برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 7 اسفند 1398   برابر با  :    26/2/2020  میلادی    مصادف با :    1441/7/2  قمری
ایران اکونومیست: امروزه ابزارهای فناورانه‌ای و گجت‌های متنوعی در خدمت ورزش قرار گرفته‌اند که به عنوان راه حل‌هایی نوآورانه می‌توانند تجربه یک فعالیت فیزیکی خاطره انگیز را رقم بزنند.

طراحان صنعتی امروزه بیش از همیشه از این امکان برخوردارند که خلاقیت و استعداد خود را با بکارگیری از فناوری در بخشها و عرصه‌های مختلف شکوفا کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، در این میان به نظر می‌رسد که گجت‌ها و ابزارهای کوچکی که ویژه حوزه ورزش ارائه شده‌اند با استقبال خوبی مواجه هستند.
به همین منظور در ادامه چند نمونه از این وسایل نوآورانه ورزشی را معرفی می‌کنیم:
alt
اسکیتبورد قابل تنظیم ـ حرکت بر روی چهار چرخ کوچک و یک تخته واقعاً ورزش خطرناکی است. اکنون نمونه آزمایشی نوع ویژه‌ای از اسکیتبورد طراحی شده است که به اسکیت سوار اجازه می‌دهد زاویه تخته را برای انجام یک حرکت بی خطر و جلوگیری از عدم تعادل تنظیم کند. هرچند حتی در این مورد نیز استفاده از کلاه ایمینی توصیه می‌شود.
alt

توپ فوتبال با بسامد رادیویی- فوتبال یکی از محبوب ترین ورزشها است، اما اغلب داوری اشتباه حاشیه‌هایی را برای این ورزش به وجود می‌آورد. به ویژه زمانی که داور نمی تواند تعیین کند که آیا توپ واقعاً از خط دروازه عبور کرده است یا خیر.
به همین علت، نمونه آزمایشی طراحی جدیدی از توپ فوتبال عرضه شده است که با عملکرد «جی. پی. اس» و یک تراشه بسامدهای رادیویی یکپارچه شده است. این فناوریها حسگری را فعال می‌کنند که به محض اینکه توپ از روی خط دروازه عبور کرد با روشن کرد لامپهای «ال. ای. دی» روی توپ گل را اعلام می‌کند. علاوه بر این ویژگی مفید، این توپ از طراحی بسیار زیبایی برخوردار است.

alt

نمونه آزمایشی V2- در سه دهه اخیر، بازیکنان فوتبال آمریکایی بیش از قبل بزرگتر، قویتر و مقاوم تر شده‌اند. بنابراین، طبیعی است که با گذشت زمان از روشهای جدیدتری برای محافظت از شانه‌ها و صورت آنها استفاده شود. این نمونه آزمایشی زره محافظ دارای یک سری عملکردهای خاصی است که از جمله آنها می‌توان به نوعی مخزن در بخش جلویی رزه برای نگهداری آب تازه و یک ابزار جانبی برای اتصال کلاه ایمنی به زره اشاره کرد. این اتصال به روشی انجام می‌شود که فشار وارده به سر در سراسر بدن پخش می‌شود. این محصول می‌تواند صدمات مغزی را در طول فوتبال آمریکایی تا 42 درصد کاهش دهد.

alt
تایم فلکس- TimeFlex نوعی ساعت و تایمر (زمان سنج) است که همانند چسب زخم به روی دست می‌چسبد و به کاربر اجازه می‌دهد که در استخر، در یک زمین بازی و در کل در زمانی که ورزش می‌کند زمان را کنترل کند. شناگران اغلب مجبورند برای آگاه شدن از زمان، سر خود را بالا بگیرند و به ساعتی که روی دیوار نصب شده است نگاه کنند. بنابراین استفاده از این زمان سنج و ساعت می‌تواند در زمان و انرژی صرفه جویی کند. این دستگاه بسیار انعطاف پذیر است و می‌تواند به راحتی خم و راست شود.

alt

Helcue- این کلاه ایمنی وسیله‌ای مناسب برای محافظت از سر است. این مدل که ویژه ورزشهای آبی است از غرق شدن ورزشکاران جلوگیری می‌کند. حسگرهایی که بر روی این کلاه ایمنی قرار دارند زمانی که ورزشکار کنترل و هشیاری خود را از دست می‌دهد متوجه وضعیت شده و یک بالشتک قابل بادشدن را که در پشت گردن ورزشکار قرار گرفته است فعال می‌کنند. به این ترتیب سر از آب بیرون می‌ماند و ورزشکار از غرق شدن نجات پیدا می‌کند.
این کلاه برای انجام ورزشهایی چون قایقرانی با «کایاک» و موج سواری و یا برای کسانی که عادت دارند در وان پر از آب بخوابند بسیار ایده آل است.

alt

تلفن همراه ورزشی- این تلفن همراه جدید می‌تواند در طول انجام هر نوع فعالیت ورزشی مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه همانند یک مچ بند پوشیده می‌شود. پس از انجام تمرینات ورزشی می‌توان بند این تلفن همراه را که از جنس «نئوپرن» است بازکرد و شست. این تلفن همراه از یک صفحه کلید قابل انعطاف و مقاوم دربرابر عرق دست برخوردار است که انجام تماس تلفنی را بسیار آسان می‌کند.

alt

طراحی جدید برای اسکی ـ زمانهای قدیم را فراموش کنید! این مدل جدید چوب اسکی که از جنس فیبرهای کربنی است قرار است از زمستان آینده عرضه شود. در داخل این چوب اسکی چندین لایه آلومینیومی و تیتانیومی قرار گرفته است. این چوب اسکی به طول 1.7 متر است که حداقل 15 درصد نسبت به مدلهای استاندارد سبکتر است.
alt

کمان Inno CXT- این وسیله، یک جواهر واقعی است که از کربن با کیفیت بالا ساخته شده است. این کمان 40 درصد قویتر و 190 درصد ارتجاعی تر از سایر مدلها است.

alt

دمبل قمقمه ای- آیا می‌خواهید کمی بازوهای خود را تمرین دهید اما دمبل ندارید؟ این دمبل قمقمه‌ای جدید به کمک شما آمده است. این دمبلهای پلاستیکی شبیه قمقمه هستند. با ریختن آب در این دمبلها و بلند کردن آنها می‌توانید عضلات بازوهای خود را ورزش دهید.

توپ خورشیدی- توپ‌های فوتبال وقت بسیاری را زیر پرتوهای آفتاب می‌گذارنند و بنابراین می‌توانند برای تولید انرژی مورد استفاده قرار گیرند.

alt
به همین منظور، طراحان صنعتی طرح مفهومی این «توپ خورشیدی» را عرضه کرده‌اند. بر روی این توپ، پانلهای خورشیدی انعطاف پذیری قرار گرفته‌اند که می‌توانند انرژی خورشید را جذب و آن را به انرژی برق تبدیل کنند. اما برای این کار باید در تمام طول روز وقت خود را صرف بازی فوتبال با دوستان خود کنید!


s

نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :        

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter