تیم شرکت کننده از استانهای کشور مسابقات خود را آغاز کردند .

حضور مردم و بویژه جوانان در مسیر روستاها و شهرستانهای محل برگزاری مسابقات در حالی که پرچم ایران را در دست داشتند با شور و شوق به تشویق تیمهای شرکت کننده پرداختند که از نکات جذاب این مسابقات بود .

مسیر 250 کیلومتری این مسابقات مجهز به سیستم دیتا و جی پی اس برای ارسال اخبار و تصاویر این مسابقات از دیگر اقدامات انجام شده بود .


مسابقات رالی خاورمیانه از نگاه لنز دوربین

یک دستگاه پراید در این مسابقات در مسیر برگزاری مسابقه دچار اشتباه شد که باعث منحرف شدن از جاده اصلی گردید که با همکاری نیروهای امدادی این خودرو به جاده بازگردانده شد ولی از دور مسابقات حذف شد .


مسابقات رالی خاورمیانه از نگاه لنز دوربین

یک دستگاه اتومبیل ال 90 نیز که زارع و مرادی رانندگان آن بودند در مسیر جاده دچار نقص فنی شد و به دلیل نرسیدن نیروهای امدادی تا ساعتها در جاده حضور داشت طوری که دور اول و دوم این مسابقات را از دست داد .

مسیر خاکی این مسابقات با انجام یک سری عملیات زیر ساختی ترمیم شده بود و نیروهای انتظامی با نظم و هماهنگی خاصی انضباط این مسابقات را بر عهده داشتند .


مسابقات رالی خاورمیانه از نگاه لنز دوربین

پس از پایان دور اول و نخست این مسابقات که در مسافت های 10و 11و 14 کیلومتر برگزار شد (راجر فغالی )از کشور لبنان مقام اول را به خود اختصاص داد و رانندگان تیم های قطر و ایران خودرو کشورمان در رده های بعدی قرار گرفتند .

ناصر الطلیعه نایب رییس فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی (fia )در گفت و گو با مطبوعات فارس افزود: از حضور زنان ایرانی در رالی مسابقات خاورمیانه متعجب شدم که این نشان از فرهنگ بالای مردم ایران دارد .


افتتاحیه مسابقات رالی خاورمیانه در شیراز

مسابقات رالی خاورمیانه پس از عبور از شهرهای مرودشت زرقان ،ارسنجان و خرامه در کنار دریاچه آباده طشک استان فارس  جمعه به کار خود پایان می دهد .

*18 کیلومتر رانندگی بدون لاستیک در مسابقه رالی خاورمیانه درشیراز

'حسن اکبر نژاد 'اتومبیلران تیم بیمه رازی شرکت کننده در مسابقات رالی خاورمیانه در شیراز ، پس از این که لاستیک خودرو او ترکید 18 کیلومتر از مسافت این رقابت ها را بدون لاستیک (تایر) و بر روی رینگ خودرو طی کرد.


افتتاحیه مسابقات رالی خاورمیانه در شیراز

مطبوعات فارس/ سرپرست تیم اتومبیلرانی ' بیمه رازی' با بیان این مطلب ، بیان داشت:در رقابت های نخستین روز از مسابقات رالی خاورمیانه در شیراز بود، لاستیک خودروی حسن اکبرنژاد یکی از اتومبیلرانان عضو این تیم در مسیر مسابقه دچار ترکیدگی شد.

احمد اکبرنژاد افزود: به دلیل اندک بودن فرصت برای رفع این مشکل ، حسن اکبر نژاد ناگزیر شد 18 کیلومتر از مسیر این مسابقه را بر روی رینگ حرکت کند به گونه ای که رینگ آن شکل مربع به خود گرفته بود.

وی ادامه داد: با وجود این که خودرو این اتومبیلران دچار نفص اساسی شده بود اما حسن اکبرنژاد توانست در زمان تعیین شده اتومبیل را به خط پایان برساند.

سرپرست تیم اتومبیلرانی بیمه رازی بیان کرد:خودرو این تیم برای ادامه این مسابقه که فردا(جمعه) برگزار خواهد شد در حال رفع نقص و مهیا شدن است.

وی گفت: پیش بینی می شود که تیم ما در روز نهایی این مسابقات جزو تیم های برتر قرار گیرد.

اکبر نژاد بیان کرد:پیش بینی زمان اندک برای رفع نقایصی که خودروهای شرکت کننده در مسابقات رالی در حین رقابت با آن مواجه می شوند، یکی از مشکلات این گونه مسابقات است و ضروری است در قوانین متعلق به این رقابت ها این مشکل برطرف شود.

*پس از دو روز رقابت راننده لبنانی قهرمان رالی شیراز شد

در پایان مسابقات رالی شیراز راجر فقالی راننده لبنانی در مجموع مراحل مسابقه در صدر قرار گرفت.


راننده لبنانی قهرمان رالی شیراز شد

نتایج مسابقات رالی شیراز پس از دو روز رقابت 28 خودرو بین تیم‌های ایرانی و خارجی، اعلام و سرانجام تیم لبنانی به رانندگی راجر فقالی با ثبت زمان دو ساعت و 12 دقیقه و 15 ثانیه عنوان قهرمانی را کسب کرد.

همچنین تیم قطر به رانندگی خلیفه العطیه با ثبت زمان یک ساعت و 16 دقیقه و 15 ثانیه نائب قهرمان شد، محمد قلعه‌بانی از تیم ایران خودرو با زمان یک ساعت و 25 دقیقه و دوصدم ثانیه عنوان سوم را به خود اختصاص داد، اشکان مسگرها و محمد ابوترابیان نیز در جایگاه‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

*مسابقه رالی بین‌المللی شیراز پایان یافت‌

با حضور نمایندگان  فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی و مسئولان ملی اتومبیلرانی در هتل شیراز نشست خبری پایانی مسابقات رالی خاورمیانه‌ برگزار شد.


اختتامیه مسابقات رالی خاورمیانه در شیراز

غلامرضا کمانه، مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، در نشست خبری در مورد حادثه رخ داده در روز دوم مسابقات رالی خاورمیانه اظهار کرد: تمام استاندارد‌های فنی و سرعت امدادرسانی با همکاری نزدیک دستگاه‌های مختلف استان همراه بوده است.


مسابقه رالی بین‌المللی شیراز پایان یافت‌

وی با بیان اینکه در حادثه رخ داده در روز دوم مسابقات رالی خاورمیانه شیراز، میهمان ما در استان دچار حادثه شد، افزود: روند اجرای خوب مسابقات را باید از زبان ناظران شنید و در سخنان آنان جستجو کرد.


اختتامیه مسابقات رالی خاورمیانه در شیراز

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با اشاره به امدادرسانی خوب و به موقع به حادثه‌دیده در تست نخست امروز، گفت: اگر مشکل در مسائل فنی، ایمنی و مسیر بود حتما مسئولان برگزار کننده آن را اعلام می‌کردند.

هانی شعبان، مسئول برگزاری مسابقات رالی اتومبیلرانی خاورمیانه، نیز اظهار کرد: در چنین اتفاقاتی حرف‌های زیادی گفته و نقل قول می‌شود و از نظر ایمنی این رویداد بالاترین حد استانداردها را رعایت کرده است.


مسابقات رالی خاورمیانه از نگاه لنز دوربین

وی با بیان اینکه این اتفاق ناخوشایند در هر رالی ممکن است اتفاق بیفتد، افزود: ارزیابی‌های ایمنی ما در هر مرحله انجام شده و در زمان حادثه در کمتر از شش یا هفت دقیقه تمامی نیروهای ایمنی و امداد در صحنه حضور یافته و به آسیب‌دیدگان یاری رسانده و به مراکز درمانی منتقل کردند.

*مسابقات رالی خاورمیانه با حضور 30 تیم داخلی و خارجی در تخت جمشید شیراز آغاز شد و شرکت کنندگان پس از طی مسافت 250کیلومتر و عبور از شهرهای مرودشت، زرقان، ارسنجان و خرامه در کنار دریاچه آباده طشک استان فارس به کار خود پایان دادند.


مسابقات رالی خاورمیانه از نگاه لنز دوربینs

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter